Leigh Whannell se postará o remake Escape from New York

Leigh Whannell se postará o remake Escape from New York

Remake kultovního snímku Johna Carpentera se po letech odkládání konečně hýbe kupředu. Ceněný tvůrce Leigh Whannell se totiž postará o scénář.

5 1
3.2.2019

Snímek Escape from New York natočil John Carpenter roku 1981 podle scénáře Nicka Castlea a z filmu se stal kultovní hit, který je dodnes považován za čistokrevné osmdesátkové béčko. Hlavní roli drsňáka Snakea Plisskena si ve filmu zahrál Kurt Russell, který ji získal poté, co se v té době už slavný mlčenlivý pistolník Clint Eastwood odmítl natáčení zúčastnit. Vedle Russella se ve filmu objevil režisérův oblíbenec Donald Pleasence a paradoxně i Eastwoodův westernový kolega Lee Van Cleef. Patnáct let po prvním díle se Kurt coby Plissken vrátil ve snímku Escape from L.A., pokračování však neuspělo podobně jako jednička a Carpenter plánovaný třetí snímek zrušil.

Dlouhá léta pak nejrůznější tvůrci toužili Escape from New York natočit znovu a rozšířit tak pestrý seznam nejrůznějších remaků. Roku 2015 byl studiem Fox na režijní sesli posazen Robert Rodriguéz (From Dusk Till Dawn, Desperado), kterému sekundoval scenárista Neil Cross (Luther). Do hlavní role byli v té době zvažováni herci z MCU Chris Hemsworth a Jeremy Renner, tvůrci se však s projektem v posledních letech nepohli z místa.


Kdo si v remaku zahraje Snakea Plisskena? Foto: Embassy Pictures

Rodriguéz i Cross tak byli od remaku odejiti a o scénář se nyní postará Leigh Whannell, který si v poslední době rozhodně nemůže na nedostatek pracovních příležitostí stěžovat. Po loňském úspěšném filmu Upgrade byl totiž nedávno dosazen na scenáristické i režijní místo u nového remaku filmu Invisible Man a nyní míří na Manhattan, kde se postará o zbrusu nový scénář.

Zatím není jisté, zda se k projektu v nějaké roli přidá i sám John Carpenter, který některými remaky opovrhuje a nedávno se nesouhlasně vyjádřil k filmu Big Troubles in Little ChinaDwaynem Johnsonem. Na sequelu svého kultovního Halloweenu se podílel alespoň jako skladatel, tak uvidíme, zda spojí síly i s Whannellem a bude spolupracovat na další předělávce svého slavného díla.Diskuze /1

dvl

To už Hollywoodu došli nápady, všade samý remake.

3.2.2019 | 19:20:27
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů