Banished
89/100 - 9×

Banished

Jak se asi cítili první obyvatelé Austrálie, kteří na kontinent připluli na prvních lodích v roce 1788? Jak si dokázali poradit v novém světě? Právě to nám ukáže historické drama Banished, které se víc než na historii Austrálie zaměří na vztahy a úskalí skupiny osadníků, kteří byli na kontinent vysláni za trest. V hlavních rolích seriálu hrají Russell Tovey (Looking), David Wenham (Top of the Lake, 300: Bitva u Thermopyl), MyAnna Buring (Ripper Street, Twilight) a další. Autorem sedmidílného hodinového dramatu je Jimmy McGovern (Cracker, Priest).

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC Two | 60 minut
hrají
David Wenham (Arthur Phillip),


Banished končí po první řadě

Banished končí po první řadě

Seriál o první trestanecké kolonii v Austrálii se nedočká další řady, potvrzuje herec Russell Tovey. Důvodem je omezený rozpočet BBC Two, co se týče seriálových dramat a jejich případného obnovení.


0 1
13.5.2015

Russell Tovey (Looking, Being Human) hrající v seriálu trestance jménem James Freeman na svém twitteru oznámil, že historické drama Banished z dílny BBC nedostane druhou řadu.

Podle sledovanosti si seriál nevedl vůbec špatně. Jeho premiéru sledovalo 3,4 milionu diváků, čímž se seriál zařadil po Wolf Hall jako nejúspěšnější drama stanice BBC2 v posledních sedmi letech. Po celou dobu vysílání se čísla pohybovala kolem 3 milionů shlédnutí. Mluvčí BBC2 se k situaci vyjádřil v tom smyslu, že rozpočet stanice je značně omezený a proto museli učinit pár těžkých rozhodnutí.

Fanoušci si od druhé řady slibovali především konfrontaci kolonistů s místními domorodými obyvateli, jejichž absence byla u seriálu nejčastěji kritizována.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!