Star Wars: Skeleton Crew
0/100 - 0×

Star Wars: Skeleton Crew

Seriál nás zavede do událostí pět let po Epizodě VI, kdy Impérium padlo a Luke Skywalker přinesl galaxii mír a řád. Potkáváme malou skupinku, která se ztratí v předaleké galaxii a zoufale hledá cestu domů. Celá výprava se neobejde bez potíží a určitých tajemstvích, která galaxie skrývá.

USA | 2023 | V přípravě
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 40 minut
žánr
Akční, Nadpřirozený, Sci-fi

Tvůrci seriálu na to šli postaru: Dočkáme se celé řady dnes již nevídaných technik

Tvůrci seriálu na to šli postaru: Dočkáme se celé řady dnes již nevídaných technik

Volume, MoCap, pre-vizualizace a další moderní techniky tvůrcům značně ulehčují práci na náročných filmech a seriálech. Někdy se ale stane, že máte na palubě režiséra, který na to chce jít postaru. Jon Watts si postavil hlavu a stál o určité praktické efekty, které se dnes už jen tak nevidí.

5 0
15.5.2024

Seriál Star Wars: Skeleton Crew má natáčení již za sebou. Stále čekáme na nějaký větší trailer či odhalení, kdy se vlastně seriálu dočkáme. Očekávalo se, že něco nového se odtajní na slavnosti dne Star Wars (4. května), ale bohužel jsme se ničeho zásadního nedočkali. I tak se spekuluje, že se seriálu dočkáme ve vánočním čase a to konkrétně na přelomu roku.

Do premiéry by tak mělo být času dost. Nyní se pro Collider k seriálu vyjádřil režisér nové pavoučí trilogie Jon Watts. Ten si natáčení nesmírně užil, neboť na původních Star Wars vyrůstal. Vždy byl ohromený praktickými efekty a sám tedy o nějaké ve svém seriálu stál. Ve Skeleton Crew se tak různě experimentovalo. Watts vytáhl malíře ILM z důchodu a chtěl po něm, aby mu namaloval několik pozadí.

(Tvůrci seriálu na to šli postaru: Dočkáme se celé řady dnes již nevídaných technik. Foto: Disney)

Jedná se o klasickou techniku, kterou využíval George Lucas ve svých trilogiích. Jedná se ale o techniku, kterou stále můžeme vídat i v dnešních filmech. S příchodem Volume to už ale u dnešních Star Wars není tak běžné. Watts také najal legendárního Phila Tippetta, který se postaral o tzv. stop-motion (fázová animace je technika, při níž je reálný objekt mezi jednotlivými snímky ručně upravován a posouván o malé úseky, pozn. red.).

Watts si tedy přišel na své a vrátil se do svých dětských dnů, kdy si mohl zkusit tyto praktické efekty. Samozřejmě s nimi nešlo udělat vše, tudíž se dočkáme i těch digitálních, na které jsme zvyklé třeba ze seriálů Mandalorian či The Book of Boba Fett. O příběhu seriálu toho zatím moc nevíme, ale minimálně se můžeme těšit na vizuální stránku, která by měla být pestrá a bohatá.

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /1

kenkaku

ať si třeba hrají loutkové divadlo, dokud bude scénář v duchu „women is force“ a casting woke žumpa, tak je to jedno.

18.5.2024 | 8:46:48
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů
Reklama