American Horror Story
91/100 - 530×

American Horror Story

To pravé pro milovníky hororu. Každá série má svůj vlastní příběh a své vlastní postavy. Postupně tedy navštívíme dům, ve kterém ožívají duchové, léčebnu, kde se léčí homosexualita, coven čarodějnic, přehlídku zrůd, hotel, který vlastní upíři, dům uprostřed samoty, který má bohatou minulost, město, které se nechá snadno zmanipulovat.

USA | 2011 | Pauza
vysílání
13 sezón | FX | 45 minut
žánr
Hororový, Mysteriózní, Thriller
hrají
Emma Roberts (Anna Victoria Alcott), Kim Kardashian (Siobhan Corbyn), Matt Czuchry (Dex Harding), Michaela Jaé Rodriguez (Nicolette), Juliana Canfield (Talia), Annabelle Dexter-Jones (Sonia Shawcross), Cara Delevingne (Ivy), Russell Tovey (Patrick Read), Joe Mantello (Gino Barelli), Zachary Quinto (Sam), Charlie Carver (Adam Carpenter), Isaac Powell (Theo Graves), Billie Lourd (Dr. Hannah Wells), Leslie Grossman (Barbara Read), Denis O'Hare (Henry Grant)

S03E13: Seven Wonders

S03E13: Seven Wonders

Stevie Nicks přeje dívkám hodně štěstí při skládání Sedmi Divů. Tato zkouška bude mít pro některé dívky smrtelné následky. Nakonec nová Nejvyšší povstane a začne tak nová éra tohoto Covenu.

sk
30.1.2014
4 242 000
51 minut

Stevie Nicks je zpět, aby popřála děvčatům hodně štěstí při skládání zkoušky Sedmi Divů. Myrtle Snow všem přichystá poslední večeři. Další den ráno začíná zkouška Sedmi Divů. Podle tradice by aktuální Nejvyšší měla najít svou nástupkyni, což Fiona neudělala a tak se do toho pouští Myrtle s Cordelií.

Podle tradice se má začínat od nejlehčí zkoušky k nejtěžší, ale Myrtle rozhodne, že se začne s telekinezí, kterou splní všechny děvčata. Další zkouškou je rada, kdy proti sobě stojí Misty a Queenie a mají si navzájem proniknout do hlavy, oběma se to podaří a na řadu přichází Madison a Zoe. Madison se však dostane do hlavy Kylea a přinutí ho, aby ji políbil, Zoe se do toho vloží a přetáhne ho k sobě. Madison se naštve a donutí Kylea, aby Zoe začal škrtit. Cordelia zakročí, všechny dívky splnili i tento úkol.

Dalším úkolem je sestup do vlastního pekla a návrat zpět. Jako první se z pekla vrátí Queenie, která byla opět ve fast foodu, druhá se vrátí Madison, která říká, že byla obsazená v muzikálu na kabelovce a nehrála ani hlavní roli. Třetí se probere Zoe, která se neustále rozcházela s Kylem. Zbývá už jen Misty Day, která je zpět ve škole a má pitvat žábu, Misty ji však vždy oživí a pak to začne znovu. Čas dochází a Cordelia bere Misty do náručí a začne ji přivolávat zpět, Misty Day to však nezvládne a zůstává v pekle navždy.

Další zkouškou je přemisťování, které jde všem třem dívkám velmi dobře a tak začnou hrát na babu. Cordelia je však varuje, že to není hra a nemělo by se to zneužívat a za chvíli se dostaví i důkaz. Zoe se nezdaří přemístění a napíchne se na branku, je mrtvá.

Přichází na řadu zkouška z oživení, jako první jde na řadu Queenie, té se však oživení Zoe nepodaří a je jasné, že již nemůže být Nejvyšší. Madison se do oživení Zoe nechce. Říká, že již předvedla, že to dokáže a dělat to nebude. Letí kolem moucha, kterou Madison zabije a oživí, Myrtle a Cordelia chtějí, aby oživila i Zoe, ale Madison to odmítá.

Následně Myrtle a Cordelia truchlí kvůli Zoe a v tom to Myrtle dojde, Nejvyšší by mohla být i Cordelie a donutí jí složit zkoušku Sedmi Divů. Všechny předchozí zkoušky splní Cordelia bez problému a na řadě je již jen věštění. Po domě jsou schované předměty bývalých Nejvyšších a Cordelia s Madison musí určit, co a kde se nachází. Cordelia bez větších problémů splní i tento úkol, Madison však nikoliv, což ji naštve a rozhodne se Coven opustit a celému světu vytroubit, že v tomto domě žijí čarodějnice.

Madison si jde sbalit věci, když za ní přichází Kyle a chce, aby oživila Zoe, Madison to odmítne udělat kvůli tomu, že ho miluje a začne ho líbat. Kyle ji na to však neskočí a uškrtí ji, pak se před ním zjeví Spalding a pomůže mu s jejím zmizením.

Cordelia jde na poslední zkoušku – pokusí se oživit Zoe, což se jí podaří a omdlí, když se probere, její zrak je zpět.

Následně Cordelia poskytuje rozhovor do televize a mluví o tom, že je čarodějnice a že v tomto době žijí čarodějnice, následně se Covenu začnou ozývat dívky z celého světa. Přichází za ní Myrtle Snow a říká ji, že by měla začít s čistým štítem a podle pravidel, by měla nechat upálit čarodějnici, která zabila jinou čarodějnici, což Myrtle Snow udělala a tak se jde znovu upalovat. Před upálením je jejím posledním slovem: Balenciaga!.

Po návratu do domu stojí před domem fronty dívek a Zoe s Queenie je sledují z okna, Cordelia jim přichází říct, že budou členky její Rady, Queenie chce jít otevřít dveře, ale v tom Cordelia uslyší Fionu a tak jde dolů.

Fiona sedí v obývacím pokoji živá. Následně Fiona Cordelii prozradí, jak je oklamala. Fiona měla vše dobře promyšlená. Letenku si koupila proto, že chtěla na čas odjet a nechat Cordelii a Myrtle najít svou zástupkyni, aby se pak mohla vrátit a zabít ji. Vložila tak Axamenovi do hlavy vzpomínku o tom, jak jí v afektu zabil, věděla, že ji půjde pomstít a tak se ho zbaví. Plány však nešly podle její plánu, protože rakovina pokročila a Fiona je na pokraji smrti, prosí Cordelii, aby ji zabila, ta to však odmítne. Fiona Cordelii obejme a umře. Následně se Fiona probudí v neznámé posteli živá a svěží, je zmatená a neví, kde je. V kuchyni ji přivítá Axamen a Fioně vše dochází. Je ve svém vlastním pekle.

Zoe, Queenie a Cordelia říkají Kyleovi, ať otevře dveře, je z něj nový komorník a nová éra Covenu začíná.

Konec třetí řady.

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
arthurcz

Celá řada opravdu hodně slabá.

2.8.2019 | 10:36:49
Teatrisa

Pro mě zatím nejhorší řada. A to jsem se na ní tolik těšila. Bohužel v porovnání s první, či druhou řadou, nic moc. Jediný díl, který mě vyloženě bavil byl poslední a to ještě jenom první půlka. Postava Kyla , pro mě naprosto zbytečná a i když se na něj hezky dívá, spíš mě tady štval. :)

23.6.2018 | 13:58:42
standwithfist

Tak konce jsou klasicky nejslabší, ale tak 61%

10.3.2017 | 11:28:43
Kud4s

no po uplne paradnej druhej sezone s atmosferou zvratmi pribehom a vela vela skvelymi vecami prisla tato tretia ktora bola pre mna utrpenim. Az na par casti/scen to bolo nudne bez nejakej vaznejsej zapletky. Len krv cary ktore niekedy vyzneli az trapne…zombie Kyle ma az vytacal a proste…celkovo som rad ze seria skoncila. Uvidim ako na tom bude stvrta seria

30.5.2016 | 17:38:45
mima33

Som z tejto série mierne zmetená. Od začiatku ma bavila, páčila sa mi celá tá vec okolo čarodejníc a covenu, dokonca mi táto séria prišla lepšia ako druhá, ktorú mnohí považujú za najlepšiu. Nemôžem si pomôcť, ale Asylum bolo také… nesúrodé, zatiaľ čo toto bolo práve naopak premyslené, ale niečo mi tam chýbalo. Nie som fanúšik oživovania postáv, aj keď bola séria o čarodejniciach. Ak raz niekto zomrie, má zostať mŕtvy. Ale tuná každý zomrel aspoň raz a následne ožil – divák ani nemal dôvod sa báť o svoje obľúbené postavy, lebo sa napokon vrátili (aspoň, že vo finále od toho upustili a mŕtvi mŕtvymi zostali). No i tak tomu nakoniec nemôžem dať plný počet, pretože mi tam niečo chýbalo. Ak by som mohla, dala by som 90%, ale keďže takú možnosť nemám, musím dať jedine 80%.

28.7.2015 | 15:56:11
Aleais

Fenomenálne finále, niečo také som si želala aj pre 2.sériu, ktorá bola ako celok oveľa lepšia než Coven, ale finále ma sklamalo. Tu naopak Coven bol veľmi slabý, pokiaľ ide o obsiahnutie hororového prvku, ale finále mal fenomenálne. :)

24.10.2014 | 4:49:44
Tatko-Šmolko

Skvelý záver za skvelou sériou!

6.3.2014 | 16:45:14
barahir

Tak nakonec ani Murphy není neomylný a přes horší i lepší momenty to šlo od druhé půlky sezóny spíše z kopce. Finále +/- fajn, ale přece nemůže být celá řada o hledání nejvyšší. Hrozně zazdili lovce čarodějnic a taky to, že každou postavu nechali alespoň jednou zabít a oživit. Nejlepší postava – Spalding.
// hodnocení celé série

čestný člen redakce
4.2.2014 | 0:43:09
Charity

Dala bych 3 hvězdičky, místy byl tenhle díl až trapnej, 4. je za to, že jsem to nakonec Cordelii fakt přála. I přesto, že tato řada byla nejslabší si zasloužila lepší finále…

30.1.2014 | 23:23:55
dominich

presne jaka byla tato rada, takove bylo i finale. doufam, ze se 4.rada povede lepe. za mne 1. 80%, 2.100%, 3. 20%

30.1.2014 | 23:20:49
1

Reklama

AHS získalo další tři řady

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

Po konci deváté sezóny se vyrojila řada spekulací o tom, že AHS by se s námi mohlo již po příští řadě rozloučit. Nakonec je všemu jinak a seriál si pojišťuje svou budoucnost až do seriálové sezóny 2023/2024.

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama