Tom Sturridge

Tom Sturridge

Celé jméno: Thomas Sidney Jerome Sturridge
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: On the Road, The Hollow Crown, The Sandman

Datum narození: 21.12.1985 (38 let)

Londýnský rodák Tom Sturridge přišel na svět v britské metropoli tři dny před Vánoci roku 1985. Syn režiséra Charlese Sturridge a herečky Phoebe Nicholls byl okamžitě předurčen k herecké kariéře, se kterou začal už v dětství. V roce 1996 se objevil v adaptaci Swiftova díla Gulliver's Tra­vels, následně začal chodit do soukromé školy Harrodian School, mezi jejíž žáky patřili také Robert Pattinson nebo Will Poulter.

Po úspěšných studiích se Sturridge pustil do herecké kariéry naplno. Roku 2008, tedy ve třiadvaceti letech, se měl objevit ve filmu Jumper, v hlavní roli jej ale nakonec nahradil slavnější Hayden Christensen. O rok později ho ale slavný režisér Richard Curtis obsadil do jedné z hlavních rolí v komedii The Boat That Rocked, která nakopla jeho kariéru. Objevil se v adaptaci Kerouacova díla On the Road a následně rozjel i velice slušnou kariéru v divadelním prostředí. V roce 2022 získal Sturridge prozatím svou nejslavnější roli, když se stal Snem v netflixovské adaptaci Gaimanova díla The Sandman.

Sturridge v letech 2011–15 žil s krásnou herečkou Siennou Miller, která je o pět let starší než on. Mají spolu jednu dceru.

Foto: Instagram


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Sandman Sen 2022 1

Filtr seriálů