Still Star-Crossed
77/100 - 6×

Still Star-Crossed

Seriál Still Star-Crossed je zasazen do doby, kdy skončil příběh Romea a Julie. Představí nám příběh, ve kterém Kapuleti a Montekové svádí další boje plné intrik.

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | ABC | 43 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický
hrají
Lashana Lynch (Rosaline Kapuletová), Wade Briggs (Benvolio Montek), Sterling Sulieman (Escalus), Zuleikha Robinson (Giuliana Kapuletová), Anthony Head (Silvestro Kapulet), Grant Bowler (Damiano Montek), Torrance Coombs (Paris), Dan Hildebrand (Lawrence), Medalion Rahimi (Isabella), Gregg Chillin (Mercutio)

Představujeme vám hrdiny seriálu

Představujeme vám hrdiny seriálu

Abyste se dobře zorientovali v záplavě postav, které novinka stanice ABC přinese, připravili jsme pro vás tento článek. Hned v úvodu se také zamýšlíme nad důvody pro zařazení herců odlišných národností, když se děj odehrává jen v italské Veroně.

4 0
21.5.2017

Do světa nebyl vypuštěn ještě ani jeden díl a už se na něj snáší kritika ze stran fanoušků. Diskuze se plní dotazy, proč tvůrci razili „populární“ rozmanitost etnik při výběru protagonistů. Herci jsou nejrůznějších národností… máme tu Brity, Australany, herce z Havaje, herečky iránského původu… Přece jen jde o seriál zasazený do určitého historického kontextu (jakkoli smyšleného, ale přece jen historického). Producenti sázejí nejspíš jen na kulisy a autentické kostýmy. Zdá se, že je jejich cílem, aby diváci vnímali děj, prostředí, doprovodnou hudbu a herecké výkony, aniž by přemýšleli nad tím, proč je někdo vlastně té či oné národnosti.
Nejsme přesvědčeni o tom, že s takovým nápadem u diváků pochodí v dobrém, nejspíš na něco podobného ještě nejsme připraveni… Uvidíme, jak moc budou rozdílné národnosti herců měnit náš pohled na kvalitu příběhu a produkce.

Rod Kapuletů

(Zleva: Livia a její sestra Rosaline; zesnulá Julie; rodiče Julie: lady Guiliana a lord Silvestro. Foto: ABC)

Rosaline Kapuletová se po smrti své sestřenice Julie ocitá uprostřed politické hry za záchranu Verony. Rosaline má mladší sestru Livii, která oproti ní touží po romantickém dobrodružství a manželství, které by jí mohlo poskytnout spokojený život. Z upoutávky vyznělo, že obě Juliiny sestřenice přišly (z nějakého důvodu) o své urozené postavení ve společnosti.
Dále tu máme zdrcené rodiče Julie. Lord Kapulet je patriarcha rodiny a hodlá zachovat rodinný odkaz za každou cenu. Jeho manželka Guiliana, zdá se, vystupuje stejně, ale skrývá jedno velké tajemství.

Rod Monteků

(zleva: Benvolio; zesnulý Romeo; rodiče Romea: Lady Monteková a pan Damiano Montek. Foto: ABC)

Na druhé straně tu máme Romeova bratrance Benvolia, který se nyní jako dědic rodu Monteků musí postarat o upevnění rodinného jména. Před Romeovou smrtí byl rod Monteků na vzestupu. Damiana před upevněním jeho postavení nezastaví asi synova smrt. Lady Monteková není v seznamu pravidelných postav, teprve se uvidí, jak často bude v seriálu vystupovat.

Ostatní

(zleva: princ Escalus; princezna Isabella; hrabě Paris; bratr Lawrence; Sestra. Foto: ABC)

Čerstvě korunovaný princ Escalus (v knižním příběhu byl vévodou) je odhodlán ukončit krveprolití mezi Monteky a Kapulety, ale jediné možné řešení ho nutí rozhodnout mezi svým srdcem a ochranou království. Po boku mu stojí jeho sestra, princezna Isabella, která ovšem také zatouží po moci a trůnu. Hrabě Paris je jejich příbuzný. Parisovi byla původně Julie zaslíbena, po souboji s Romeem byl raněn a pečovala o něj Sestra.

Montekové i Kapuleti proti sobě kují pikle a snaží se zarputile prokázat, že právě jejich rod je tím uznávanějším. Tragickým osudem dvou mladých nebudou zasaženy pouze jejich rodiny. Výčitky trápí i mnicha Lawrence, který pár tajně podporoval.

Na novinku ABC jsme skutečně zvědaví. Upoutávky vypadají velkolepě a děj přinejmenším zajímavě, tak snad nezvyklý výběr protagonistů nezničí celý dojem. Co říkáte na výběr herců? Také se vám zdá nezvyklý, anebo v tom vidíte dobře promyšlený krok? Dáte seriálu šanci?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama