Sofía Vergara

Sofía Vergara

Celé jméno: Sofía Margarita Vergara Vergara
Místo narození: Barranquilla, Atlántico, Kolumbie
Známé projekty: Modern Family, Divoká dvojka, Šmoulové

Datum narození: 10.7.1972 (51 let)

Narodila se ve městě Barranquilla v Kolumbii. Její matka pracuje jako žena v domácnosti a její otec produkoval dobytek pro masný průmysl. Sofíe získala od svých bratranců a sestřenic přezdívku „Toti“.

Byla vychovávána jako katolička ve zbožné a dobře situované rodině a navštěvovala soukromou bilingvní španělsko-anglickou školu. Kvůli práci v modelingu a showbyznysu se přestěhovala do Miami a využila tak příležitosti, aby se vyhnula nepokojům v Kolumbii, protože její bratr byl v roce 1998 zavražděn, když se ho pokoušeli unést.

Vergaru objevil fotograf, když se procházela na kolumbijské pláži. Poprvé se objevila ve svých sedmnácti letech v reklamě na Pepsi, která byla široce vysílána v Latinské Americe. Vergara začala uvádět cestovatelský pořad, který ji poslal do různých exotických míst po celém světě. Pořad se vysílal na mezinárodním španělsky mluvícím televizním kanále Univisión, což z ní udělalo hvězdu latinskoameric­kého trhu.

Zanedlouho ji objevila americká stanice ABC, kde se objevila v seriálech Hot Properties a Zastánci blahobytu. V současné době hraje v sitcomu s názvem Modern Family jako Gloria Delgado-Pritchett, za což byla nominovaná v letech 2010 a 2011 na Cenu Emmy v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli v komedii, dále získala například dvě nominace na Zlatý glóbus a tři nominace na Screen Actors Guild Award.

Sofía má také slavnou filmovou historii. Ob jevila se ve filmech Čtyři bratři, Madea Goes to Jail, Šmoulové, Šťastný Nový rok, Happy Feet 2 a další. V roce 2015 se stala výkonnou producentkou filmu Divoká dvojka, kde si střihla také hlavní roli.

V roce 2017 získala cenu People's Choice Awards v kategorii oblíbená televizní komediální herečka. V prosinci 2014 v pořadu Jimmy Kimmel Live! prozradila, že se stala americkou občankou poté, co zvládla přijímací test na plný počet bodů. V roce 2000 ji byla diagnostikována rakovina štítné žlázy. Podle doporučení svých lékařů prodělala léčbu (operace, ozáření) a plně se uzdravila.

Foto iDominick CC BY-SA 2.0, Wikimedia commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Griselda Griselda Blanco 2024 2024 1
Modern Family Gloria Delgado-Pritchett 2009 2019 10

Filtr seriálů