Law & Order: Special Victims Unit (Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti)
88/100 - 22×

Sledovat

Law & Order: Special Victims Unit

Law & Order: Special Victims Unit

První spin-off seriálu Law & Order, který se tentokrát věnuje policejnímu útvaru pro zvláštní oběti, do nichž spadají převážně zločiny se sexuálním podtextem.

Law & Order: Special Victims Unit (zkráceně Law & Order: SVU; česky Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti) je americký krimi seriál, který vytvořil Dick Wolf pro stanici NBC. Jedná se o první spin-off Law & Order. V hlavních rolích hraje Mariska Hargitay jako kapitánka Olivia Bensonová, velící důstojník Útvaru pro zvláštní oběti u newyorské policie. Do roku 2011, do 12. řady, byl hlavním hercem SVU Christopher Meloni jako detektiv Elliot Stabler. Seriál se stejně jako původní Zákon a pořádek v několika dílech věnuje reálným zločinům, které se dočkali zájmu v médiích.

Seriál měl premiéru 20. září 1999 a v září 2019 po premiéře 21. řady se se stal historicky nejdéle vysílajícím americkým živým seriál v hlavním vysílacím čase. Také je jediný seriál, který začal v 90. letech a stále se vysílá. Navíc překonal i původní Zákon a pořádek. V únoru 2020 byl seriál prodloužen až do 24. řady.


Seriál má na kontě celkem 91 nominací na ceny, vyhrál 33 cen. Mariska Hargitay se stala první hercem z hlavního obsazení seriálů ze světa Zákon a pořádek, který vyhrál cenu Emmy – v roce 2006 získala cenu Primetime Emmy za Vynikající hlavní herečku v drama seriálu.

(Banner 25. řady, Foto: NBC)

Současné obsazení seriálu:

Bývalé hlavní postavy:

Opening seriálu (20. řada):

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ArchAngel

Na dlouhé seriálové maratony ideální :)

13.1.2024 | 22:25:36
horackm

super seriál, jen proč nikdo nedělá překlad titulků ??? :(

3.4.2020 | 15:17:35

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů