Pierce Brosnan ztvární válečného veterána v osobitém dramatu

Pierce Brosnan ztvární válečného veterána v osobitém dramatu

Irský herec a bývalý představitel agenta 007 si vybral svůj další projekt. Zahraje si veterána z druhé světové války, který se při pětasedmdesátiletém výročí vylodění v Normandii vydává na cestu do Francie, kde chce na událost s úctou zavzpomínat.

7 0
9.11.2020

Pierce Brosnan se nejvíce proslavil jako představitel Jamese Bonda, jehož sehrál rovnou ve čtyřech filmech, kromě toho ale už v osmdesátých letech zazářil jako Remington Steele ve stejnojmenném krimi seriálu. Po konci v roli Bonda se objevil například v komediálním muzikálu Mamma Mia! i jeho nedávném sequelu, v poslední době pak zaujal v povedeném westernovém seriálu The Son z produkce AMC. Pierce nedávno dotočil snímek The King's Daughter, ve kterém si střihne roli samotného krále Slunce Ludvíka XIV., a také podepsal smlouvu na účinkování v dramatu o válečném veteránovi The Last Rifleman.

Brosnan naposledy zazářil v seriálu The Son. Foto: AMC


Nový film natočí režisér Terry Loane (Mickybo And Me) a Pierce v něm ztvární Artieho Crawforda, veterána z dob druhé světové války, který absolvoval proslulý Den D, tedy vylodění v Normandii. Pětasedmdesát let po těchto událostech žije Artie v domově důchodců v domovském Severním Irsku. Krátce před 6. červnem 2019 ale odsud utíká, aby se vrátil na „místo činu“, normandskou pláž. Na cestě se potkává s několika dalšími veterány a nakonec uctí památku svých spolubojovníků.

Brosnana v obsazení doplní další přední hvězdy své generace. První z nich je držitel Oscara za film An Officer and a Gentleman Louis Gossett Jr., jenž je tuzemským divákům znám hlavně díky roli ve filmu Iron Eagle, případně coby Gerak ze Stargate SG-1 nebo starý Will Reeves z nedávných Watchmen. Vedle Gossetta ve filmu uvidíme i jednu z největších žijících legend německé kinematografie, Jürgena Prochnowa. Ten v minulém století zazářil v domácí produkci ve filmech Die Zärtlichkeit der Wölfe či Das Boot, objevil se ale také v Dune, Robinu Hoodovi, In the Mouth of Madness nebo v The Da Vinci Code. V The Last Rifleman by měl sehrát veterána z řad Wehrmachtu, který se rovněž vrací podívat se na bojiště v Normandii.

Vůdce svobodných Jaffů Gerak patří mezi Gossettovy největší role. Foto: MGM

Film podle scénáře Kevina Fitzpatricka, jenž s režisérem Loanem spolupracoval i na svém předchozím projektu The Last Letter, se začne v Severním Irsku natáčet v únoru s tím, že premiéru by měl stihnout do konce příštího roku.

Podíváte se na drama o válečných veteránech?Diskuze /1

percival2

S tím kloboukem připomíná nebožtíka Conneryho ;-)

11.11.2020 | 8:41:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů