Nina Dobrev

Nina Dobrev

Celé jméno: Nikolina Konstantinova Dobreva
Místo narození: Sofie, Bulharsko
Známé projekty: The Vampire Diaries, Falešní poldové

Datum narození: 9.1.1989 (35 let)

Nina Dobrev je bulharská herečka, která se narodila oku 1989. Matka je umělkyně a otec počítačový specialista. Má jednoho staršího bratra Aleksandera, který se po dokončení studií stal inženýrem.

I když se Nina narodila v Bulharsku, po dvou letech se s rodinou přestěhovala do Kanady, kde v Torontu ve městě Ontario vyrůstala. Do školy chodila na J. B. Tyrrell Sr. Public School a Wexford Collegiate School for the Arts (pro umělce) ve Štrasburku.

Už od útlého věku prokazovala velké nadšení pro umění jako tanec, gymnastika, divadlo, hudba a herectví. Po té začala chodit do Dean Armstrong Acting School, kde ji objevilo hned několik různých hledačů talentů.

Díky modelingu se dostala k točení reklam, které vedly k filmovým konkurzům. Krátce na to získala hlavní role v několika filmech jako Fugitive Pieces, Away from Her, Never Cry Werewolf spolu s Kevinem Sorbem a seriálu Degrassi: The Next Generation.

Nina zbožňuje cestování a několikrát navštívila Evropu jak pro zábavu, tak kvůli mezinárodní soutěži, kdy reprezentovala Kanadu v estetické gymnastice. Ráda hraje volejbal, fotbal, ráda plave, leze po skalách a jezdí na snowboardu či koni.

Její největší vášní je herectví, které vidí jako dobrodružství, jež teprve začalo. Věří, že cesta a postavy, které se postupně vyvíjí, pomáhají porozumět nám samotným. Nejvíce se momentálně proslavila svou multi-rolí v seriálu The Vampire Diaries jako obyčejná studentka Elena a zákeřná upírka Katherine, která pobláznila a proti sobě poštvala dva bratry, které nakonec proměnila v upíry.

Během natáčení se jí však nepodařilo najít jen jednu z jejích nejúspěšnějších rolí, ale i lásku, neboť už zhruba od první série, nejprve jen tajně, posléze zhruba od druhé série veřejně, chodila se svým kolegou Ianem Somerhalderem. Později svůj vztah ukončili.

Je velkou fanynkou knih o Harrym Potterovi od J. K. Rowlingové, které přečetla všechny. Reprezentovala Kanadu v mezinárodní soutěži (Aesthetic Group Gymnastics). V roce 2005 se účastnila Seniorského světového šampionátu v Kodani v Dánsku a Juniorského světového šampionátu v Plzni v České Republice.

Mluví plynně bulharsky, francouzsky a anglicky. Kvůli roli Belly v drama Fugitive Pieces z prostředí druhé světové války se mu musela naučit židovský přízvuk. Cestovala do Keni, kde se podílela na budování škol spolu se svými kolegy ze seriálu Degrassi za pomoci Free The Children (neziskové organizaci).

V seriálu Degrassi: The Next Generation šla původně na konkurz role Manny. Později ji zavolali zpět, aby přečetla roli Mii a roli dostala. Ze začátku první série sdílela v Atlantě s Kaylou Ewell společný byt. Jedním z jejích koníčků je vyrábění šperků. Do budoucna plánuje začít vlastní kolekci šperků.

Její poslední velkou rolí je postava Josie z filmu Falešní poldové.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Vampire Diaries Elena Gilbert 2009 2017 7
The Vampire Diaries Katerina Petrova 2009 2014 5

Filtr seriálů