Wentworth
97/100 - 77×

Wentworth

Bea Smith musí do vězení. Vezmou jí dceru a na svůj rozsudek čeká ve wentworthské věznici v Austrálii.

Austrálie | 2013 | Pauza
vysílání
8 sezón | Showcase, SoHo | 42 minut
žánr
Drama


Postavy

 • Francesca 'Franky' Doyle

  Francesca 'Franky' Doyle

  Je velmi silnou a charismatickou osobností. Vystupuje proti svým nepřátelům tvrdě a ve vězení drží vedoucí pozici. Každého nováčka vyzkouší, a buď ho vezme pod svá křídla, nebo ho nemilosrdně odmrští. Dokáže ale odpouštět a má přísná pravidla, která mnohé ženy uznávají a následují. Je ambiciózní, na kterou ženu si ukáže a zamane si, že ji dostane, jde po ní tak dlouho a zarputile, až její oběť podlehne.

  Odsouzena za úmyslné napadení s následkem vážného zranění.

  Délka trestu 7 let

  Herečka: Nicole da Silva

  v textu podrobnosti k postavě z první série

  Sezóny 3
  2013 - 2015
 • Bridget Westfall

  Bridget Westfall

  Bridget je ve Wentworthu nový psycholog. Byla jmenována radou, která je znepokojena nárůstem sebepoškozování a násilím mezi odsouzenými pod Fergusonovou vládou. To samo o sobě není dobré pro práci pod Fergusonovou, která to bere jako útok na svou osobu.
  Bridget je otevřená, veselá a je sama.

  postava: psycholog

  herečka: Libby Tanner

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • Bea Smith

  Bea Smith

  Utlačovaná mužem, bránící svoji dceru, dostala se Bea za mříže. Je odhodlaná nést svůj díl. Vystupuje plaše a čestně, snaží se vše řešit, ale postupně je pohlcena, jak systémem, tak nepřátelským prostředím, do kterého se dostala. Ukáže se, že není tak bezbranná, jak se na první pohled zdá a za křehkou slupkou se skrývá tvrdé jádro.

  Odsouzena za pokus o vraždu, vraždu

  Délka trestu doživotí

  Herečka: Danielle Cormack

  v textu podrobnosti k postavě z první série

  Sezóny 3
  2013 - 2015
 • Maxine Conway

  Maxine Conway

  Maxine je transsexuál , která navzdory tomu, že podstoupila chirurgickou operaci změny pohlaví a nosí paruku a make-up, vypadá jednoznačně jako muž. Zdrcena poté, co byla odmítnuta jejím přítelem po její operaci, Maxine zareagovala tím, že ho bodne a díky tomu se ocitá ve Wentworthu. Její výška a silný fyzický potenciál neunikne Franky, která zpočátku chce Maxine do její party . Ale Maxine je věrná Bee.

  Odsouzena za ublížení na zdraví

  Délka trestu 3 roky

  Herec: Otto Socratis

  Sezóny 2
  2014 - 2015
 • Erica Davidson

  Erica Davidson

  Ambiciózní mladá právnička, která se vypracovala až na post ředitelky věznice Wentworth. Snaží se prosadit nový, lepší systém. Paradoxně ale bojuje nejvíce se svými nadřízenými a byrokracií. Jelikož je velmi oblíbená u Franky, ostatní vězeňkyně ji taky respektují. Přesto je spíš snílkem a její plány jsou těžko realizovatelné. Na konci první série je zabita v nepřehledné bit­ce.

  postava ředitelka

  Herečka: Leeanna Walsman

  Sezóny 1
  2013 - 2013
 • Sue 'Boomer' Jenkins

  Sue 'Boomer' Jenkins

  Bodyguard, tělesná stráž samotné Franky, s nikým se nemazlí a do všeho jde silou. Má výbušnou povahu a není dobré ji naštvat.

  Odsouzena za úmyslné napadení s následkem vážného zranění a držení drog.

  Délka trestu 5 let + 7 let

  Herečka: Katrina Milosevic

  Sezóny 3
  2013 - 2015
 • Joan Ferguson

  Joan Ferguson

  Síla Joan je v odhodlání uspět proti přesile. Začala kariéru v nápravných zařízeních jako strážná. Její tvrdý přístup si získal přátele na vysokých místech a díky tomu se stala rychle náměstkyní starosty Queenslandu a dala do pořádku nejhorší věznici, Blackmoor. Nicméně, útěk Bey v druhé sérii bude velkou zkouškou pro Fergusonovou udržet Wentworth pod kontrolou v sérii třetí. Když se Bea stala „královnou Wetworthu“ uchyluje se Fergusonová k hrubému zacházení s odsouzenými.

  postava: ředitelka

  herečka Pamela Rabe

  Sezóny 2
  2014 - 2015
 • Liz Birdsworth

  Liz Birdsworth

  Alkoholička, která nebyla schopna psychicky unést své problémy. Začala ohrožovat rodinu, manžela, i své děti. Ve vězení je střízlivá, lečí se a zastává velice důležitou funkci, na jejímž vzniku se sama podílela. Pomáhá ostatním vězeňkyním jako konzultant, nebo-li „peer worker“, a udržuje komunikaci mezi nimi a vedením věznice. Bohužel její vůle je slabá a často ji přepadne pocit méněcennosti.

  Odsouzena za řízení pod vlivem a zabití z nedbalosti

  Délka trestu 11 let, propuštěna na podmínku. Po jejím porušení je zpět.

  Herečka: Celia Ireland

  Sezóny 3
  2013 - 2015
 • Will Jackson

  Will Jackson

  Manžel zavražděné ředitelky Meg Jackson. V jádru je hodný dozorce a má pro odsouzené ženy pochopení. Po vzpouře, kdy přijde o svou ženu, proti všem obrátí svůj hněv. Policisté postupují, dle jeho názoru, velmi pomalu ve vyšetřování, takže vezme vše do vlastních rukou. Ve svém neštěstí podléhá návykovým látkám a neznámým partnerkám na jednu noc. Ve druhé sérii prochází jeho přátelství s Matthewem krizí. Zhroutí se po smrti Meg, odejde z věznice, ale na začátku třetí série se vrací.

  postava: dozorce

  Herec: Robbie Magasiva

  Sezóny 3
  2013 - 2015
 • Doreen Anderson

  Doreen Anderson

  Je optimistická navzdory všemu, co se jí v životě stalo. Pochází z prostředí drogových gangů a násilníků. Sama za svou lehkovážnost zaplatila vysokou mincí, když usedla za volant pod vlivem a přišla tak o své nenarozené dítě. Snaží se nebýt součástí žádného vězeňského spolku, ale o to víc je terčem přetahování mezi jednotlivými tábory. Otěhotněla s vězněm z jiné věznice, teď čeká na porod.

  Odsouzena za ohrožování na životě

  Délka trestu 5 let

  Herečka: Shareena Clanton

  Sezóny 3
  2013 - 2015
1

Filtr seriálů
Reklama