American Horror Story
91/100 - 530×

American Horror Story

To pravé pro milovníky hororu. Každá série má svůj vlastní příběh a své vlastní postavy. Postupně tedy navštívíme dům, ve kterém ožívají duchové, léčebnu, kde se léčí homosexualita, coven čarodějnic, přehlídku zrůd, hotel, který vlastní upíři, dům uprostřed samoty, který má bohatou minulost, město, které se nechá snadno zmanipulovat.

USA | 2011 | Pauza
vysílání
13 sezón | FX | 45 minut
žánr
Hororový, Mysteriózní, Thriller
hrají
Emma Roberts (Anna Victoria Alcott), Kim Kardashian (Siobhan Corbyn), Matt Czuchry (Dex Harding), Michaela Jaé Rodriguez (Nicolette), Juliana Canfield (Talia), Annabelle Dexter-Jones (Sonia Shawcross), Cara Delevingne (Ivy), Russell Tovey (Patrick Read), Joe Mantello (Gino Barelli), Zachary Quinto (Sam), Charlie Carver (Adam Carpenter), Isaac Powell (Theo Graves), Billie Lourd (Dr. Hannah Wells), Leslie Grossman (Barbara Read), Denis O'Hare (Henry Grant)

Rozhovor s Ryanem po zimním finále!

Rozhovor s Ryanem po zimním finále!

Máme před sebou dvacet dní čekání na další epizodu, která bude plná nečekaných událostí! Co Ryan prozradil?

0 0
13.12.2012

Hned na začátku bych doporučil přestat číst všem, kdo se nechtějí dozvědět více o tom, kdo kdy umře. Ryan sice nenaznačil kdo, ale naznačil, kdy nás čeká umírání postav.

A teď s chutí do toho!

Úvodní scéna byla geniální, nejen že Dylan v ní vzdal hold postavě, kterou hrál v první řadě terapeuta Bena Harmona, ale také Brooke Smith z Mlčení jehňátek. Předpokládám, že jste to celé plánovali?

Musím přiznat, že to celé byla velmi podivná náhoda. Napsali jsme scénu, ale neměli jsme roli pro Dylana. Poté jsme spolu Dylan a já mluvili a on se velmi chtěl vrátit do seriálu. Řekl jsem mu, že nechci, aby hrál slušňáka. Hned jak jsem napsal tuhle roli, řekl jsem si, tohle Dylan hrát nebude. Poté jsem mu to nabídl a on souhlasil, poté jsem oslovil Brooke a ta přijala to přijala. Podle mě je to celé náhoda.

Byla Teresa zabita ve flashbacku?

Ano, Teresa je mrtvá.

Tento díl se mi líbil, bylo v něm zděšení, ale také opravdový humr s Lily Rabe a Ianem McShanem.

Opět musím říci, že se mi líbí to, co Lily v této sezóně dělá, nebál bych se to nazvat černou komedií. Vůbec ničeho se nebojí. Nikdy jsem v televizi či ve filmu neviděl hrát posedlou osobu takovým stylem.

Ian prostě miluje toho bláznivého psychopata, kterého hraje a to už od chvíle, kdy si poprvé přečetl svou roli. Líbí se mi křest s Joe Fiennesem a také se mi libí, co Ian provedl Fiennesovi. S Ianem se už do konce sezóny nepotkáme, ale dozvíte se, co udělal poté, co utekl, rozhodně to nebude nic dobrého.

Předpokládám, že až se seriál v lednu vrátí, tak se dozvíme, jestli Monsignor přijal polibek od anděla smrti?

Ano, dozvíte se, jak to bylo. Legrační věcí na desáté epizodě ze třinácti je, že polovina postav zemře. Takže když jsme rozeslali scénáře na desátou epizodu, tak se každý ptal. Cože? Mám teď zemřít? Měl jsem hodně telefonátů. Desátá epizoda je velmi dobrá a dramatický. Všechny cliffhangery budou zodpovězeny a je zde hodně zajímavých věcí a to právě díky tomu, že většina postav zemře.

Lana se pokusila přerušit své těhotenství ramínkem, ale vypadá to, že dítě žije dál a to nejspíš díky sestře Mary Eunice. Udržel ďábel to dítě naživu?

Ne a na tohle získáte odpověď v další epizodě. Řekl bych, že ďábel ví všechno, ale také se tě vždycky snaží oblafnout. Jednou ze zajímavých věcí v této sezóně je velký zájem o sociální otázky. Opět tu máme splynutí vědy a náboženství, v téhle době byl potrat ilegální. Proto se plno žen uchylovalo k tomuto způsobu potratu, který je označován jako “The Drano margarita“. Mnoho z těchto pokusů o potrat se nepovedlo a mnoho žen při tom zemřelo.

Viděli jsme návrat Pepper a musím poznamenat, že je teď velmi inteligentní.

To je pravda. Je to jedna z věcí, o které jsme se hodně bavili, když jsme zkoumali všechny únosy mimozemšťanů. Mnoho lidí, kteří tvrdí, že byli uneseni a navráceni zpět se vrátili s nějakými novými dovednostmi nebo se zvýšenou inteligencí a to byl také náš nápad pro Pepper a aby bylo jasno pro postavu Pepper, jsme vybírali herečku, která by mohla hrát obě tyto role. V desáté epizodě má Pepper velmi dlouhý monolog, ve kterém mluví o tom, jak jsou lidé s tělesným postižením obviňováni z různých zločinů a mnoho z nich končí pod zámkem. Celá ta věc působí tak zvláštně, že mnoho lidí si bude pokládat otázku Je to sen nebo skutečnost? K tomu jen dodám, že je to zajímavá teorie.

Grace nebo někdo, kdo vypadá, jako Grace je zpět. Uvidíme její porod?

Ano, uvidíte.

Je to mimozemské dítě?

Na to mohu odpovědět už teď, ne není to mimozemské dítě. Hodně jsem se zajímal o eugeniku. Je tu další šílená věc, jde o výzkum mezi ženami, které byly uneseny v padesátých či šedesátých. Ty které byli těhotné tvrdí, že když se vrátili, tak jejích těhotenství bylo posunuto o několik měsíců, jako by prý byli v nějakém časovém kontinuum.

Líbí se mi, jak ke konci epizody vytvoří Lana a Jude nové spojenectví, jako dvě nespravedlivě vězněné ženy.

Ano, to je zajímavé. Kit a Lana se musí vypořádat s tím, jak dosáhnout svého cíle. Jedinou cestou je odpouštění, ale opravdu odpustili sestře Jude?

Jak se bude jmenovat desátá epizoda?

Desátá epizodě se bude jmenovat “The Name Game“ a posuneme se do roku 1965. Čeká nás velké hudební číslo, které trvá asi dvě a půl minuty. V roce 1950 měla zpěvačka Shirley Ellis hit, který se jmenoval The Name Game a Jessica Lange ho bude zpívat společně se všemi blázny. Jak jsem už říkal, v této epizodě zemře plno postav a dočkáme se tak uzavření jejich dějové linie, čekají nás odpovědi na cliffhangery z deváté epizody, Pepper bude mít proslov a čeká nás plno dalších překvapení!Tak a je to venku, v příštím díle nás opustí několik hlavních postav a mě nenapadá jiná otázka, než kdo podle vás zemře? Víme, že Monsignor se má postavit sestře Mary, čili buď půjde z kola Monsignor anebo ďábel. Jak to bude mezi Oliverem a Lanou?

Já tipuji, že nás nadobro opustí Oliver, sestra Mary a Grace při porodu! Nad kým se podle vás vznáší anděl smrti a proč?

Zdroj: FX

Diskuze /3

1Bobesh1

Překládal jsem to ještě před tím, než jsem se podíval na díl.. takže to vypadá dost bledě i s Kitem.. To bude masakr! :)

admin
15.12.2012 | 12:50:49
Vilik

Jestli umře Kit, tak nevím komu fandit?

15.12.2012 | 21:53:32
unchained

Jestli umre Kit, tak se vam zblazni titulkara a pobije vas vsechny, je vam to, doufam, jasne? :D

čestný člen redakce
19.12.2012 | 15:17:37
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

AHS získalo další tři řady

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

Po konci deváté sezóny se vyrojila řada spekulací o tom, že AHS by se s námi mohlo již po příští řadě rozloučit. Nakonec je všemu jinak a seriál si pojišťuje svou budoucnost až do seriálové sezóny 2023/2024.

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama