Vanessa Ferlito

Vanessa Ferlito

Celé jméno: Vanessa Ferlito
Místo narození: Brooklyn, New York, USA
Známe projekty: CSI: NY, Graceland, NCIS: New Orleans

Datum narození: 28.12.1977 (46 let)

Vanessa Ferlito je americká herečka, která se narodila italsko-americké rodině v Brooklynu. Její otec zemřel na předávkování heroinem, když jí byly dva roky. Její matka a nevlastní otec vlastní kadeřnictví v Brooklynu. Předtím než se stala herečkou, byla Ferlito modelkou.

V roce 2003 Ferlito hrála Lizette Sanchezovou v Leguizamově filmu o boxu Undefeated, což jí získalo nominaci na NAACP za velkolepou herečku ve filmu. Poté v roce 2004 získala roli v Spider-Man 2. V roce 2005 se objevila v Herekově filmu Man of the House vedle Tommyho Lee Jonese, což jí přineslo kladné recenze, např. Joe Leydon z Variety o ní napsal: „Vanessa Ferlito ve filmu vyčnívá, hlavně kvůli tomu, že je jediná, kdo v divácích zanechá silný dojem jako charakteristická osobnost.“

Mezi roky 2004–2005 hrála Ferlito hlavní roli, Aiden Burnovou, člena forenzního vyšetřovacího týmu vedeném Garym Sinisem, v dramatu CBS CSI: NY. Mimo to se také objevila v televizních sériích jako jsou The Sopranos, Law & Order, Third Watch a v opakující roli Claudie v 24.

Po CSI: NY hrála v několika filmech: Wall Street: Money Never Sleeps, Julie & Julia (spolu s Meryl Streep, Stanley Tucci a Amy Adams), Madea Goes to Jail, Nothing Like the Holidays (spolu s Alfred Molina, John Leguizamo a Jay Hernandez. Také se objevila v Tarantinově Death Proof vedle Kurta Russella. Hrála postavu, kterou pro ni Tarantino speciálně napsal. Také se objevila v Danielově Shadowboxer spolu s Helen Mirren a Cuba Gooding, Jr..

V roce 2012 byla Ferlito obsazena do filmu Stand Up Guys, ve kterých hrála vedle slavných herců jako jsou Al Pacino, Christopher Walken nebo Alan Arkin. Také hrála Charlie DeMarco v seriálu Graceland, který běžel mezi lety 2013 a 2015. V roce 2016 byla obsazena do třetí řady seriálu NCIS: New Orleans, jakožto zvláštní agentka FBI, která je poslána z Washingtonu do New Orleans, aby prošetřila místní tým NCIS.

Foto: CBS / IMDB


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Griselda Carmen Gutiérrez 2024 2024 1
NCIS: New Orleans Tammy Gregoriová 2016 2021 5

Filtr seriálů