Strike Back (Protiúder)
93/100 - 91×

Strike Back(Protiúder)

Nová protiteroristická organizace Sekce 20& posílá své tajné agenty na nebezpečná místa, aby zabránili teroristům ve jejich akcích.

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | Sky One, CineMax | 46 minut
žánr
Akční, Drama, Válečný

MI5 a MI6 ve skutečném životě

MI5 a MI6 ve skutečném životě

Určitě jste už několikrát při sledování filmů a seriálů zaslechli zmínku o agenturách MI5 nebo MI6. Zajímá vás, kvůli čemu byly zřízeny, jaké mají povinnosti, za co zodpovídají, v čem se liší MI5 s MI6 a kde je jejich hlavní sídlo? Pokud ano, je tento článek právě pro vás.

3 0
12.8.2012

MI5

Terorismus, šíření zbraní hromadného ničení, špionáž a regionální nestabilita jsou některé z hlavních problémů, kterým v 21. století čelíme. MI5 je hlavní bezpečnostní agenturou Spojeného království. Je odpovědná za jeho obranu, ochranu zdejších občanů a zájmů vlády a také toho nejdůležitějšího, ohrožení národní bezpečnosti. Základna MI5 se nachází v Thames House v Londýně, naproti základně MI6.

MI6

Britská tajná služba, také známá jako MI6 nebo SIS, byla založena roku 1909. Má za úkol provádět zahraniční špionáž a shromažďovat důležité informace. Šéfem agentury je Sir John Sawers. MI6 provádí zahraniční operace a sběr dat, která mají podpořit cíle britské vlády. Základna se nachází na Vauxhall Cross v Londýně, naproti základně MI5.

MI6 a média

Na dotazy médií odpovídá kancelář FCO prostřednictvím tiskového mluvčího, který je k tomu pověřen. Vzhledem k tajné povaze této práce má MI6 a vláda zakázáno komentovat probíhající operace, personál, agenty nebo vztahy se zahraničními zpravodajskými službami. MI6 žádnou tiskovou kancelář nemá.

Mezinárodní hrozby

MI6 úzce spolupracuje s MI5 v boji proti mezinárodnímu terorismu, špionáži, sabotážím a šíření zbraní hromadného ničení. MI6 vyhledává a zabraňuje teroristickým útokům jak v Británii, tak i v zahraničí. MI5 řeší pouze ohrožení, která se týkají Velké Británie.

Zdroj: Sky One, CineMax

Diskuze /1

Allien9

Hele, proč tam máte na obrázku 2× sídlo MI6? Thames House je tohle: http://mostlymystery.com/…4/06/mi5.jpg

Allien9
9.3.2016 | 21:05:24
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama