Wentworth
97/100 - 82×

Wentworth

Bea Smith musí do vězení. Vezmou jí dceru a na svůj rozsudek čeká ve wentworthské věznici v Austrálii.

Austrálie | 2013 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | Showcase, SoHo | 42 minut
žánr
Drama

Francesca 'Franky' Doyle

Francesca 'Franky' Doyle

Je velmi silnou a charismatickou osobností. Vystupuje proti svým nepřátelům tvrdě a ve vězení drží vedoucí pozici. Každého nováčka vyzkouší, a buď ho vezme pod svá křídla, nebo ho nemilosrdně odmrští. Dokáže ale odpouštět a má přísná pravidla, která mnohé ženy uznávají a následují. Je ambiciózní, na kterou ženu si ukáže a zamane si, že ji dostane, jde po ní tak dlouho a zarputile, až její oběť podlehne.

Odsouzena za úmyslné napadení s následkem vážného zranění.

Délka trestu 7 let

Herečka: Nicole da Silva

v textu podrobnosti k postavě z první série

Sezóny 3
2013 - 2015

V první sérii se dozvíme o Franky podrobnosti z jejího pohnutého dětství. Otec odešel od rodiny a to v ní navždy zůstalo zakořeněno. Jakýkoliv náznak násilí řešila výbušně a protiúderem. To ji dostalo do problémů, když byla účastníkem reality show s kuchaři. Jeden z pořadatelů ji veřejně verbálně urazil a ona mu na oplátku vylila do obličeje vroucí olej.
Na konci první série se dozvíme, že to byla ona, kdy zabil v první epizodě ředitelku Meg Jackson. Její tajemství ví Liz Birdsworth, která ji při činu přistihla. Po smrti Jacs jde do druhé série s jasnou pozicí „top dog“ – vedoucí věznice. Jediný, kdo ji může konkurovat, je Bea.

Foto: Showcase, SoHo

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
LCEM

Úžasná postava a luxusně zahraná. Úplně mě fascinuje vývoj a změny Franky. Každou řadou je lepší a lepší. A jak Nicol dělá ty ksichtíky a musím pochválit i její úsměv, tak to dává postavě Franky takovou tu třešničku na dortu :-D.

redaktor
24.4.2017 | 16:50:50
jolie.l

jednoduše řečeno skvělá postava a ještě úžasnější herečka …

7.6.2015 | 13:05:59

Filtr seriálů
Reklama