Janina Gavankar

Janina Gavankar

Celé jméno: Janina Zione Gavankar
Místo narození: Joliet, Illionis, USA
Známé projekty: True Blood, Arrow, The Vampire Diaries

Datum narození: 29.11.1980 (37 let)

Janina Gavankar se narodila roku 1980 v Jolietu ve státě Illinois. Její otec Pete Gavankar (zemřel roku 2012) je indický inženýr, který se přestěhoval do USA, aby vystudoval magistra. Její matka Shan-de-Mohra, emigrovala z Indie do USA, má indické a holandské předky.

Janina vystudovala divadelní univerzitu v Chicagu a od roku 2001 se začala věnovat herectví. Vystupovala v divadlech, filmech, televizi a také na internetu. Nejvíce je známá její role v seriálu The L Word, kde vystupovala od roku 2006. Dále jsou známy její role v seriálech Za branou, Liga snů a True Blood. Roku 2013 přijala roli do seriálu Arrow, kde ztvárnila postavu policistky, která měla poměr s Oliverem Queenem.


Janina se nevěnuje pouze herectví, ale také hudbě. Umí hrát na piano, na bicí a zpívá. Spolupracuje s dalšími hudebními interprety a pomáhá jim skládat hudbu.

Roku 2008 byl nominovaná na Asian Excellence Award.

Foto CC BY 2.0 Katie Simmons-Barth Photography, Wikimedia Commons


Hraje v

Novinka: Filtrování seriálů

Hledejte nové seriály za pomoci filtrů

Po delší době jsme si pro vás připravili novinku, o kterou nás žádáte již delší dobu. Zavádíme filtrování do seriálové databáze, díky čemuž rychleji najdete seriál, který by vás mohl bavit.

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský Dobrodružný · Dokumentární · Drama Fantasy · Historický · Hororový · Hudební Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Parodie Politický · Právnický · Psychologický Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Sportovní · Talk show Thriller · Válečný · Western · Životopisný