Sonya Walger

Sonya Walger

Celé jméno: Sonya Walger
Místo narození: Londýn, Anglie, Spojené království
Známé projekty: Lost, FlashForward, For All Mankind

Datum narození: 6.6.1974 (50 let)

Sonya je britsko-americká herečka. Vystudovala anglickou literaturu v Christ Church v Oxfordu a mluví plynně i francouzsky a španělsky, jelikož její otec pochází z Argentiny.

Svou hereckou kariéru začala v britské televizi v roce 1998. Objevila se například v seriálech Midsomer Murders či Goodnight Sweetheart. V roce 2000 si poprvé zahrála ve filmu, a to v kanadském Eisenstein. O rok později se přestěhovala do Spojených států a získala roli v komediálním seriálu od HBO The Mind of the Married Man. V roce 2004 si zahrála ve filmu Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu a za tuto roli byla nominována na cenu Saturn.

V letech 2006–10 se objevovala jako Penny Widmoreová v seriálu Lost. Během toho se objevila v dalších seriálech, jako třeba v kontroverzním Tell Me You Love Me, The Sarah Connor Chronicles či FlashForward. V roce 2012 si zahrála ve filmu Únos po boku Johna Cusacka a také v seriálu Common Law. Následně si zahrála v seriálech Parenthood, Power či The Catch a v roce 2019 se objevila v seriálu For All Mankind, kde byla její postava zprvu vedlejší, ale od druhé série byla povýšena na hlavní.

Sonya se v roce 2009 provdala za scenáristu/pro­ducenta Daveyho Holmese a spolu mají jednu dceru a jednoho syna. V roce 2013 se Sonya stala americkou občankou.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
For All Mankind Molly Cobb 2019 2022 3

Filtr seriálů