The Vampire Diaries (Upíří deníky) Katerina Petrova

Katerina Petrova

Katerina Petrova

Upírka, jež svedla oba bratry Salvatory, kteří ji bezmezně milovali.

Sezóny 5
2009 - 2014

Katherine, ve skutečnosti Katerina Petrova, se narodila v roce 1475. Měla nemanželské dítě s neznámým mužem, a proto bylo dítě Katherine odebráno. V Anglii poznala šlechtice Klause, který ji vítal na svém dvoře. Sám ji chtěl ale zabít, aby tak mohl zlomit kletbu, uvolnit svou vlkodlačí část a stát se hybridem.

Katherine jeho úmysly odhalila, ukradla měsíční kámen a nechala se od upírky Rose-Marie proměnit v upírku, aby pro Klause už byla bezcenná. Katherine je dvojnice Eleny Gilbert, obě jsou ale pouze „kopie“ Tatie. Krev dvojnice umožňuje zlomit Klausovu kletbu a proměnit vlkodlaky v hybridy.


Klaus vyvraždil celou rodinu Katherine jako pomstu za to, že se proměnila v upírku a už ji nemůže použít ke zlomení kletby. Přesto ji nikdy nepřestal hledat, a proto se Katherine všude po světě schovávala, až narazila se svou služebnou Emily Bennett v Mystic Falls v roce 1864. Zde poznala bratry Salvatory, kteří se do ní zamilovali a ona si jejich lásku velice užívala. Byla naráz s oběma, oba ovlivňovala a oběma dávala pít svou krev. Nakonec, když byli zabiti svým otcem, StefanDamon dokončili proměnu v upíry.

Katherine dala Georgi Lockwoodovi Měsíční kámen za to, že ji pustí z kostela, kde budou všichni upíři v Mystic Falls upáleni. Zatímco Pearl Zhu a ostatní zůstávají v kostele, Katherine utíká na svobodu, zatímco si Stefan, Damon a hlavně pronásledovatel Klaus myslí, že je mrtvá. Později je všem ale odhaleno, protože všichni upíři v hrobce přežili díky kouzlu Emilly Bennett. Damon, který s ní uzavřel dohodu, a celou dobu věděl, že Katherine je naživu, se v roce 2010 do hrobky vydává, ale Katherine tu není. Ta běhá po světě volná už 147 let a na Damona si ani nevzpomněla.

Katerina Petrova je…

Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Rosemarie1554

Neznášam Katherine. Ako postave jej dávam len jednu hviezdičku, ale Nina ju stvárnila veľkolepo. Po hereckej stránky dávam päť hviezdičiek.

6.6.2021 | 18:42:33
bloody_maniac

nooo, vždycky jsem nevěděla, jestli jsem měla radši Katherine nebo Elenu, ale teď po 3 letech už konečně vím. Katherine vyhrává! Nina je super herečka :)

26.6.2020 | 16:26:15
Jiri007

Katherine jsem nesnašel, byla to fakt mrcha ale libil se mi její styl řešení problému a vždycky dokazala připoutat pozornost uniknout smrti, ve finale jsem ji moc nemusel.

24.5.2019 | 16:15:24
FaithOriginal

Tak Kat byla od Niny Dobrev vždycky celkem velký herecký koncert. Nejoblíbenější postava hned po Klausovi a nejoblíbenější ženská postava :) Zatímco každá Elena scéna mi Ninu protivila víc a víc, Katherine mě nutila Ninušu jen čím dál více milovat :D

7.11.2018 | 19:50:43
vampire diaries

Měla jsem jí ráda. Rozhodně byla lepší než Elena, teda to je můj názor. Narozdíl od Eleny věděla co chce a koho chce. A taky se mi líbilo, jak se chovala. Pro mě je druhá nejoblíbenější z ženskych rolí. První je Caroline :D

7.7.2017 | 16:18:20
Jupijow

Ikdyz obecne Nina neni moje velka oblibenkyne, tak jeji Katherine je vazne bozi. Skvela mrcha ;)

1.7.2017 | 12:06:54
Car

Katerina Petrova :-) druhá nej ženská postava tohohle seriálu pro mě, má můj respekt, na to že byla na vše vždy sama tak narozdíl od Eleny se o sebe uměla postarat a nechránily ji dva bratři tak jako Elenu :-)

21.4.2017 | 19:01:30
ShadowKittyGirl

Mám chut jí strhnout procenta, za to co s ní udělali ve finále seriálu, ale za senzační druhou řadu a úsměv na tváři pokaždé, když se v seriálu objevila si těch 100% zaslouží :-) Nemůže za to, že si později tvůrci nevěděli s tak senzačně vytvořenou postavou rady…

2.4.2017 | 19:45:05
ElenaGilbertMikaelsonSalvatore

Docela jsem ji měla ráda a le co chtěla udělat že chtěla upalit město Mystic Fall to mě dost naštvalo to kvůli ni umřel Stefan. A to že ovládla Elenino tělo v páti řadě to sem ji nenaviděla.

16.3.2017 | 13:59:15
vampsister

Katrin,no prostě pecka.Vždycky s ní šlo nebezpečí a šla na své vlastní riziko.Ale ty její šaty,oblečení a styl.To byla bomba.Vždycky věděla jak přitáhnout pozornost.Byla ve všem o krok napřed.V tom byla super.Jinak nějaká mrcha musí být v každém filmu nebo seriálu.A Katrin,to byla mrcha s kapkou šmrnce.Za mě super postava.D:))))

14.3.2017 | 13:31:05

Konec The Vampire Diaries

Seriál The Vampire Diaries je u konce. Strávil s námi krásných osm let plných nadpřirozených padouchů a milostných trojúhelníků. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás