Joseph Morgan

Joseph Morgan

Celé jméno: Joseph Martin
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: The Vampire Diaries, The Originals

Datum narození: 16.5.1981 (42 let)

Joseph se narodil v Londýně v Anglii. Skoro 11 let žil ve Swansea, kam chodil na Morriston Comprehensive School předtím, než se přestěhoval zpět do Londýna, aby studoval Central School of Speech and Drama (střední škola řeči a dramatu).

Svou kariéru začal v první sérii seriálu pro Sky One Hex jako Troy. Dále se objevil ve vedlejších rolích ve filmech Alexander a Master and Commander: The Far Side of the World a mini-sérii od BBC2 The Line of Beauty.

Také se objevil v televizních seriálech Doc Martin a Casualty. Po boku Billie Piper (Doctor Who) si zahrál Williama v Mansfield Park. V roce 2010 ztvárnil titulní roli v mini-sérii Ben Hur, která se nejprve vysílala v Kanadské televizi CBC a potom v Americe na stanici ABC.

Během natáčení druhé série televizního seriálu stanice CW The Vampire Diaries byl vyhlášen konkurz na podstatnou zápornou roli, mocného upíra Klause. Jeho postava se v seriálu poprvé objevila v devatenáctém díle, který nesl název Klaus, a od třetí série byla ustanovena mezi postavy hlavní.

Postava Klause se stala takovým unikátem, že tato postava stala naprosto kultovní a ikonickou. Fanoušci tak moc zbožňovali tohohle darebáka, že se stanice CW rozhodla, že pro Klause a jeho rodinu vytvoří samostatný seriál The Originals. Tak se i stalo a od roku 2013 vídáme Klause pouze v The Originals.

Během natáčení The Vampire Diaries a The Originals si zaskočil do menších rolí ve filmech jako Válka Bohů, Angels Crest či Open Grave.

Joseph přiznal, že pokud by mohl v seriálu The Vampire Diaries hrát jinou postavu, byl by to Damon. Na své pravé paži má Joseph tetování. Je velkým zastáncem žen. Rád čte svého oblíbeného autora Stephena Kinga, od něhož je i jedna z jeho nejoblíbenějších knih The Stand. Zbožňuje pořad Gordona Ramsaye Kitchen Nightmares. Je velkým fanouškem zombie filmů jako Dead Snow, Dawn of the Dead, 28 days, 28 weeks a The Walking Dead. Film Klub rváčů je jedním z jeho nejoblíbenějších filmů všech dob.

Bojí se pavouků. Během svého prvního natáčení The Vampire Diaries, řekl špatný text. Miluje skákání výšek do vody. Rád dělá vlastní kaskadérské kousky. Pokud by ztroskotal na ostrově, vzal by s sebou Daniela Gilliese, protože je zkušený v bojových uměních. Má rád čaj a dietní kolu, ačkoli nemá rád šumivé nápoje.

Jeho oblíbeným hororovým filmem je Interview s upírem, který viděl už 20×. Každý den chodí do posilovny, protože se bojí otevřít scénář a uvidět slova „bez trička“.

Roku 2011 začal chodit s herečkou Persií White, kterou si roku 2014 vzal za ženu.

Foto CC BY-SA 2.0 iDominick, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Brave New World CJack60 2020 2020 1
The Originals Niklaus Mikaelson 2013 2018 5
The Vampire Diaries Niklaus Mikaelson 2011 2016 5

Filtr seriálů