American Horror Story
91/100 - 530×

American Horror Story

To pravé pro milovníky hororu. Každá série má svůj vlastní příběh a své vlastní postavy. Postupně tedy navštívíme dům, ve kterém ožívají duchové, léčebnu, kde se léčí homosexualita, coven čarodějnic, přehlídku zrůd, hotel, který vlastní upíři, dům uprostřed samoty, který má bohatou minulost, město, které se nechá snadno zmanipulovat.

USA | 2011 | Pauza
vysílání
13 sezón | FX | 45 minut
žánr
Hororový, Mysteriózní, Thriller
hrají
Emma Roberts (Anna Victoria Alcott), Kim Kardashian (Siobhan Corbyn), Matt Czuchry (Dex Harding), Michaela Jaé Rodriguez (Nicolette), Juliana Canfield (Talia), Annabelle Dexter-Jones (Sonia Shawcross), Cara Delevingne (Ivy), Russell Tovey (Patrick Read), Joe Mantello (Gino Barelli), Zachary Quinto (Sam), Charlie Carver (Adam Carpenter), Isaac Powell (Theo Graves), Billie Lourd (Dr. Hannah Wells), Leslie Grossman (Barbara Read), Denis O'Hare (Henry Grant)

Rozhovor s Ryanem Murphym po epizodě Dark Cousin

Rozhovor s Ryanem Murphym po epizodě Dark Cousin

Spoiler, spoiler a ještě další spoiler! Proto kdo dáváte přednost překvapení, držte se od tohoto článku raději dále! Ti z vás co mají rádi novinky, tak s chutí do toho!

0 0
30.11.2012

Minulý týden rozhovor nevyšel a to proto, že v USA byly svátky. Dnes tu máme další rozhovor s Ryanem a člověk si při jeho čtení říká, je tohle vůbec možné? Jak to sakra vymysleli? To je geniální!

EW: Kde jste vzali inspiraci k poslední epizodě – Dark Cousin?

Ryan Murphy: Tahle epizoda je jedna z mých nejoblíbenějších a to hlavně díky skvělým hereckým výkonům a také se mi líbí o čem je. Mám rád Franny (Frances Conroy), byli jsme spolu na jedné prezentaci a tam jsem jí říkal, že pro ni něco mám, něco trochu jiného než vloni. Ona a Jessica spolu rádi pracují. A tak jsme přišli s tímhle charakterem.

Když jsme poprvé přišli s touhle postavou, měli jsme černou verzi Miss Havisham, ale to se mi nelíbilo! Chtěl jsem něco neočekávatelného, takže naše inspirace byla velmi bizarní. Vzali jsme tedy trochu čtyřicátých let, trochu “převařenou“ černošku a zmixovali jsme to s “Comme de Garcon“. Na výsledek jsem velmi hrdý, Franny vypadala báječně. Chápu, proč jí lidé chtějí políbit!

Je tato postava založena na faktech?

Ano, převzali jsme ji z několika náboženství. Líbí se mi vztah mezi andělem smrti a ďáblem. Franny se ještě vrátí v několika epizodách.

Mám rád tu scénu, kde Jude hovoří s andělem smrti. Jude se tedy předtím pokusila několikrát zabít?

Ano.

Setkáme se s mužem, kterého si měla vzít?

Ne, to je trochu jiný příběh. Uvidíme, jak se Jude dostala do kláštera. Líbí se mi Jessica, jako vybledlá zpěvačka, která žije v laciných hotelech a Jessica opravdu ráda točí takové věci. Co se jí stalo, že se dostala do kláštera? Líbí se mi ta scéna, ve které se Jude probírá přímo před klášterem, poté co se zpila zcela do němoty.

Příběh Lany je jako smutný vlak do Smutného města. Utekla od Bloodyho Face a dostala se do auta s bláznivým chlápkem. Čeká na ni něco dobrého?

V tomhle vám toho nechci moc prozradit.

Dostane se jí alespoň spravedlivé odplaty?

Bavili jsme se o tom se Sarah, když jsme to pro ni začali psát. Nechtěl jsem, aby musela dělat něco hrozného a pak, aby následoval špatný konec. V našem pořadu je plno postav a většina z nich nepřežije. Ale myslím si, že Lanin příběh je o síle ducha přežít všechny tyhle hrůzy. Ve vánoční epizodě se za Lanu budete opravdu modlit a budete ji povzbuzovat. Tak jsme to napsali amyslím si, že se to Sarah líbí. Právě píšeme konec a myslíme si, že i lidem se bude líbit, jak to se Sarah dopadne a co udělá.

Vypadá to, že Lily Rabe (sestra Mary) má teď jasnou pozici vůdce.

Ano, příští týden je má oblíbená scéna, ve které Lily zdobí stromeček, prostě si představte, jak by ďábel zdobil stromeček?

Je to naposledy, co jsme se viděli s Grace nebo se stane duchem?

Zde žádní duchové nejsou, ale velkou otázkou je, co se stane s jejím tělem?

A to se dozvíme v příští epizodě?

Ano.

Takže když teď sestra Jude ví, že je sestra Mary posedlá, tak se vrátí zpět do Briarcliff, aby bojovala s ďáblem?

Ano a to už ve vánoční epizodě. Vánoční epizoda je opravdu zajímavá, protože když jsme vymýšleli zápletku sezóny, chtěl jsem, aby tam byla vánoční epizoda. Na základě výzkumu jsem věděl, že rok 1964 byl velmi zajímavý, co se týče světského pojetí vánoc a jejich komercionalizace. Epizoda má scénu, kde stojí Santa proti sestře Jude.

A Santu hraje Ian McShane?

Ano, nemohu uvěřit, že to udělal. Napsali jsme tuhle postavu a řekli jsme si, že na tu roli potřebujeme někoho jako je McShane. Byl fanoušek našeho pořadu, takže mě zajímalo, jestli by do toho šel a tak jsme mu poslali první pět stránek, kde je Santa v těch nejtemnějších barvách vůbec a on řikal, že je to skvělé, takže to vzal.

On je také ďábel?

Ne, hraje šíleného psychopata. Žádný další ďábel v této sezóně. Ian McShane hraje bláznivého člověka, který byl tvrdě šikanován ve vězení, až se z toho zbláznil a začal si myslet, že je Santa Claus a myslí si, že ví kdo je zlobivý a kdo je hodný.

Co teď bude doktor Thredson dělat, když zná Lana jeho tajemství?

Tak to uvidíme v další epizodě. V další epizodě se Lana vrátí do zpět do ústavu, stejně jako Kit. Nikdo neví, že jsou zpět. Otázkou je, co bude s Oliverem a co udělá pro to, aby Lanu umlčel.

Znělo to, jako hlas Dylana McDermotta coby hlas Bloodyho Face v současnosti. Je McDermott současný Bloody Face?

Ano! Dylan je Bloody Face v současnosti. Otázkou je, proč se stal Bloody Facem? Proč to dělá? Odpovědi získáme v deváté epizodě!

Byla předchozí epizoda poslední, ve které jsme viděli Marka Consuelose alias Spiveye.

Tak to rozhodně ne! Spivey bude mít romantickou scénu se sestrou Mary! Marka mám rád a odvedl skvělou práci!

Dostali jste zelenou pro třetí sezónu. Znamená to, že už máte vymyšlenou zápletku?

Ano, to mám. Měl jsem nápad a šel jsem za Jessicou a ta byla velmi nadšená tou myšlenkou a možností kde by se to mohlo natáčet a jak by se to mohlo udělat. Podobnou věc jsem udělal loni, začali jsme na další sezóně pracovat rok dopředu. Jde o velmi dlouhý scénář a je to velmi časově náročné.

Ve finále první sezóny, Billie Dean, mluvil o léčebně, což byla nápověda pro to, kde se bude odehrávat další sezóna. Máte něco podobného v plánu i tento rok?

Vím, že tam byla nápověda, upozorňovali jsme na to. Myslím, že to máme vplánu. Ještě jsme se nerozhodli, kteří herci se vrátí. Minulý rok jsme neoznámili, o čem další epizoda bude, čekali jsme do léta. Myslím, že letos to oznámíme o něco dříve.

Toť vše! Proč je podle vás McDermott současný Bloody Face? Jste rádi, že se sestra Jude vrátí? Co se podle vás stalo s Grace? Co říkáte na románek mezi sestrou Mary a Spiveyem? Kde se podle vás bude odehrávat třetí sezóna?

Zdroj: FX

Diskuze /1

Marketka

Skvělej článek, díky :-) Takže už je rozhodnuto, o čem bude třetí sezona, a snad se to dozvíme. Ale jestli se to líbí Jessice Lange, nepochybuju, že se to bude líbit i nám :-)

čestný člen redakce
1.12.2012 | 10:08:53
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

AHS získalo další tři řady

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

Po konci deváté sezóny se vyrojila řada spekulací o tom, že AHS by se s námi mohlo již po příští řadě rozloučit. Nakonec je všemu jinak a seriál si pojišťuje svou budoucnost až do seriálové sezóny 2023/2024.

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama