American Horror Story
91/100 - 529×

American Horror Story

To pravé pro milovníky hororu. Každá série má svůj vlastní příběh a své vlastní postavy. Postupně tedy navštívíme dům, ve kterém ožívají duchové, léčebnu, kde se léčí homosexualita, coven čarodějnic, přehlídku zrůd, hotel, který vlastní upíři, dům uprostřed samoty, který má bohatou minulost, město, které se nechá snadno zmanipulovat.

USA | 2011 | Pauza
vysílání
13 sezón | FX | 45 minut
žánr
Hororový, Mysteriózní, Thriller
hrají
Emma Roberts (Anna Victoria Alcott), Kim Kardashian (Siobhan Corbyn), Matt Czuchry (Dex Harding), Michaela Jaé Rodriguez (Nicolette), Juliana Canfield (Talia), Annabelle Dexter-Jones (Sonia Shawcross), Cara Delevingne (Ivy), Russell Tovey (Patrick Read), Joe Mantello (Gino Barelli), Zachary Quinto (Sam), Charlie Carver (Adam Carpenter), Isaac Powell (Theo Graves), Billie Lourd (Dr. Hannah Wells), Leslie Grossman (Barbara Read), Denis O'Hare (Henry Grant)

Rozhovor s Ryanem Murphym po desáté epizodě!

Rozhovor s Ryanem Murphym po desáté epizodě!

Ryan mluví o skvělém hudebním čísle v této epizodě, o úmrtí dvou hlavních postav a dokonce prozradil i to, co chystá do třetí epizody.

0 0
4.1.2013

Po vánoční přestávce se vrátil seriál American Horror Story. Nechybí ani rozhovor s hlavním producentem Ryanem Murphym. Líbí se se mi hudební číslo v téhle epizodě. Přišlo mi to, jako když jste zkřížil AHS s Glee.
Přiznávám, že když jsem tohle psal, tak jsem na Glee vůbec nemyslel, vtipné má být, že léčba, kterou nasadili sestře Jude působí na její fantazii. Záměrem bylo udělat hudební číslo ze šedesátých let a dát tam trochu z Jacob’s Ladder a to protože je to celé v její hlavě a je to z počátku jejího původu. Natáčení bylo velmi zábavné, strávili jsme nad tím celý den.

Celé to bylo k popukání a to hlavně proto, že celá sezóna je tak temná, pěkný moment lehkomyslnosti. Vypadalo to, že Jessica měla míč na své straně.
Ano, to opravdu měla. Myslím si, že po temné sezóně se Jessice líbilo vypadat jako Dusty Springfield.

Tato epizoda byla opravdovou hereckou přehlídkou, hlavně pro Jessicu, Lily, Josepha a Jamese.
Řekl bych, že Jessica má v této sezóně plno dobrých scén, je dobré sledovat její návrat ke kořenům. O velkou hudební scénu mě požádala již u epizody “Nor’easter”. Celá tahle epizoda byla navržena hlavně jako velká přehlídka pro dva herce, kteří zemřeli.

Takže ďábel je pryč? Odnesl si ho anděl smrti?
Líbí se mi to, jak končí charakter Mary Eunice. Nechtěli jsme, aby až zemře, aby ďábel přešel do někoho jiného. Líbila se nám myšlenka, že jediná věc, která je silnější, než ďábel je anděl smrti, což je vlastně bratranec ďábla. Mám rád ten konec a myslím, že je to dobrý. Vymírání postav vždycky začíná okolo desáté epizody a tohle bylo jedno z těch větších.

Líbí se mi, jak je to shození ze schodiště natočené, vypadá to, jako když byla Lyli hozená.
Popravdě byla. Myslím, že to vypadá tak dobře, protože Lyli do toho opravdu šla naplno.Také jsme viděli tragický konec doktora Ardena. Byl zničen ztrátou nevinností sestry Mary Eunice?
Ano, myslím, že to ho zničilo. Tento charakter si celý život myslel, že není schopen lásky a celou dobu dělal své nelidské pokusy, kterými sám sobě ztvrdil charakter. Zrovna ve chvíli, kdy si myslel, že může své srdce někomu otevřít a připustit si někoho blíž, tak to nevyšlo a to je zničující. Taky si myslím, že obraz nacistického doktora, který je upálen v peci, je brilantní metaforou, doslova lze říci, že zaplatil za své činy. Doktor Arden měl hrozný charakter, ale jeho konec je velmi odůvodněný a poněkud poetický.

Teď když jsou Lana a Thredson opět spolu v léčebně, jak se to bude vyvíjet? Čeká nás něco jako hra na kočku a myš?
Nechtěli jsme, aby byli chvíli v léčebně a pak zase venku. Uvidíte příští týden, jak jsme to vyřešili.

Znamená to, že někdo by někdo mohl zemřít?
Tohle je American Horror Story.

Grace porodila dítě. Dozvíme se více o tomhle dítěti a co je zač?
Všechno ukážeme příští týden, co a jak do ní vložili a jaký mají plán. Celá tato dějová linka bude zodpovězena příští týden.

Příští epizoda se jmenuje “Spilk Milk“ (Rozlité mléko), co se tím myslí?
Mnoho věcí. Řeknu jen, že příští epizodě má nejvíce znepokojující úvodní scénu, kterou jsme kdy udělali. Uvidíte Dylana McDernotta se šlapkou.

Začínáte sezónu ukončovat. Dvě hlavní postavy už zemřeli. Budou mít ostatní charaktery podobný osud?
Už od začátku víme, kdo zemře a kdo přežije. S posledními dvěma postavami uděláme zajímavou věc, skočíme s nimi v čase a to nejprve z roku 1965 do 1969, pak do 1973 a nakonec do 1981. Je to velmi zajímavá struktura, vlastně vás z roku 1965 vezmeme až do současnosti. Byla to skutečně ambiciózní věc z výrobního hlediska. Konec bude velmi uspokojující, vím, že loni, když sezóna skončila, tak se lidé ptali, co se stalo pak? Co bylo s duchy v domě? Co se stalo s Constance a s tím dítětem? Na konci téhle sezóny nebudou žádné otázky.

Co bude s Jude?
Chtěl jsem prozkoumat závažnost a sociální dopady na duševní zdraví v této zemi. Jak uvidíte v desáté a jedenácté epizodě, těmhle institucím se stává, že jim dojdou peníze a jsou prodány státu, který je začne používat jako skladiště nejen pro lidi s mentálním onemocněním, ale i se špatným zdravotním stavem. Jessicu velmi přitahuje tahle myšlenka, tak jsme se rozhodli skrze ni prozkoumat pokles tohohle systému, ale i triumfy některých lidí. Důležité pro mě je to, že jsme se postavili k závěru tak, aby nebyl tak temný a neúprosný. Chtěl jsem mít několik šťastných konců a některé postavy ho mají.Řekl jste, že příští rok bude o něco lehčí, stále to platí?
Myslel jsem tím, že nic nemůže být temnější, než to co se děje v našem systému psychiatrické péče. Pro třetí sezónu chci něco, kde bude více půvabů zla. To co mi teď chybí v téhle sezóně je to, co se mi líbilo na té první. Příběh Romea a Julie, který jsme mohli sledovat v podání Violet a Tata. Chci něco podobného v další sezóně a taky to tam bude. Přemýšlíme o natáčení pořadu na jiném místě, na skutečně hrozivém místě. Máme spoustu vynikajících plánů.

Dostal ďábel co si zasloužil? Také vás zaskočila smrt doktora Ardena nebo jste ji čekali? A co říkáte na střípky ze třetí řady? Podělte se s námi o vaše názory v diskuzi anebo na fórum!

Zdroj: FX

Diskuze /1

Anabel

To je opravdu geniální, doktor Arden byl upálem – užasná metafora, nádherně to vymysleli. Sestra Jude podle mě si vážně užívá role v léčebně – je dokonalá! :) Samozřejmě už se nemůžu dočkat další epizody!!!

7.1.2013 | 10:35:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

AHS získalo další tři řady

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

Po konci deváté sezóny se vyrojila řada spekulací o tom, že AHS by se s námi mohlo již po příští řadě rozloučit. Nakonec je všemu jinak a seriál si pojišťuje svou budoucnost až do seriálové sezóny 2023/2024.

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama