Stephanie March

Stephanie March

Celé jméno: Stephanie Caroline March
Místo narození: Dallas, Texas, USA
Známé projekty: Law & Order: Special Victims Unit, Conviction

Datum narození: 23.7.1974 (49 let)

Stephanie March je americká herečka, podnikatelka a filantropka. Na Northweastern University si zahrála Helenu ve hře Sen noci svatojánské v Chicagu, což ji donutilo se zajímat o karéru v divadle. V roce 1997 měla svůj televizní debut v epizodní roli seriálu Early Edition. V roce 1999 se přestěhovala do New Yorku, kde měla svůj debut na Broadwayi v oceňované hře Arthura Millera, Smrt obchodního cestujícího. Později si zahrála i v televizním filmu založeném na hře.

March je nejznámější díky její roli asistentky státního návladního Alexandry Cabotové v krimi právnickém seriálu Law & Order: Special Victims Unit, kterou hrála mezi lety 2000–2003. Seriál opustila v průběhu 5. řady v díle Loss,, ve kterém je postřelena a umístěna do ochrany svědků. Poté se vrátila v šestidílném příběhu v 10. řadě a znovu byla hlavní postavou v 11. řadě. Po odchodu na konci 11. řadu se jako opakující postava vrátila v 13. řadě. Znovu si roli zopakovala v jednom díle 19. řady.

Roli Cabotové, tentokrát jako velící asistentka státního návladního v útvaru vražd, si zopakovala v soudním seriálu Conviction, který byl součástí univerza Zákon a pořádek. Seriál byl ale po první řadě zrušen.

V roce 2015 byla vedlejší postavu v seriálu Neon Joe, Werewolf Hunter.

Foto: CC0 Naomi McKenzie, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Law & Order: Special Victims Unit Alex Cabotová 2000 2018 10

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů