The Young Pope (Mladý papež)
94/100 - 35×

The Young Pope(Mladý papež)

Seriál The Young Pope nám představí příběh fiktivního papeže Pia XIII. Jedná se o mocného, přísného a soucitného muže, který má strach z toho, že ho všichni opustí, a to včetně samotného Boha.

VB | 2016 | Pauza
vysílání
1 sezóna | Sky Atlantic | 50 minut


Naštve Vatikán nový seriál od Paola Sorrentina?

Naštve Vatikán nový seriál od Paola Sorrentina?

Tak zněla první otázka novinářů po premiéře úvodních dvou epizod nového seriálu The Young Pope na Benátském filmovém festivalu. V dramatu oscarového režiséra Paola Sorrentina ztvární mladého kardinála Lennyho Belarda herec Jude Law, ze kterého se později stane Pius XIII., první americký papež.


3 0
21.10.2016

„To je problém Vatikánu, ne můj,“ odpověděl jim režisér Paolo Sorrentino. „Pokud ale zhlédnou seriál až do konce, uvidí, že je to dílo, které řeší jejich svět se zvědavostí, poctivostí a bez touhy provokovat. Nechceme ukázat žádnou formu předsudků nebo nesnášenlivosti, spíše rozpory a potíže fascinujících aspektů duchovenstva,“ dodal Sorrentino.

Pro Judea Lawa byla pocta zahrát si postavu plnou rozporu a kontrastu. „Měl jsem příležitost pracovat s Paolem a také velkou radost zahrát si složitého vícevrstvého člověka. Svým způsobem jsem ztvárnil postavu, která ztvárnila další postavu. Tedy já jsem hrál Lennyho a Lenny hrál papeže.“


Konzervativní Lenny Belardo je člověk s morálním rozporem, který každé ráno pije třešňovou kolu, kouří cigarety, nosí červené mokasíny a obléká se do vlastních papežských šatů.

Sorrentino prozradil, že se trochu inspiroval emeritním papežem Benediktem XVI., Josephem Ratzingerem. Ten si během svého pontifikátu také rád zapálil cigaretu a nosil červené boty. Seriálový Svatý otec se ale od Františka bude lišit.

„Papež, jehož jsme vykreslili my, se bude diametrálně lišit od toho současného. Může se však stát, že po něm nastoupí někdo z rozdílnými názory. Náš papež by pravděpodobným nástupcem asi nebyl, ale v daleké budoucnosti někdo podobný možná ano,“ zakončil tvůrce nového seriálu.

Zdroj: Variety

Diskuze /3

Tomi Lee Morpheus

hmm, a o čom to teda bude?

#3 Kuppi
22.10.2016 | 7:38:27
Hrabě Teleke z Toloko

Budou titulky? Už jsou venku první dvě epizody :-(

#3 Kuppi
22.10.2016 | 10:15:53
Kuppi

#1 Tomi Lee Morpheus: stačí si pozrieť predošlé články http://www.edna.cz/…-judea-lawa/ #2 Hrabě Teleke z Toloko: titulky chystáme, len sme nečakali, že epiody vypustia tak skoro. Včera bola premiéra v Taliansku a my sme očakávali až britskú premiéru 27. vo štvrtok. O stave prekladu vás budeme informovať :-)

webmaster
22.10.2016 | 15:55:41
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!