Justice League (Liga spravedlivých)
90/100 - 2×

Justice League(Liga spravedlivých)

Seriál na motivy stejnojmenné komiksové série ve stylu klasických animovaných seriálů s Batmanem. Od nich se však liší především tím, že samotný temný rytíř se tu o pozici hlavního hrdiny musí dělit s mnoha dalšími postavami světa DC Comics, včetně Supermana, Flashe nebo Wonder Woman.

USA | 2001 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | Cartoon Network | 23 minut


Justice League

Justice League

Seriál na motivy stejnojmenné komiksové série ve stylu klasických animovaných seriálů s Batmanem. Od nich se však liší především tím, že samotný temný rytíř se tu o pozici hlavního hrdiny musí dělit s mnoha dalšími postavami světa DC Comics, včetně Supermana, Flashe nebo Wonder Woman.


Příběh seriálu Justice League začíná ve chvíli, kdy je Batman na stopě tajemné pikle kující bandě mimozemšťanů. Když se však konečně přijde na to, že tihle emzáci plánují masivní invazi na Zemi, už je příliš pozdě. Následné obsazení naší planety je tak úplné a nelítostné, že proti hrozbě z vesmíru musí spojit své síly hned několik superhrdinů, kteří tím položí základy skupiny jménem Liga spravedlivých.

Když je pak pohroma zažehnána, Liga vzniká oficiálně. Jejími členy jsou Superman, Wonder Woman, Flash, Green Lantern, Hawkgirl a bytost pocházející z Marsu jménem J'onn J'onzz, který je poslední svého druhu, neboť než si dobyvační mimozemšťané udělali zálusk na Zemi, nejdřív vyhladili rudou planetu. Je ale zajímavé, že právě Batman oficiálně do Ligy spravedlivých nepatří. Když si totiž všichni podávají ruce a slibují věrnost, utrousí jen: „Já na tohle moc nejsem, ale až budete potřebovat pomoc – jakože budete, stačí zavolat.“ (Jeho vztah k celé skupině tak hodně připomíná postavu Wolverina z marvelácké komiksové série X-Men.)


A tak začala Liga bojovat za spravedlnost jak na Zemi, tak v okolním vesmíru. Na oběžné dráze si zřídila pozorovací věž a vypořádávala se se zlem celých pět sérií, dohromady o jednadevadesáti epizodách, přičemž od třetí série byl seriál přejmenován na „Justice League Unlimited“. Za tu dobu se Liga potkala nejen se spoustou padouchů (jak oponentů jednotlivých hrdinů – Jokera nebo Lexe Luthora, tak i intergalaktických superzloduchů jako diktátorský Darkseid), ale také se rozrostla o desítky externích členů, včetně známého Green Arrowa nebo Supermanovy sestřenice Supergirl.

Přesto se z celé té řady superhrdinů Batmanovi pořád daří být na vrcholu a přestože je z nich stále jediný bez jakýchkoliv superschopností, pozadu nikdy nezůstane. Mimochodem, stejně jako předešlé seriály z 90. let, i tento prostřednictvím kabelové stanice Cartoon Network produkuje společnost Warner Bros., což Justice League umožňuje plynulé propojování se s ostatními seriály. Krásným příkladem takových navazování je například třináctá epizoda třetí série, kde se Liga setkává se zbytky svých vlastních já z roku 2040, tedy z doby, ve které se odehrává seriál Batman budoucnosti, což vede k velice zajímavému setkání mladého a starého Batmana.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!