The Vampire Diaries (Upíří deníky)
89/100 - 654×

The Vampire Diaries(Upíří deníky)

Elena, hlavní postava seriálu, tragicky ztratila oba rodiče, takže ji s jejím problémovým bratrem Jeremym vychovává teta Jenna. Elenu však v nadcházejícím roce čekají velké změny a to v podobě nově příchozího záhadného studenta Stefana. Ačkoli je to osudová láska na první pohled, staví jim život do cesty překážky a to hlavně v podobě Stefanova staršího bratra Damona. Elena však pomalu zjišťuje, že Stefan je mnohem víc, než obyčejný člověk, a tak se o něm dovídá pravdu. Stefan je upír.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Hororový, Romantický
hrají
Nina Dobrev (Elena Gilbert), Paul Wesley (Stefan Salvatore), Ian Somerhalder (Damon Salvatore), Steven R. McQueen (Jeremy Gilbert), Sara Canning (Jenna Sommers), Kat Graham (Bonnie Bennett), Candice King (Caroline Forbes), Zach Roerig (Matthew Donovan), Kayla Ewell (Victoria Donovan), Michael Trevino (Tyler Lockwood), Matthew Davis (Alaric Saltzman), Joseph Morgan (Niklaus Mikaelson), Michael Malarkey (Lorenzo St. John), Marguerite MacIntyre (Elizabeth Forbes), Robert Pralgo (Richard Lockwood)

Arcadius

Arcadius

Úplně první senzibil, tvůrce pekla a jeho pán.

Sezóny 1
2016 - 2017

Arcadius se narodil a žil ve vesnici na ostrově, který se nachází ve Středozemním moři. Byl obdařen schopností nahlédnout do mysli druhých, a tak se stal prvním senzibilem na světě. Své síly používal, aby se vcítil do ostatních a pomáhal lidem, což způsobilo, že ho vesničané měli rádi.

Jednoho dne však své síly použil a viděl v mysli jednoho muže nečisté úmysly a chtěl muži pomoct. Muž byl však zahanbený a naštvaný, a proto obrátil vesničany proti Arcadiovi. Lidé ho zajali a upálili na hranici. Těsně předtím, než Cade zemřel, se cítil zrazen lidmi, kterým pomáhal, a způsobil nadpřirozený výbuch, jímž vytvořil vlastní dimenzi, kterou známe jako peklo. Arcadiova duše v tomto světě přebývala a živila se dušemi zemřelých lidí, kteří byli zlí.

Po jeho smrti se začali rodit lidé, kteří měli stejný dar jako on a byli za to pronásledování a posláni do vyhnanství na ostrov, který kdysi sám Cade obýval a zemřel tam. Jednou na tomto ostrově žila dvě děvčata jménem Seline a Sybil, která Cade nalákal, aby mu sloužily výměnou za věčný život a mládí. Zatímco ony budou hodovat na mase svých obětí, on získá jejich duše. Děvčata souhlasila a stala se tak prvními sirénami.

Cadeovi sloužily sirény po mnoho staletí a zásobovaly ho dušemi zlých lidí. Dvakrát se také pokusily přivést peklo na zem a s ním i jejich pána.

Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Car

no úplne bych zde netvrdila ze je King of Hell :D to by byla totiz urazka pekla… za vsim hledej zenskou neboli pekne dojebane finale s velmi ,,necekanym zvratem'' – to ze z vladkyne pekel nakonec udelali Katherine bylo uz vazne pres caru

7.7.2017 | 21:55:54
ShadowKittyGirl

Sám dábel degradovaný na Kathereninu podržtašku, ale jinak to nebyl vyloženě špatný záporák, jen mu měli tvůrci věnovat více pozornosti a doladit ho…

20.3.2017 | 12:03:57
KaraSnowAllen

Herec by mohl dělat reklamu na zubní pastu. :D Nicméně Cade byl jako záporák fajn, né nejlepší, né nejhorší, řadím ho do takového příjemného průměru – nenadchne, ale ani neurazí.

26.2.2017 | 17:26:30

Konec The Vampire Diaries

Seriál The Vampire Diaries je u konce. Strávil s námi krásných osm let plných nadpřirozených padouchů a milostných trojúhelníků. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama