Kristen Stewart si zahraje princeznu Dianu

Kristen Stewart si zahraje princeznu Dianu

Po zpracování příběhu Jackie Kennedy se režisér Pablo Larrain vydá do Británie, kde natočí nový film o princezně Dianě. Do hlavní role byla právě obsazena Kristen Stewart.

13 33
17.6.2020

Chilský režisér Pablo Larrain se proslavil domácími filmy Post Mortem a No, svůj um ale nejvíce předvedl v životopisných snímcích. Natočil životopis Neruda, pojednávající o politické kariéře držitele Nobelovy ceny Pabla Nerudy, a při svém hollywoodském debutu před čtyřmi lety uvedl snímek Jackie. V něm se zaměřil na životní příběh Jackie Kennedy nejen v dobách, kdy byla manželkou JFK, ale i po smrti tehdy milovaného prezidenta. Ve filmu kočíroval hvězdy jako Natalie Portman, Johna Hurta, Petera Sarsgaarda či Richarda E. Granta. Jackie se dočkala tří nominací na Oscara a díky brilantním kostýmům vyhrála Cenu BAFTA a patrně i tyto úspěchy přiměly Larraina pokračovat v životopisných příbězích.

Natalie Portman byla naposledy nominována na Oscara právě za Jackie. Foto: Fox Searchlight Pictures

Jeho dalším projektem bude snímek Spencer, ve kterém se zaměří na princeznu Dianu během jednoho víkendu v roce 1990, kdy si princezna z Walesu a manželka následníka trůnu Charlese uvědomila, že se chce nechat rozvést. Natáčení nového snímku začne na začátku příštího roku a Larrain v něm spojí síly se scenáristou Stevenem Knightem (Taboo). Produkci zaštítí studio FilmNation Entertainment a rovněž společnost Larrain Films.

Hlavní roli Diany si zahraje Kristen Stewart, jež tak půjde ve stopách hereček Genevieve O'Reilly či Naomi Watts, které Dianu ztvárnily dříve. Kristen se díky svému angažmá stává další herečkou, jež si v brzké době princeznu z Walesu zahraje, neboť nedávno byla do této role rovněž obsazena Emma Corrin, která populární ikonu ztvární v seriálu The Crown. Pro Kristen Stewart je role Diany další možností ukázat se v životopisném filmu, neboť v minulosti už si tento druh filmové tvorby zkusila například v psychologickém thrilleru Lizzie a také ve snímku o francouzské hvězdě Seberg. Kristen, jež se patrně nejvíce proslavila díky sáze Twilight, se naposledy na plátně ukázala v lovecraftovském hororu Underwater, kde dokázala porazit samotného boha Cthulhu a vedle Spencera ji uvidíme i v romantické komedii Happiest Season od Cley DuVall, kde se potká s Mackenzie Davis.

Letos se Kristen Stewart pod vodou utkala s podmořským bohem Cthulhem. Foto: 20th Century Fox

Jak se vám líbí nová představitelka princezny Diany?Diskuze /7

Geek

Super, Jackie byla maximální pocitové dílo, navíc tak úplně nebyla životopisem, mě ale bavila hodně. Podobný citlivý přístup je pak pro Dianin životní příběh jako dělaný, Kristen je skvělá herečka, takže by to mohl být další silný kousek

18.6.2020 | 14:53:29
ElleJakobson

Chudák Diana.

18.6.2020 | 14:57:58
Lady Adeline

Kristen usla dlouhou cestu a myslim si, ze tuto roli vezme velmi vazne a zahraje Dianu nejlip jak to jen pujde!

18.6.2020 | 19:52:37
felisr

Tak neříkám že jde o špatnou herečku, ale typově se mi na Dianu vůbec nehodí.

18.6.2020 | 20:06:20
Svjatogor

Kristen Stewart je dobrá herečka a Underwater byl koukatelný biják, který neurazil. Za mě cajk. :-)

18.6.2020 | 22:59:31
Fat Tony

Dosť škandalózne obsadenie, zahrať to ale môže dobre

19.6.2020 | 6:34:14
percival2

Pokud to s odsouzením rasismu myslí vážně, tak by Dianu měla hrát černoška.

19.6.2020 | 20:14:27
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů