Law & Order: Special Victims Unit (Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti)
88/100 - 21×


Elliot Stabler

Elliot Stabler

Detektiv u Útvaru pro zvláštní oběti, bývalý partner Olivie

Sezóny 12
1999 - 2011

Elliot „El“ Stabler st. byl detektivem v Útvaru pro zvláštní oběti na Manhattanu. Byl více než dvanáct let partnerem Olivie Bensonové a jejich nadřízeným byl kapitán Donald Cragen.

Více než 30 let je ženatý s Kathy Stablerovou, kterou si vzal v roce 1984, když jim bylo oběma sedmnáct. Mají spolu pět dětí: Maureen, Kathleen, dvojčata Elizabeth a Richarda, a Elliota juniora.


Narodil se 20. října 1966 v Queens. Pochází z irsko-americké katolické rodiny a je z šesti sourozenců (tří bratrů a dvou sestrer). Jeho otec Joseph byl policista. Svoje zaměstnání a penzi ztratil, když odmítl vypovídat ohledně jeho kolegů. S rodiči neměl dobrý vztah – otec ho fyzicky a emocionálně týral a jeho matka Bernadette trpěla bipolární poruchou. Když byli Elliotovi tři roky, pokusila se během jednoho ze svých záchvatů zabít. Díky tomu všemu Elliot „vymazal své dětství“ a s matkou se skoro nestýká.

Poté co skončil u Námořní pěchoty, chodil Elliot na Queens College, kde získal bakalářský titul. Během služby u Pěchoty si nechal vytetovat na předloktí orla, zeměkouli a kotvu.

Stabler byl detektivem na 16. okrsku na Manhattanu, který je známý jako Útvar pro zvláštní oběti a vyšetřuje sexuální zločiny. Do práce byl zapálený, ale jeho oddanost se někdy změnila až k posedlosti, díky čemuž si případy bral příliš osobně a ovlivňovalo to jeho úsudek. Ale i tak měl Stabler 97% úspěšnost uzavřených případů. Jeho odznak má číslo 6313.

V roce 2011 na konci 12. řady musí Elliot zastřelit osmnáctiletou dívku Jennu Foxovou. Ta poté co usvědčila tři podezřelého z vraždy její matky, začala po podezřelých střílet. Jelikož ani na Elliotův příkaz zbraň nesklonila, nezbylo mu nic jiného než ji v sebeobraně zastřelit. Elliot byl sice komisí očištěn, ale jelikož nedokázal čin hodit za hlavu, rozhodl se u policie rezignovat.

(Foto: NBC)

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Překlad

Epizoda S21E20: The Things We Have to Lose

K seriálu nejsou tvořeny české titulky. Pravidelně se vysílá na stanicích Novy s českým dabingem.

Naposledy byla nadabovaná dvacátá první řada.

Kdyby měl někdo zájem se o seriál starat, budu moc rád za výpomoc. Starší řady nakoukané nemám, takže jejich aktualizace bude probíhat velmi pomalým tempem, jelikož na ně čas nemám :) @xflori01

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama