Tom Noonan

Tom Noonan

Celé jméno: Tom Noonan
Místo narození: Greenwich, Connecticut, USA
Známé projekty: Hell on Wheels, 12 Monkeys, Damages

Datum narození: 12.4.1951 (72 let)

Nekonvenční herec Tom Noonan odstartoval svou kariéru v divadle, kde využil svých schopností kytaristy a skladatele.

Po absolvování herectví na Yale, založil v roce 1983 divadelní soubor Paradise Theatre, který stál u zrodu jeho umělecké kariéry a s kterým získal několik ocenění.

Později ho začal přitahovat film a objevil se ve více než 50 snímcích, jako jsou Červený drak, Poslední akční hrdina, Robocop 2, Záhrobní komando, Dům ďábla, a další.

Jako scénárista/režisér celovečerních filmů, vyhrál díky prvnímu filmu What Happened Was… cenu Sundance Grand Jury za nejlepší dramatický celovečerní film a cenu Sundance Waldo Salt za nejlepší scénář.

Jeho druhý film The Wife byl jmenován jedním z 10 nejlepších filmů roku 1996 časopisem San Francisco Chronicle a jedním z 10 nejlepších filmů desetiletí (1990–2000) magazínem Art Forum.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
12 Monkeys Bledý muž 2015 3
Hell on Wheels Reverend Nathaniel Cole

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů