Scenáristé nadcházející komiksovky Eternals chystají pro Netflix projekt ze série Millarworld

Scenáristé nadcházející komiksovky Eternals chystají pro Netflix projekt ze série Millarworld

Streamingový gigant Netflix nedávno uzavřel dohodu se slavným komiksovým scenáristou Markem Millarem a má tak k dispozici práva na zpracování jeho díla z univerza Millarworld. S Netflixem nyní spojili síly scenáristé marvelovských Eternals, kteří nachystají snímek Prodigy.

7 2
25.3.2020

Skotský rodák Mark Millar patří mezi nejúspěšnější komiksové autory současnosti a kromě své práce pro Marvel Comics, kde vytvořil slavné ságy Old Man Logan či Civil War, jež byly úspěšně zfilmovány (byť v případě Old Man Logan velmi volně), se ve světě komiksu proslavil taktéž jako autor děl v rámci společnosti Millarworld, v níž vytvořil stejnojmenný fikční svět. Do tohoto univerza spadají komiksové série Kingsman, Wanted či Kick-Ass, jež už byly úspěšně převedeny na plátna a Millar se na nich podílel coby producent. V srpnu 2017 se Millar dohodl s Netflixem, který Millarworld koupil a chystá několik seriálů a filmů na motivy komiksů z tohoto světa. Millar pak pod hlavičkou Netflixu pokračuje v psaní dalších komiksových sérií a zároveň se podílí na tvorbě seriálů a filmů.

Millar je podepsán pod mnoha komiksy, mezi nimiž vyčnívá Old Man Logan. Foto: Marvel Comics


Již letos se dočkáme seriálu Jupiter's Legacy, ve kterém uvidíme nastupující generaci superhrdinů přebírat pomyslnou pochodeň po starších. Hlavní role v tomto projektu ztvární Josh Duhamel (Transformers: The Last Knight), Tyler Mane (Halloween II), Leslie Bibb (American Housewife) či Ian Quinlan (The Long Road Home) a očekávat ho můžeme již v červenci. Vedle Jupiter's Legacy ale v budoucnu dorazí i další zpracování, v plánu jsou seriály American Jesus a The Magic Order, anime Supercrooks a filmy Huck, Empress, Reborn a Sharkey the Bounty Hunter.

Jupiter's Legacy na Netflixu uvidíme ještě letos. Foto: Millarworld, Netflix

Netflix aktuálně oznámil, že se začíná pracovat na dalším filmovém zpracování, tentokráte komiksové minisérie Prodigy, kterou Millar napsal v roce 2018. Ta sleduje příběh nejchytřejšího muže na světě, Edinsona Cranea, jehož mozková kapacita dosáhla takové úrovně, že se stal i mužem nejbohatším. Crane se však hrozně nudí a proto bere neustále zakázky od světových vlád, aby se nějak zabavil. Prodigy napsal Millar už přímo pro Netflix a nyní dohlédne i na scénář, který připraví dvojice bratrů Matthew a Ryan Firpových, jež už mají s komiksy své zkušenosti, neboť napsali blížící se marvelovku Eternals, v níž představí nadlidskou rasu v boji s kosmickými obry. Prodigy by se podle netflixovských plánů měl začít natáčet už na podzim, premiéra je pak stanovena na příští rok.

Prodigy napsal Millar už přímo pod hlavičkou Netflixu. Foto: Millarworld, Netflix

Dáte šanci projektům z Millarworldu na Netflixu?Diskuze /2

Ratemus

Joooooo

#2 MiqueEala
25.3.2020 | 22:26:26
MiqueEala

#1 Ratemus: placák

26.3.2020 | 8:42:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů