Castle (Castle na zabití)
91/100 - 191×

Castle(Castle na zabití)

Autor detektivek kriminálním vyšetřovatelem. Známý autor detektivek Richard Castle asistuje policejnímu týmu Kate Beckettové při vyšetřování vražd v New Yorku.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | ABC, CTV | 43 minut
žánr
Detektivní, Drama, Romantický
hrají
Molly Quinn (Alexis Castle), Jon Huertas (Javier Esposito), Stana Katic (Kate Beckett), Seamus Dever (Kevin Ryan), Tamala Jones (Lanie Parish), Susan Sullivan (Martha Rogers), Nathan Fillion (Richard Castle), Ruben Santiago-Hudson (Roy Montgomery)

Kterou knihu má Richard Castle nejblíže k srdci?

Kterou knihu má Richard Castle nejblíže k srdci?

Tak na tuto otázku se dozvíte odpověď v tomto článku.

1 0
2.11.2012

Novináři se mě často ptají na to, která z mých knih je má nejoblíbenější. Většina z nich si pak uvědomí, jak složitá je to otázka, a proto doplní něco jako „Kdybyste měl zbraň u hlavy.“ Tato věta mě vždy mate, protože zbraň u hlavy mívám často, ale to mě nikdy nějak neinspiruje k úplné jasnosti. Ale chápu, co se snaží říct – kdyby na tom závisel můj život a já bych byl zádi ke zdi, kterou knihu bych si vybral? No, kdybych se v této situaci někdy ocitl a muž se zbraní by po mě chtěl místo peněz, nebo helikoptéry nebo propuštění politických vězňů, název mé nejoblíbenější knihy – tak bych asi odpověděl Frozen Heat.

I když to svěřuji jen tomuto papíru, bolí mě přiznat – nemám rád favorizování knih, zní to, jako bych se je snažil prodat. Ale tahle jedna má speciální místo v mém srdci. Myslím, že je to proto, že tento případ má také speciální místo v Nikkině srdci. Pro Nikki je každý případ osobní, odmítá, aby se k ní někdy dostali jen čísla, a pamatuje si každé tělo, které bylo člověkem se sny, touhami, obavami a se svými milovanými. Ale to neznamená, že nemůže přijít případ, který ji zasáhne hlouběji. A tohle je jeden z těchto případů.

Při vyšetřování, Nikki objeví důkaz, který má spojení s vraždou její matky. Což vede (tedy doufám) k napínavému a emocemi nabitému příběhu, který je víc než jen vražda, a zaměřuje se na něco mnohem hlubšího – nezastavitelnou touhu člověka zjistit pravdu.

Tento příběh je pro mě velmi důležitý. Posledních pár let jsem sledoval někoho mě velmi blízkého, jak se musí s tímto velkým nátlakem, který takové případy přináší, vyrovnat. Tento boj mezi osobní a pracovní odpovědností je dost silný na to, aby zničil většinu lidí. Jenom ti opravdu silní jsou schopni se přesto všechno dostat. Taková kuráž by měla být prezentována. Lidé by měli vidět, že takoví hrdinové existují. A já jenom doufám, že se z Nikki stane plnohodnotný a inspirující příklad.

Pokud jste ještě nečetli žádnou z knih o Nikki Heatové, tak tohle je vlastně skvělé místo, kde začít. A pokud už máte předchozí díly za sebou, tak myslím, že to pro vás bude plnohodnotné pokračování. Anebo patříte mezi ty, co už tuto knihu četli a toužíte po další? No, tak to mi budete muset dát pauzu, protože tak rychle psát nedovedu.

Děkuji všem za podporu a užijte si čtení Frozen Heat!

Zdroj: ABC, CTV

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Castleova Bibliografie

Deadly Heat (5)

Deadly Heat (5)

Český název: Heatová v žáru smrti

Již pátá kniha ze série o newyorském detektivovy z vražd Nikki Heatové, které pomáhá úspěšný novinář Jameson Rook.

Reklama

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama