Pustina
94/100 - 96×

Pustina

Pustina je dramatickým příběhem vesnické komunity zasažené sérií záhadných a šokujících událostí, ve chvílích, kdy se pod celospolečenským nátlakem ocitá na pokraji vlastního zániku.

Česko | 2016 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | HBO CZ/SK | 50 minut
žánr
Drama, Thriller

Rozhovor s Eliškou Křenkovou

Rozhovor s Eliškou Křenkovou

Přečtěte si rozhovor s herečkou, která hraje starší dceru Hany a Karla Sikorových.

5 0
29.11.2016

Vaše postava zažívá během příběhu silné emocionální momenty. Bylo těžké se na ně připravit?

Na to se nedá podle mě úplně připravit. Myslím si, že takhle silné emocionální okamžiky nejde ani v herectví úplně naplánovat, neprožít a nenechat je na sebe působit. Myslím si, že jde o pravý opak. Takhle silné emoce jdou podle mě zahrát jen instinktivně v tu danou chvíli a nechat to opravdu na sebe co nejvíce působit.


Pustina se zásadním způsobem dotýká určitých společenských otázek v rámci vesnické komunity, je možné je aplikovat i v reálném životě?

Úplně to nedokážu posoudit, protože jsem nikdy nebydlela na vesnici. Ale řekla bych, že scenárista Štěpán Hulík čerpá z reálného života.

Do jaké míry ovlivňuje prostředí, v němž se minisérie odehrává, konání postav?

Prostředí vždy ovlivňuje konání jak filmových postav, tak reálných lidí. A řekla bych, že hodně.

(Foto: HBO)

V čem je podle vás Pustina odlišná od ostatních tuzemských seriálů?

Je odvážná, ale ne pozérská. Pustina si nehraje na něco víc, než je. Je přesná, upřímná, žádné kudrlinky a přikrášlování. Jako čistý průstřel srdcem. A to vás jako diváka úplně dostane a z toho zdánlivého mála se stane obrovské bohatství.

Kam byste zařadila Pustinu ve své filmografii?

Jsem strašně moc pyšná, že jsem mohla být součástí takového projektu a moc si toho vážím. Byla to pro mě krásná práce. Mám v Pustinu velkou důvěru. Je to pro mě velmi podstatný projekt v mé dosavadní kariéře.

Byla spolupráce s HBO Europe odlišná od vašich dosavadních hereckých zkušeností?

Cítila jsem obrovskou zodpovědnost, která měla na začátku trochu ochromující tendence a vlastně po celou dobu jsem se s tím snažila bojovat. Je to určitě největší český projekt, který jsem dělala. A je pro mě velmi důležitý. Snažila jsem se tudíž na roli připravovat co nejdůsledněji, aby mě nemohlo nic překvapit, co by mě rozhodilo a v panující zranitelnosti mohlo mít katastrofální následky. Ale celkově byla nastavená až neobvykle příjemná, soustředěná a kreativní atmosféra, takže to díky všem složkám štábu šlo všechno skoro samo a hlavně s velkou radostí…

Zdroj rozhovoru: HBO Česká republika

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama