Wolé Parks

Wolé Parks

Celé jméno: Wolé Parks
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: Devious Maids, The Vampire Diaries, Superman & Lois

Datum narození: 27.7.1982 (41 let)

Wolé Parks je americký herec, který se narodil v New Yorku, kde také vystudoval univerzitu v oboru umění a matematika. Je potomkem otce z Tanzanie a matky z Belize. Svého otce poznal, až když byl dospělý.

Herectví odstartoval roku 2007, kdy získal roli Dallase Griffina v seriálu As the World Turns. Tomu se věnoval až do následujícího roku. Poté měl menší role například v seriálech Law & Order, Gossip Girl a Undressed.

V roce 2013 ztvárnil roli Sama Alexandra v seriálu Devious Maids a v roce 2016 byl obsazen do role Cadea v poslední řadě seriálu The Vampire Diaries. Působil tu až do roku 2017 a jeho postava představovala hlavního padoucha série.

I následující léta měl poměrně úspěšná. Vedlejší role získal například v seriálech Superstore či The Crossing, nicméně roku 2019 byl obsazen do seriálu Yellowstone jako Torry, kde se zdržel o něco déle. Poté dostal roli v All American a od roku 2021 vystupuje v Superman & Lois, kde hraje záhadného padoucha.

Jedná se sice především o seriálového herce, ale na svém kontě má jednu velkou filmovou roli. Roku 2012 se totiž objevil v americkém filmu Expresní zásilka, kde ztvárnil doručovatele Mannyho.

S jeho osobou se pojí jedna nemilá událost, roku 2006 totiž během jízdy autem srazil 25letého studenta, kterého na místě zabil. Herec tehdy zpanikařil a ujel z místa nehody, nicméně se o několik hodin později vydal na policejní stanici, kde se přiznal k tomu, co udělal. Soud mu za to nařídil 250 hodin veřejně prospěšných prací a roční podmínku.

Foto: Lifetime


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Superman & Lois John Henry Irons 2021 2023 3
The Vampire Diaries Arcadius 2016 2017 1

Filtr seriálů