Better Call Saul (Volejte Saulovi)
93/100 - 193×

Better Call Saul(Volejte Saulovi)

Spin-off k seriálu Breaking Bad o mazaném právníkovi Saulu Goodmanovi. Děj se odehrává před událostmi z Breaking Bad, tedy než Saul potkal Walta.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | AMC | 48 minut
žánr
Drama, Právnický, Thriller
hrají
Bob Odenkirk (Jimmy McGill), Jonathan Banks (Mike Ehrmantraut), Patrick Fabian (Howard Hamlin), Michael McKean (Charles McGill), Rhea Seehorn (Kim Wexler), Michael Mando (Nacho Varga), Raymond Cruz (Tuco Salamanca), Mark Margolis (Hector "Tio" Salamanca), Giancarlo Esposito (Gustavo "Gus" Fring), Tony Dalton (Eduardo Salamanca)

Saul je zpět, podívejme se, co se událo na začátku šesté řady

Saul je zpět, podívejme se, co se událo na začátku šesté řady

Po dlouhém čekání je zpět Better Call Saul a tentokrát naposledy. Máme za sebou začátek šesté sezóny, během které se s námi rozloučí nejen seriál, ale dojde k ukončení hned několika linií. Tvůrci začali pracovat na odstranění postav již od samotného začátku.

6 0
25.4.2022

Všechno musí jednou skončit. Právě šestá řada bude tou poslední pro seriál Better Call Saull. Ta má za sebou dvě epizody a obě nás skvěle vtáhly zpět do děje kolem Saula Goodmana. Šestá řada má předurčené mít to těžké. Všichni fanoušci mají velká očekávání o konci seriálu a uspokojit všechny není vždy možné.
Seriál musí uzavřít hned několik dějových linií. Kromě toho všichni čekáme, že dojde k propojení linií seriálů Breaking Bad a Better Call Saul. V neposlední řadě všichni chceme vědět, jak to bude s Genem.

Hned na začátku šesté řady můžeme vidět konec

Tohle si ti dva nikdy neodpustí. Peter Gould a Vince Gillian na začátku sezóny ukáží, jak celá vlastně končí. Následně víme, že podobnou scénkou většinou začíná poslední epizoda série. V našem případě můžeme jen odhadovat, jestli tyto scény uvidíme již v osmé epizodě, nebo až ve druhé polovině seriálu.

Na úvod jsme byli svědky toho, jak stěhovací firma vyklízí dům, ve kterém aktuálně žije Saul a Kim. To hned vyvolává otázky, co se stalo? Samozřejmě všichni víme, že vztah mezi Kim a Saulem musí skončit. Všechny nás zajímá, kdy to bude a jak se to stane.

Čeká Saula rozvod? Foto: AMC

Vážně musí skončit?

Saul v Breaking Bad nebyl hlavní postavou. Během celého seriálu jsme ho viděli párkrát a nejčastěji to bylo u něj v kanceláři. Takže proč by vlastně tvůrci museli ničit vztah mezi Saulem a Kim? To, že jsme Kim v původním seriálu vůbec neviděli, nemusí znamenat nic špatného. Seriál se totiž věnoval zcela jinému tématu, takže zatahovat do děje dalšího právníka nebylo potřeba. Je tu šance, že ti dva spolu zůstanou?

Společný plán na zničení Howarda

Howard Hamlin je trnem v oku jak pro Saula tak i pro Kim. Oba ho nesnáší a přišli s plánem, jak se ho zbavit. Právě během tohoto plánu Saul přijde na to, že neví, s kým vlastně žije. Kim umí být ostrá jako břitva, což nám ukáže ve scéně, ve které se znovu potkáme s Kettlemanovic rodinkou. Právě jejich zápletkou celý seriál začínal a i proto se je Saul rozhodl zneužít ke lstivému plánu.

Kim a Saul pracují na tom, aby Howarda vyloučili z právnické komory kvůli braní drog a jde jim to parádně. Dvě mety již mají za sebou, teď nesmí ztratit dech. Každopádně musí být připraveni na protiúder, který by mohl přijít, až se Howard dozví, o co se snaží.

Přijde Howard o práci? Foto: AMC

Nacho na útěku

Na konci páté řady učinil Nacho krok, který ho dostal do problémů. Pustil speciální komando do vily, kde bydlel Eduardo Salamanca. Jeden by řekl, že speciální komando zvládne pozabíjet pár lidí, ale Lalo měl kliku a podařilo se mu přežít.
Teď všichni vědí, že Nacho zradil a snaží se ho zabít. Gus, který ho na daný úkol využil si jeho smrt přeje úplně stejně. Protože, kdyby se někdo dozvěděl, že nitky celého útoku vedou právě k němu, byl by to pro něj naprostý konec. Právě proto se i on snaží, aby Nacho zmizel. Lalo se bude chtít pomstít nejen jemu, ale i celé jeho rodině, takže Nacho musí najít cestu do Ameriky dřív, než bude pozdě.

Podaří se Nachovi uniknout? Foto: AMC

Kde je Gene?

Začátek a konec sezóny vždy patří Geneovi. Tedy Saulovi v současnosti, který žije v utajení. Naposledy, když jsme ho viděli, tak trpěl stihomamem a vypadalo to, že ho sžírá minulost. Všechny fanoušky celého universa zcela jistě zajímá, jak to se Genem dopadne. Dočká se zaslouženého klidu, nebo si ho mafie najde?

První dvě epizody začaly pracovat na uzavření celého příběhu a přinesly nám plno zajímavých momentů. Jak si myslíte vy, že to dopadne s Kim, Howardem a Nachem?

Zdroj anotačního obrázku: AMC

Diskuze /4

PecaCZE

Už je to dlouho, proč chtěj vlastně zničit Howarda ? Chápu že ho nemaj rádi, ale není tohle moc. Nebyl jsem tu, titulky byly dostupný až ve středu myslim, jak je to možný ? Když je to na Netflixu, normálně bývaj ihned. Ale stává se všechno možný.

#2 Jack123 #3 1Bobesh1
25.4.2022 | 21:45:31
Jack123

#1 PecaCZE: Jimmy wants the sandpiper case to settle and Kim realized the best way is to discredit Howie so Davis and Main will take the current offer out of fear Howard’s asso­ciation with the case will ruin it. I think Jimmy just wants the money but Kim is the one with a personal vendetta against Howard at this point. Howard ALWAYS found some way to punish Kim for things like the Kettleman’s and Jimmy’s antics while she worked at HHM. I think him not accepting her money to pay the firm back for Law school didn’t help, but the biggest slight was when Howie implied that Jimmy was the reason Kim quit Schweikart and Cokely and was having a negative effect on her decisions.

26.4.2022 | 9:16:09
1Bobesh1

#1 PecaCZE: U nás jsou epizody dostupné až v pátek. Titulky se objevily ve středu, protože byly stažený z britského Netflixu, kde už české titulky byly dostupné :)

admin
26.4.2022 | 11:37:45
PecaCZE

Díky za odpovědi.

27.4.2022 | 18:02:24
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S06E13: Saul Gone

cz100%
DOKONČENO

Epizody na Netflixu s českými titulky vychází každou středu.

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Nové postavy

Do databáze postav jsme přidali Tuca, Hectora a Guse, tak je nezapomeňte ohodnotit.

Kliknutím na fotku se dostanete do profilu postavy.

Kvízy

Prověřte si své znalosti z prvních dvou řad Better Call Saul

Kliknutím na plakát si vyberte kvíz.

Hlídejte si nás

Momentka

Momentka

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama