Yael Grobglas

Yael Grobglas

Celé jméno: Yael Grobglas
Místo narození: Paříž, Francie
Známé projekty: Jane the Virgin, Království

Datum narození: 31.5.1984 (39 let)

Yael Grobglas se narodila v Paříži, ale když jí byly dva roky, s rodiči imigrovali do Izraele, kde vystudovala hereckou školu a prorazila jako herečka.

Již od malička se projevoval její zájem o herectví. Později se Grobglas začala zajímat i o tanec. Byla součásti několika profesionálních tančeních skupin. Kromě herectví a tance se věnovala i modelingu.

V roce 2007 dostala svoji první velkou roli v izraelském sci-fi seriálu, Ha'Yi („The Island“), což jí získalo popularitu mezi mladými diváky. Po dvou sériích tohoto seriálu se Grobglas zapsala do hereckého programu. I když se účastnila programu, dokončila v roce 2010 třetí sezonu Ha'Yi a byla i součástí několika reklam.

Po jejím hereckém výkonu v prvním izraelském hororu, Rabies („Kale­vet“), ji začali poznávat lidé po celém světě. Byla i součástí izraelského sitcomu Ha-Shualim („The Foxes“). Dále si zahrála roli Lindy Christie v adaptaci hry Play It Again, Sam.

V roce 2013 byla vybrána pro roli Americy v novém seriálu stanice CW, The Selection, ale seriál byl zrušen dřív, než začal. Ve stejném roce získala hlavní roli v izraelském filmu a zahrála si Olivii D'Amencourt v seriálu Reign.

Průlom v její kariéře přišel v roce 2014, kdy získala roli Petry Solano v seriálu Jane the Virgin. Diváci si Petru okamžitě oblíbili a i sama Grobglas si tuto roli zamilovala a doufá, že bude mít možnost si takovou roli zahrát znovu.

Foto CC BY-SA 2.0 iDominick, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Supergirl Gayle Marsh 2017 2018 1

Filtr seriálů