American Horror Story
91/100 - 530×

American Horror Story

To pravé pro milovníky hororu. Každá série má svůj vlastní příběh a své vlastní postavy. Postupně tedy navštívíme dům, ve kterém ožívají duchové, léčebnu, kde se léčí homosexualita, coven čarodějnic, přehlídku zrůd, hotel, který vlastní upíři, dům uprostřed samoty, který má bohatou minulost, město, které se nechá snadno zmanipulovat.

USA | 2011 | Pauza
vysílání
13 sezón | FX | 45 minut
žánr
Hororový, Mysteriózní, Thriller
hrají
Emma Roberts (Anna Victoria Alcott), Kim Kardashian (Siobhan Corbyn), Matt Czuchry (Dex Harding), Michaela Jaé Rodriguez (Nicolette), Juliana Canfield (Talia), Annabelle Dexter-Jones (Sonia Shawcross), Cara Delevingne (Ivy), Russell Tovey (Patrick Read), Joe Mantello (Gino Barelli), Zachary Quinto (Sam), Charlie Carver (Adam Carpenter), Isaac Powell (Theo Graves), Billie Lourd (Dr. Hannah Wells), Leslie Grossman (Barbara Read), Denis O'Hare (Henry Grant)

Rozhovor s Ryanem Murphym po čtvrté epizodě

Rozhovor s Ryanem Murphym po čtvrté epizodě

Magazín EW přináší rozhovor s hlavním tvůrcem AHS! Pozor, článek obsahuje spoilery!

0 0
9.11.2012

Nebudeme chodit kolem horké kaše a rovnou se vrhneme do rozhovoru mezi EW a Ryanem:

EW: Rating American Horor Story: Asylum je mnohem vyšší, než tomu bylo u první série. Co myslíte, že za to může? Výhra Emmy? Období, do kterého je příběh zasazen? Vydání první řady na DVD?

RM: Myslím si, že za to může tak nějak vše zmíněné. AHS bylo v první sezóně dost zvláštní, nikdo nevěděl, co od toho čekat, také myslím, že tomu pomohlo to, že každá sezóna je o něčem jiném. Velmi zajímavé je podívat se na ženská čísla u sledovanosti, to číslo je ohromně vysoké, přitom v mnoha ohledech to pro ně musí být horror.

Vypadá to, že v téhle dvoudílné epizodě se sešlo vše dohromady, myslím tím zápletka i ráz této sezóny. Souhlasíte?

Souhlasím, také jsme to tak chtěli. AHS je vždy o pomalém odhalování všech záhad. Tempo těchto dvou epizod je ještě o něco pomalejší, scény jsou delší a celé mi to přijde mnohem více promyšlené, než u prvních tří epizod. Tohle jsou mé dva nejoblíbenější díly! Také se v těchto dvou epizodách snažíme více porozumět té době a tomu o čem píšeme. Myslím, že jsme se skvěle trefili s příběhem Anne Frank.

Kdo rozhodl o tom, že se Anne Frank v seriálu objeví?

Máme velký tým tvůrců a všichni si zaslouží uznání. Jednou z věcí, kterou se do seriálu vždy snažíme zařadit, jsou historické postavy – minulý rok to byla “Black Dahlia“ a letos to je Anne Frank. Případ Black Dahlia nebyl nikdy vyřešen a tak jsme ho vyřešili po svém. Věc okolo Anne Frank je pro mě také hodně zajímavá, po válce se objevilo několik žen tvrdících, že oni jsou Anne Frank a většina z nich byla umlčena. U mnoha z nich byla zjištěna schizofrenie, dost jsem o těch případech četl. Ještě předtím, než jsme něco napsali, jsem se zamyslel nad tím, že tuto postavu může zahrát pouze jediná herečka a to Franka Potente, šel jsem tedy za ní a řekl jsem jí, že pro ní napíšu roli, jestli si jí chce zahrát. A to jsme ještě neměli žádný scénář, protože to bylo hodně na začátku příprav druhé sezóny. Jí se ten příběh velmi líbil, ale hlavně mi musela slíbit, že nikomu nic neřekne, bůh jí žehnej, že to vydržela zdlouhavých pět měsíců. Líbí se mi, jak se to celé dalo dohromady!

Kde jste našel mladší verzi Jamese Cromwella?

To je jeho syn. Když byl casting na tuto část, James řekl, že musíme obsadit jeho syna, vypadá stejně jako já. Přišel a opravdu tak vypadal, takže jsme ho na místě vzali. Měli jsme štěstí, že Jamesův syn vypadal přesně tak jak on v jeho věku. Bylo to perfektní!

Pravděpodobně nejvíce znepokojující scénou je ta, ve které se Thredson snaží de-programovat Lanu. Bylo to tak skutečné, úplně vidím, jak se to v šedesátých letech odehrávalo. To muselo být opravdu těžké zahrát pro Sarah?

Ta scéna je jedna z nejlepších hereckých sekvencí, kterou jsem kdy viděl od Sarah Paulson. Myslím, že díky tomu by měla vyhrát vše, co jen jde. Opravdu šlo o terapii, vše co Thredson udělal nebo řekl je založené na faktech. Všechno to je děsivě pravdivé. Když jsme tuhle scénu napsali, šel jsem za Sarah a dal jí to přečíst s tím, že to lze případně upravit. Ona si to přečetla a nic neřekla. Sarah a Zach se velmi podporovali, oba věděli, že je důležité ukázat lidem, jak to dříve chodilo.

Zdá se, že Lanu čeká skutečně drsná cesta?

Lana má před sebou opravdu těžkou cestu, to mohu potvrdit. Jeden z mých cílů bylo napsat jednu nebo dvě postavy tak, aby jim lidé fandili, aby se dostali pryč z téhle hrůzy. Myslím si, že u Lany se nám to opravdu povedlo. Bohužel zatím nemohu říct něco více.

Tento týden byl opět špatný pro Shalley. Dočkáme se nějakého šťastného konce nebo to bude bezútěšný konec pro každého?

To je zajímavé. Opravdu Vám toho zatím nechci moc prozradit. AHS je o temnotě ve společnosti. Právě jsme začali psát poslední dvě epizody, takže Vám toho nechci moc prozradit. Řeknu to takhle, kde je světlo je i tma, je zde i ironie a melancholie. Určitě bude fandit Sarah Paulson, zvláště poté, co uvidíte druhou část příští týden!

Dozvíme se proč Monsignor kryje doktora Ardena?

Ano, šestá epizoda má název: The Origins of Monstrosity (Původy zrůdnosti) a zde se dozvíte proč to Monsignor dělá. Dozvíte se, proč to dělá Bloody Face. Myslím, že čtyřka a pětka vám řeknou: Dobře, je tady plno řešených záhad a následně šestá epizoda Vás dostane hlouběji do děje a získáte další odpovědi.

Jak na Vás působila poslední epizoda Asylum? Svěřte se nám v diskuzi či na forum!

Zdroj: FX

Diskuze /1

Tereeeza

Moc děkuju za rozhovor, hodně se mi líbil..Deník Ann Frankové jsem četla a jsem hrozně ráda, že tuhle dějovou linku do seriálu vložili..Zároveň se mi hodně líbilo, že mladší verzí doktora je jeho syn, myslela jsem, že je to prostě jen nějak upravené, ale že je to pořád on..:)

12.11.2012 | 22:38:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

AHS získalo další tři řady

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

Po konci deváté sezóny se vyrojila řada spekulací o tom, že AHS by se s námi mohlo již po příští řadě rozloučit. Nakonec je všemu jinak a seriál si pojišťuje svou budoucnost až do seriálové sezóny 2023/2024.

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama