Powers
79/100 - 37×

Powers

Lidé se superschopnostmi nejsou v tomto světě nic neobvyklého. Právě naopak. Ne všichni své dary ale využívají k tomu, aby lidstvu pomáhali. Odvrácenou stranu síly využívají i k páchání zločinu. A právě proto jsou tu dva detektivové Christian Walker a Deena Pilgrim, kteří se svou speciální policejní divizí Powers vyšetřuje případy spjaté s nadpřirozenem.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | Sony Entertainment Television | 50 minut
žánr
Drama, Krimi, Sci-fi
hrají
Sharlto Copley (Christian Walker), Noah Taylor (Johnny Royalle),

Rekapitulace epizody Like a Power

Rekapitulace epizody Like a Power

Příběh se nám přehoupl k druhému dílu. Co nového jsme se dozvěděli a jaký je to pocit být Jako Power?

5 0
28.3.2015

Shrnutí

I tentokrát se příběh ubíral poněkud líně a nudně. Nic zvlášť důležitého se vlastně ani nestalo, jen se dořešily některé věci z pilotní epizody. O to víc se máte na co těšit příště. Přijde velký zlom v příběhu a tahle kriminálka značně nabere na obrátkách i brutalitě. Alespoň že nechyběly i parádní vtipné momenty.

„Jednou jsem v boji udeřila Helix Riza a vyskočilo mi prso. Od té doby mi pak vždy říkal SuperKozy.“, Foto: PlayStation Network

Vzhůru za láskou

Dá se říct, že zatímco Pilot zkoumal Diamonda alias Walkera, tato epizoda se soustředí převážně na Retro Girl. Poté, co v závěru minulé epizody častovala Christiana poměrně nevhodnými výrazy, se nyní zdá, že k němu stále něco cítí. A on k ní také, jen to jako nePower ještě není schopen akceptovat. Rozjíždí se nám tady tak ústřední milenecká dvojce. A nejspíš nebude jediná. I zapšklému Krispinovi se do cesty připlete možná osudová láska. Také vidíme další stránku stárnoucích superhrdinů. Ať už jsou jakkoliv mocní, nedokáží zkrátka čelit všemu. Hlavně ne matce přírodě nebo samotnému osudu. A to může předznamenat jejich blížící se úpadek a zlom osobnosti.

Mezi Walkerem/Diamondem a Retro Girl to stále jiskří, Foto: PlayStation Network

Zlo na vzestupu

Jaké plány má za lubem Johnny Royalle je stále ve hvězdách. Snaží se ovšem přimět veřejnost, že jeho činnosti je nyní legitimní a že se změnil. Nebude tohle však osudovou chybou? Jak už jsem psal na začátku, opravdový nástup zla nás čeká v příští epizodě. Vrátí se nám ďábelská Wolfe a dozvíme se o něco o dalším z ikonických Powers, Triphammerovi.

„Dokud nedokážete existenci čepele s nekonečnou tenkostí. Budu trvat na tom, že to udělalo nic. A možná to byl portál z alternativní dimenze, co se prostě jen zjevil v prostoru hlavy tohoto muže.“, Foto: PlayStation Network

Tím nejlepším z celého seriálu se pro mě zatím jednoznačně stává postava doktora Smrťáka, který s brutální upřímností zhodnocuje, jaký svinčík mu Powers přinesli do jeho jinak klidné a předvídatelné lékařské praxe. Jen tak dál Smrťáku, vytrvej a třeba jednou bude lépe. :-)

Diskuze /1

pozitkar

Já už viděl třetí díl se slovenskými titulky, heč! :-P

30.3.2015 | 13:53:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů
Reklama