Star Wars: Visions
63/100 - 27×

Star Wars: Visions

Seriál Star Wars: Visions zavede diváky do světa předaleké galaxie a nabídne jim sérii krátkých filmů o různých příbězích. Ty budou zpracovány těmi nejlepšími japonskými studii, skrze které bude oslavena jejich nevšední tvorba.

USA | 2021 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Disney+ | 20 minut
žánr
Anime, Dobrodružný, Sci-fi

Studia tvořící druhou řadu Visions byla odhalena

Studia tvořící druhou řadu Visions byla odhalena

Zatímco první série Star Wars: Visions využila slavných japonských studií, která tvořila anime, pro druhou řadu se v Disney rozhodli vyrazit do světa a jednotlivé epizody vytvoří studia z Evropy, Ameriky i různých koutů Asie. O jaké tvůrce jde?

4 1
2.2.2023

První série Star Wars: Visions fanouškům Star Wars ukázala, jak by vypadal jejich oblíbený svět, kdyby byl tvořen největšími anime studii Japonska. Už z dřívějších zpráv ze zákulisí jsme ale věděli, že pro druhou sérii hledají tvůrce v Evropě nebo Jižní Koreji a to se nyní i potvrdilo.

Z devíti odhalených studií je prvním Cartoon Saloon, který má za sebou oceňované snímky jako jsou Brendan a tajemství Kellsu nebo Živitel. Tvůrčí styl je hned velmi odlišný od toho, co jsme mohli vidět v první řadě seriálu a zřejmě se můžeme připravit i na silný příběh.

PunkRobot Studio jsou zase tvůrci z jihoamerického Chilé. Ti mají zkušenost s celou řadou animačních stylů, ať už jde o 2D, 3D nebo stop motion. Ze zcela jiné oblasti je Mir Studios, které je usazené v Jižní Koreji, ale pobočky má i v USA a Číně. Znát je můžete kupříkladu jako tvůrce Legendy Korry, takže v tomhle případě půjde spíše o anime tvorbu.

Velmi zajímavá epizoda určitě přijde od britského studia Aardman Animation, které se zaměřuje na plastelínové stop motion a znát od nich můžete třeba Slepičí úlet nebo Wallace a Gromita. Triggerfish Animation Studios se základnami v Jižní Americe a Irsku nám do Visions přináší africký kontinent a zřejmě 3D animaci. V minulosti dělali například film Zambezia.

D'ART Shtajio je Američany vlastněné studio v Japonsku, které asistovalo při tvorbě seriálů jako jsou Castlevania, Overlord nebo Tokyo Ghoul:re. Od nich tedy můžeme očekávat opět nějakou anime tvorbu. Studio La Cachette je už podle názvu z Francie a specializuje se na 2D animaci. Podíleli se kupříkladu i na Love, Death & Robots.

Předposledním studiem je 88 Pictures z Indie. Od nich můžeme čekat patrně 3D animaci. Byli třeba jedním ze studií, které spolupracovalo na seriálu Trollhunters. Devítku studií uzavírá El Guiri Studios ze Španělska. Od nich tak zřejmě opět můžeme čekat nějaký 3D snímek.

Zdroj: starwars.com

Diskuze /6

zabijakptak

Škoda…čekal jsem, že po té mini spolupráci bude mít něco na starosti studio Ghibli. Jejich SW ve stylu Nausicaa nebo Mononoke by bylo super.

#3 Blackhand47XD #5 Blackhand47XD
2.2.2023 | 17:30:08
Kafka Tamura

První řada hrůza. A to animované antologické série od různých umělců můžu. Něčeho na úrovni Animatrixu se hádám nedočkáme ani v druhé řadě.

2.2.2023 | 18:05:54
Blackhand47XD

#1 zabijakptak: S nimi může spolupráce teoreticky pořád pokračovat a možná i na něčem větším. Loni právě o nějaké spolupráci mluvili a vydali asi minutový kraťas o Grogu, který byl dělaný ručně. Takže buď bude něco třeba pro možnou třetí sérii nebo mohli dostat na starost samostatný projekt, který ale samozřejmě nebude hned. Uvidíme, co oznámí za dva měsíce na Celebration. :)

webmaster
2.2.2023 | 18:19:44
Camaris

Takže i tahle krávovina bude mít druhou řadu? Já si seriál nedávno zkoušel pustit znovu s cz dabingem a bylo to ještě horší, než když sem to viděl poprvé. Tusken si tam chodil jen tak mezi lidmi, uprostřed japonské vesnice a na jiné planetě. Světelný meč použili jako deštník. Světelný meč použili jako mikrofon na koncertě. Dávali si souboje na jehlových podpatcích. Kovář tam mlátil do krystalů kladivem atd atd Celý seriál vypadal tak, jako když ho tvořil někdo, koho SW vlastně ani nezajímá a zná je jenom z doslechu. Hlavně všude nacpat japonské blbiny, protože to je populární a můžou tak přilákat k Disneymu další děcka.

2.2.2023 | 21:54:28
Blackhand47XD

#1 zabijakptak: Tak včera vydali další teaser, kdy postli figurku Yody. Něco asi opravdu dělají a jak jsem zmínil, hádám oznámení na Celebration.

#6 zabijakptak
webmaster
3.2.2023 | 11:10:41
zabijakptak

#5 Blackhand47XD: Moc teď ty oznámení nesleduju, takže díky za info. :D

4.2.2023 | 9:34:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů