American Horror Story
91/100 - 530×

American Horror Story

To pravé pro milovníky hororu. Každá série má svůj vlastní příběh a své vlastní postavy. Postupně tedy navštívíme dům, ve kterém ožívají duchové, léčebnu, kde se léčí homosexualita, coven čarodějnic, přehlídku zrůd, hotel, který vlastní upíři, dům uprostřed samoty, který má bohatou minulost, město, které se nechá snadno zmanipulovat.

USA | 2011 | Pauza
vysílání
13 sezón | FX | 45 minut
žánr
Hororový, Mysteriózní, Thriller
hrají
Emma Roberts (Anna Victoria Alcott), Kim Kardashian (Siobhan Corbyn), Matt Czuchry (Dex Harding), Michaela Jaé Rodriguez (Nicolette), Juliana Canfield (Talia), Annabelle Dexter-Jones (Sonia Shawcross), Cara Delevingne (Ivy), Russell Tovey (Patrick Read), Joe Mantello (Gino Barelli), Zachary Quinto (Sam), Charlie Carver (Adam Carpenter), Isaac Powell (Theo Graves), Billie Lourd (Dr. Hannah Wells), Leslie Grossman (Barbara Read), Denis O'Hare (Henry Grant)

Rozhovor Ryanem Murphym po finále druhé sezóny

Rozhovor Ryanem Murphym po finále druhé sezóny

Finále AHS je za námi, co o něm řekl hlavní producent? A kdo další se objeví ve třetí sezóně?

0 0
24.1.2013

Máme tu poslední rozhovor mezi Ryanem a magazínem EW. Co si myslí Ryan o finále a co nového prozradil o třetí sezóně?Nejprve bych rád zmínil to, jak neuvěřitelně brilantní je Sarah Paulson v této epizodě, co na ni říkáte vy?

S tím naprosto souhlasím. Sarah je pro mě překvapení sezóny. Se Sarah jsme přátelé již dlouhou dobu a myslím, že je to jedna z nejtalentova­nějších – jestli ne vůbec ta nejtalentovanější – herečka své generace. Myslím, že má před sebou neuvěřitelně dlouhou a výjimečnou kariéru.

Lana ukázala, že je srdcem této sezóny. Byl to záměr? Nebo se vám jen líbil Lanin příběh? Nebo se vám líbilo to, jak Sarah hrála?

Když jsme napsali tuhle sezónu, tak jsme měli v úmyslu udělat jiný konec. Původně to měl být o něco delší příběh, v původní verzi finále se měla Sarah dostat ven a poté co by jí Kit sáhl na svědomí, tak by se vrátila a snažila by se Briarcliff zavřít, což by poslední epizoda dokumentovala. Ale když jsme na tom pracovali, říkali jsme si, že nechceme celou hodinu koukat na blázny, působilo to tak ponuře. Takže jsme se rozhodli konec trochu změnit, řekli jsme si, pojďme dát Jude šťastný konec. Poslední scéna musela být Bloody Face versus Sarah Paulson. Takhle jsme se tedy odklonili od původního závěru, ale myšlenku jsme zachovali. Osobně jsem těmi změnami nadšený a líbí se mi, jak emociální konec se nám podařilo udělat.

Inspirovali jste se při psaní moderní Landy Barbarou Walters? (Barbara je americká velmi uznávaná novinářka).

Ano, určitě jsme se inspirovali Barbarou Walters a také trochu Brooke Astor.

Dříve byly mimozemské únosy a příchody anděla smrti hrány děsivě. Tentokrát působili spíše uklidňujícím dojmem a pozitivně, lidé s bolestmi byli vzati osvobozeni.

Ano, byl to účel, to co dříve působilo hororově, se v poslední epizodě vrátilo, aby to postavy osvobodilo od bolesti, jakási spása. Pro tyto tři charaktery (Jude, Kit, Lana) jsem chtěl dobrý konec.

Sarah mi řekla, že poslední scéna bude konfrontace mezi ní a Dylanem. Je zajímavé, že seriál končí tímto významným setkáním.

Nad tímhle jsem dlouho přemýšlel, Dylan je takové velké překvapení pro ni.Bylo legrační pozorovat, jak byl Evan hodný a mateřský na Jessicu, přitom ona v první sezóně pro něj byla tou nejhorší matkou vůbec.

Ano, je to tak, jako by Constance konečně dostala syna, kterého vždycky chtěla.

Říkal jsem vám a teď si to i myslím, že AHS: Asylum je tou nejlepší věcí, kterou jste kdy udělal. Je to opravdu vrchol? Máte z toho stejný pocit?

To jsem opravdu potěšen, že to říkáte. Pro mě tato sezóna znamená přechod mezi tím, co jsem dělal a chystám se dělat v budoucnu. Cítím, že má kariéra je zvláštní a bizarní, protože dělám tolik různých žánrů, nikdy nedělám to samé za sebou. Myslím si, že tenhle pořad bych mohl dělat deset let a já bych ho tak dlouho rád dělal, jsem rád, že každá sezóna je úplně jiná. Je plno lidí, kterým se líbila první sezóna, ale druhá ne a naopak. AHS je zajímavé pro fanoušky. Zajímavou věcí na AHS je vždy výzkum různých věcí, které se mají v seriálu objevit, vždycky se snažíme být věrní realitě.

Takže Sarah, Jessica a Evan se vrátí v další sezóně?

Ano.

Do další sezóny počítáte spíše s herci z první nebo druhé sezóny?

Objeví se herci z obou dvou sezón a ještě bych rád přivedl nové. Už jsem jednal s několika zajímavými herci. Myslím, že příběh je dobrý, přiláká dost lidí.

Řekl jste, že chcete mít ve třetí sezóně románek mladého páru. Bude jeho součástí i Taissa Farminga (Violet z první řady)?

Ano, další sezóna bude mít romantický prvky. V celé další sezóně bych chtěl být zábavnější a romantičtější, ale nemějte obavy, když říkám, že další sezóna bude méně temná. Hlavní postava je napsaná podle skutečných událostí a mohu říct, že to bude ta nejstrašnější žena, kterou jsem kdy stvořil.

Bude ta postava hlavní záporák?

Tak trochu, řekl bych, že Jessica se vrací zpět do role Constance. Vrací se zpět ke kořenům zla.

Už jsem ji měl dost jako mučednice.

Tentokrát jí čeká make-up, účesy a ty nejlepší šaty v každé scéně.

Lidé umírají zvědavostí po tom, o čem bude další sezóna. Můžete říci něco víc?

Ne. V pondělí mám setkání se spisovateli, už jsem jim všem říkal, co si představuji a líbilo se jim to. Chci nechat trochu napětí, než to oznámím. Momentálně mám šest nápadů, jak třetí epizodu pojmenovat. Letos to bylo Asylum a já se z těch šesti snažím vybrat to nejlepší označení.

Vědí herci něco více o třetí sezóně?

Ne. Tedy jak kteří. Abych dostal zpět Taissu, musel jsem jí nastínit celou svojí myšlenku, ale někteří nechtěli nic slyšet.Pro třetí sezónu máte jistého také Alfonsa Gomeze-Rejona?

Ano, Alfonso bude produkovat a režírovat velkou část další sezóny. To, co máme v plánu je mnohem ambicióznější než to, co jsme kdy dělali.

Bude se další sezóna natáčet v jedné lokaci anebo v ateliérech?

Bude se natáčet ve třech různých městech. Teď bych mohl ještě dodat, že to bude American Horror Story: Bret Easton Ellis a celé se to bude odehrávat v jeho mysli. No nebylo by to skvělé? Tak třeba ve čtvrté sezóně…

Tak to je vše, děkujeme vám za přízeň a komentáře k seriálu, po zhlédnutí poslední epizody nezapomeňte hlasovat v anketě!

Zdroj: FX

Diskuze /4

Anabel

Tak to jsem vážně zvědavá na 3. sezónu, hlavně na nejhrůznější ženu :)… Jinak, dvojka se mi líbila o dost víc než jednička :)

25.1.2013 | 10:24:48
WildOrchid

To se nemohli zeptat na Zacharyho? :) ted nevim jestli se tesit, nebo extra tesit

27.1.2013 | 19:26:30
lucifer66

hm… zla zena, kostimy mejkap, podla skutocnej udalosti… nebude to o nejakej batoricke? :) american horor story: strasidelny zamok :)

31.1.2013 | 11:32:01
Allien9

Já chci hlavně Quinta…:-(

Allien9
24.6.2013 | 9:32:00
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

AHS získalo další tři řady

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

Po konci deváté sezóny se vyrojila řada spekulací o tom, že AHS by se s námi mohlo již po příští řadě rozloučit. Nakonec je všemu jinak a seriál si pojišťuje svou budoucnost až do seriálové sezóny 2023/2024.

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama