The Casual Vacancy (Prázdné místo)
73/100 - 9×

The Casual Vacancy(Prázdné místo)

První kniha „pro dospělé“ od autorky Harryho Pottera J. K. Rowlingové dostává svou televizní podobu. V třídílné minisérii se setkáváme s postavami bestselleru The Casual Vacancy (Prázdné místo), které nás zavedou do malebného městečka Pagfordu, ve kterém zdánlivou idylku narušují soukromé války bohatých s chudými, mladých se starými, manželek s manželi a studentů s učiteli. V hlavních rolích hrají Michael Gambon, Keeley Hawes a Rory Kinnear. Seriál vznikl v koprodukci se stanicí HBO.

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC One | 60 minut


Seriál od autorky Harryho Pottera začal. Brzy ho uvidíme i v Česku

Seriál od autorky Harryho Pottera začal. Brzy ho uvidíme i v Česku

V městečku Pagford má skoro každý nějakého toho kostlivce ve skříni. A ti teď ožívají. Britský seriál od J.K. Rowlingové natočený podle její knihy Prázdné místo měl ve Velké Británii včera v neděli premiéru. U nás se ho chystá uvést i HBO.


4 0
16.2.2015

Soukromé války bohatých s chudými, mladých se starými, manželek s manželi a studentů s učiteli nejsou jedinými vráskami na čele jinak klidného a malebného městečka Pagford. Knižní příběh od J.K. Rowlingové The Casual Vacancy (v Česku román vyšel v překladu Prázdné místo) se konečně dočkal své televizní adaptace. První ze tří dílů uvedla v neděli večer britská stanice BBC One.

Trailer k The Casual Vacancy s českými titulky

Thumbnail Play icon

Dobrou zprávu pro české fanoušky dnes přinesla stanice HBO, která se na tvorbě seriálu podílela. Podle jejich vyjádření se totiž už brzy můžeme těšit na Prázdné místo i na jejich webu HBO GO. Redakci Edny na to dnes upozornili na svém Twitteru:


V hlavních rolích seriálu hrají Michael Gambon jako Howard Mollison, Abigail Lawrie jako Krystal Weedon, Julia McKenzie jako Shirley Mollison, Keeley Hawes jako Samantha Mollison a další.

Kniha The Casual Vacancy vyšla v září 2012. Šlo o první knihu „pro dospělé“, kterou J.K. Rowlingová napsala po Harrym Potterovi. Během prvních pár hodin od začátku prodeje byla kniha číslem 1 na Amazonu, na žebříčku nejprodávanějších knih za rok 2012 se umístila na 15. místě. V České republice vyšlo Prázdné místo v dubnu 2013.

Viděli jste už první epizodu a líbila se vám? Nebo máte teprve v plánu se na The Casual Vacancy podívat?

Diskuze /1

molanmolab

Tak to je super. Mi úplně uniklo, že něco takového bude. Knihu jsem přečetl jedním dechem, bylo to super.

16.2.2015 | 16:24:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!