Ratched (Ratchedová)
81/100 - 37×

Ratched(Ratchedová)

Prequel slavného filmu One Flew Over the Cuckoo's Nest se zaměří na životní příběh slavné sestry Ratchedové, která terorizuje celý ústav a vládne mu železnou pěstí. Proč taková byla? Na to najdeme odpověď v novém seriálu od Ryana Murphyho (American Horror Story).

USA | 2020 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Netflix | 50 minut
žánr
Drama, Lékařský, Psychologický

Ratched - Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
100 people in the room

Neviděla jsem původní film, proto můžu hodnotit jen jako samotný seriál. První dva díly mě nijak nechytli a nebýt Sarah Paulson (díky které jsem se na seriál začala koukat a které herecký výkon musím velice vyzdvihnout) tak jsem nejspíš skončila zde. Toho že jsem pokračovala jsem však ve výsledku vůbec nelitovala, právě naopak, okolo třetího až čtvrtého dílu se děj začíná lehce otevírat a začne klasické jak rozuzlování tak i komplikování různých dějových linií, na které z AHS jsme zvyklí. Od tohoto moment jsem byla totálně pohlcená. Konec první série se mi velice líbil, hned po dokoukání jsem si musela vyhledat zda bude druhá série :). Dávám 100%, všechna moje očekávání byla předčena :).

21.10.2021 | 21:10:00
Kubc6a

Začátek mě bavil, to jsem se nemohl dočkat, až si pustím další díl. Poslední dvě epizody už jsem dotáhl jen proto, že to byly poslední dvě epizody.

webmaster
30.9.2020 | 22:52:34
Baruš1994

Ačkoliv poslední série AHS měly poněkud sestupnou tendenci, na nový počin Ryana Murphyho jsem se těšila a splnil mé očekávání :) Bylo to plné napětí, zvratů, bizarnosti a skvělých postav, které v jednu chvíli milujete a v druhé nenávidíte. Nesrovnávám to ovšem s postavou Ratchedové ve filmu ale jako samostatný seriál, který se mi líbil a klidně si nechám líbit i druhou sérii :)

28.9.2020 | 17:42:11
Lucifrid

Původní film jsem neviděla (a i když je to klasika, nechystám se na něj) a od Murphyho znám a miluju hlavně 9–1–1. Na horory moc nejsem, takže AHS si pouštět nebudu, tudíž nemůžu srovnávat a hodnotím pouze jako samostatně stojící dílo, nezatížená předlohou. Parádní dobovka s rozhodně ne plochými postavami. Zajímavý příběh, parádní zvraty, které do příběhu pasují tak, že se ani nedají moc považovat za zvraty. Seriál sice získal druhou řadu, ale přes to lehce otevřené zakončení, které tomu sedlo, by vyloženě nutná nebyla. Přesto se na ni ale těším.

webmaster
20.9.2020 | 21:26:18
Svjatogor

Před 45 lety natočil Miloš Forman (na základě předlohy K. Keseyho) civilní film ze státního cvokhausu někde v Oregonu. Běžní pacienti: agorafobik, homoušek, Indoš… pardon… Native American, několik lidí zbavených iluzí o životě, nesmělý klučina, masturbant a jeden, co je stále unavenej. Skvělou partu již brzy doplní karbaník (pan Randall Patrick McMurphy vulgo Jack Nicholson). Právě proto vysoko ční maják zla, sestra Mildred Ratched.

Ryan Murphy natočil další AHS. Freakshow, nic jiného už neumí a pokud kdy uměl, zapomněl. Pozor, neříkám, že je to špatně. Ale čekal jsem něco jiného, než kompilát BDSM choutek, clinic fetish a klišé o lobotomii. Celý příběh je nascriptovaný sled šokujících zvratů. Call of Duty, kdyby to byla hra.

Šlus. Dávám 60%. Náplast za hrůzný Cult a Apocalypse. :-)

20.9.2020 | 16:45:02
Poolverine

Toto nie je Mildred Ratched. Toto je úplné sklamanie.

redaktor
20.9.2020 | 16:08:50

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama