Monster: The Jeffrey Dahmer Story (Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera)
88/100 - 51×

Monster: The Jeffrey Dahmer Story(Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera)

Seriál se zabývá děsivými zločiny spáchanými Jeffreyem Dahmerem, který se řadí mezi nejznámější americké vrahy, jenž zabíjel mezi lety 1978 – 1991.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Netflix | 50 minut
žánr
Drama, Historický, Krimi
hrají
Evan Peters (Jeffrey Dahmer), Richard Jenkins (Lionel Dahmer), Molly Ringwald (Shari Dahmer), Niecy Nash (Glenda Cleveland), Penelope Ann Miller (Joyce Dahmer), Shaun J. Brown (Tracy Edwards), Rodney Burford (Tony Hughes)

Ryan Murphy boduje na Netflixu se svou novou sérií Monster

Ryan Murphy boduje na Netflixu se svou novou sérií Monster

Na Netflixu přistála další novinka od Ryana Murphyho, která sklízí úspěch. Podaří se Murphymu opět přetvořit limitovanou sérii v antalogii?

12 0
26.9.2022

Ryan Murphy připravil pro Netflix již jedenáct projektů. Schválně používáme slovo projektů, protože se jedná o filmy, seriály či dokumenty. Jeho tvorba pro Netflix je tedy dost rozmanitá.

Koncem roku 2018 se totiž podepsal pětiletou spolupráci s Netflxem, podle které by měl tvořit projekty především pro tuto streamovací službu. Rok 2018 byl pro Netflix poměrně úspěšným, co se lovu úspěšných tvůrců týče. Podařilo se mu podepsat smlouvu i se Shondou Rhimes, která na Netflixu uvedla úspěšné seriály Bridgerton a Inventing Anna.
Ryan Murphy na svůj netflixovský hit teprve čeká. Určitě všichni z vedení streamovací služby doufali, že se jim podaří přijít s nějakým novým Glee či American Horror Story.

Evan Peters boduje v roli sériového vraha, Foto: Netflix

To se prozatím ani o jednom ze seriálů The Politician, Hollywood, Ratched, Halston, The Andy Warhol Diaries říct nedá. Od minulého týdne je na Netflixu nově ke zhlédnutí i seriál Monster: The Jeffrey Dahmer Story.

Už název napovídá, že hlavní postavou bude Jeffrey Dahmer. Jedná se o sériového vraha, který v Americe zavraždil 17 mužů. Kromě toho se přiznal i ke kanibalismu. Ryan Murphy se tak opět přibližuje k žánru, který mu jde skvěle. I když si Dahmerův příběh můžete přečíst na wikipedii během pěti minut, tak v podání Murphyho, Iana Brennana a Janet Mock dostanete napínavou podívanou. V kombinaci s famózním Evanem Petersem, který hraje hlavní roli, dostáváte podívanou, jenž se po první epizodě mění v binge-watching povinnost.

Thumbnail Play icon


Stane se z Monster antalogie?

Murphy Netflix rozhodně nešetří. Jeho smlouva s Netflixem vyprší příští rok, ale projektů má naplánovaných tolik, že by potřeboval další pěti letku. Aktuálně víme o dalších 9, na kterých pracuje. Rozhodně by mu prospělo, kdyby se něco z jeho tvorby dalo označit za masový hit a zcela jistě by mu to pomohlo při vyjednávání nového kontraktu. Právě Monster: The Jeffrey Dahmer Story si o to říká. Výborně zvolený název dává Netflixu prostor předělat minisérii na antalogii a jen měnit podnázvy. Novinka ještě ke všemu sbírá velmi pozitivní hodnocení od kritiků a i od fanoušků. Prozatím má seriál na IMDB 8,5, což je nejvyšší hodnocení, které Murphy u svých seriálů pro Netflix na této stránce získal.

Jak hodnotíte Murphyho novinku vy?

Zdroj anotačního obrázku: Netflix

Diskuze /1

m0rdred

Seriál je ale s CZ titulky. Nemáte je tu u jednotlivých dílů uvedeny, že jsou k dispozici.

28.9.2022 | 15:16:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama