Taika Waititi

Taika Waititi

Celé jméno: Taika Waititi
Místo narození: Wellington, Nový Zéland
Známé projekty: The Mandalorian, Thor: Ragnarok, Hon na pačlověky

Datum narození: 16.8.1975 (48 let)

Taika Waititi je scénárista, režisér, ale dříve začínal především jako umělec – měl velkou lásku k focení a především k malířství. Vždycky tíhl k herectví, u kterého také začínal, až následně se přesunul ke stolu, kde začal psát scénáře, později se z něj stal i velice talentovaný režisér, který má za sebou hned několik významných filmů.

Pokud budeme mluvit o jeho režisérské tvorbě, rozhodně musíme zmínit Hon na pačlověky, velice netradiční a kontroverzní film, který si ovšem vysloužil od kritiků velikou pochvalu. Následně Waititi natočil snímek Thor: Ragnarok, který je považován z trilogie o Thorovi za vůbec nejlepší. Právě Waititi vzbudil tak velkou lásku fanoušků k božskému Thorovi.

Sám si ve finále nadaboval Korga, jednu z postav, která ve filmu vystupuje, a následně se dokonce objevila i ve velké týmovce Avengers: Endgame. Waititi má velice dobré vztahy se studiem a jeho zvláštní a zajímavý hlas mu dává možnosti i dabovat. I proto si ho tvůrce Jon Favreau vybral do seriálu The Mandalorian, kde nadaboval smrtícího droida IG-11, postavu, která se v seriálu vyskytuje pravidelně.

Foto: Disney


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
What If...? Korg 2021 1
The Mandalorian IG-11 2019 2023 2
Avengers Korg 2017 2022 3

Filtr seriálů