Law & Order: Special Victims Unit (Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti)
88/100 - 22×

Sledovat

Alex Cabotová

Alex Cabotová

První asistentka okresního návladního u Útvaru pro zvláštní oběti.

Sezóny 10
2000 - 2018

Alexandra „Alex“ Cabotová byla asistentkou okresního návladního Útvaru pro zvláštní oběti a také vedoucí kanceláře asistenta okresního návladního Útvaru vražd.

Cabot byla neteří soudce Billa Harrimana a v dospělosti se energicky hnala po kariérním žebříčku v manhattanské kanceláři okresního návladního. V roce 2000 byla poprvé přiřazena k Útvaru pro zvláštní oběti (budoucím) hlavním asistentem stát. návladního Charliem Phillipsem, když se jednotka dostala pod Morisovu komisi. Phillips chtěl po Cabotové, aby našla jakékoli nesprávné činky jednotky dříve než komise, jelikož by to mohlo ohrozit jeho naděje převzetí místa státního návladního místo Nory Lewinové. SVU byla později očištěna ze všech nepravostí, ale Cabotová nadále u jednotky zůstala.

Během působení u SVU byla známá svých vysokým stupněm odsouzení, ale vytvořila si zvyk spoléhat na jisté soudce (včetně svého strýce). Poté co se ji pokusil zavraždit kolumbijský drogový kartel, strávil roky v ochraně svědků. V roce 2005 krátce program opustila, aby mohla svědčit proti Liamu Connorsovi, který se ji právě pokusil zabít. V roce 2006 nadobro z ochrany svědků odešla, jelikož vůdce kartelu zemřel ve vězení a Liam Connors byl vykázán do jeho rodného Irska. Přijala místo vedoucí kanceláře asistenta státního návladního pro Útvar vražd (seriál Conviction). Její postoj k právnické činnosti se od dob SVU změnil. Stala se mnohem víc „političkou“, kdy občas nabízela padouchům menší tresty za vyzrazení ještě větších padouchů.

(Alex v roce 2009, Foto: NBC)

Cabotová se v roce 2008 rozhodla účastnit tréninku, aby se mohla stát výkonným asistentem okresního návladního v Albánii. Během toho co byla pryč, okresní návladní Jack McCoy dal její místo dočasně Sonye Paxtonové. Během jedné svědecké výpovědi oběti znásilnění z Konga byla tak zasažená brutálním činem, že se rozhodla přidat k Mezinárodnímu zločineckému soudu, aby mohla stíhat sexuální zločiny ve válkou postižených územích. O rok a půl později znovu převzala místo asistentky okresního návladního pro Útvar pro zvláštní oběti.

V roce 2012 u pozice rezignovala a přidala se k tajné organizaci, která pomáhá ženám utéct od jejich násilných manželů.

(Cabotová v roce 2011, Foto: NBC)

Objevila se v dílech:

(Alex v 19. řadě, Foto: NBC)

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů