Janina Gavankar

Janina Gavankar

Celé jméno: Janina Zione Gavankar
Místo narození: Joliet, Illionis, USA
Známé projekty: True Blood, Arrow, The Vampire Diaries

Datum narození: 29.11.1980 (37 let)

Janina Gavankar se narodila roku 1980 v Jolietu ve státě Illinois. Její otec Pete Gavankar (zemřel roku 2012) je indický inženýr, který se přestěhoval do USA, aby vystudoval magistra. Její matka Shan-de-Mohra, emigrovala z Indie do USA, má indické a holandské předky.

Janina vystudovala divadelní univerzitu v Chicagu a od roku 2001 se začala věnovat herectví. Vystupovala v divadlech, filmech, televizi a také na internetu. Nejvíce je známá její role v seriálu The L Word, kde vystupovala od roku 2006. Dále jsou známy její role v seriálech Za branou, Liga snů a True Blood. Roku 2013 přijala roli do seriálu Arrow, kde ztvárnila postavu policistky, která měla poměr s Oliverem Queenem.


Janina se nevěnuje pouze herectví, ale také hudbě. Umí hrát na piano, na bicí a zpívá. Spolupracuje s dalšími hudebními interprety a pomáhá jim skládat hudbu.

Roku 2008 byl nominovaná na Asian Excellence Award.

Foto CC BY 2.0 Katie Simmons-Barth Photography, Wikimedia Commons


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.