Castle (Castle na zabití) Popis

Castle

Castle

Autor detektivek kriminálním vyšetřovatelem. Známý autor detektivek Richard Castle asistuje policejnímu týmu Kate Beckettové při vyšetřování vražd v New Yorku.


Dva druhy lidí dumají o tom, jak zabíjet. Psychopati a spisovatelé detektivek. Jsem z těch, komu se to vyplácí víc. Kdo jsem? Jsem Rick Castle. Spisovatel potřebuje inspiraci. I já ji mám. Detektiv Kate Beckettová. Díky známosti se starostou s ní můžu řešit případy a spolu chytáme vrahy.

Richard Castle je slavný autor bestsellerů, který ve svém právě vydaném románu zabil svého hlavního hrdinu Dereka Storma. Castle má poslední dobou tak trochu potíže se psaním, a proto mu velmi přijde vhod, když někdo začne zabíjet oběti stejným způsobem jako on ve svých knížkách. Je povolán jako poradce k New Yorské policii, aby asistoval při řešení tohoto případu detektivovi Kate Becketové. Ta, ač je sama velkou fanynkou jeho románů, nemůže domýšlivého a sebestředného spisovatele ani vystát. Po tom, co společně dopadnou vraha, Richard si přes svou známost u starosty zařídí účast i na dalších vyšetřováních a bok po boku detektiva Becketové řeší zapeklitější případ za případem. Castle si od toho slibuje inspiraci, kterou by mohl využít při svém psaní detektivek. Jeho další román „Heat Wave“ a jeho hlavní postava Nikky Heat jsou založeny na vzájemné spolupráci s Becketovou a policií města New York. Sám Castle se ukáže být jako velmi nápomocný a vnáší do případů nový náhled na věc, který často pomůže k rozluštění nejedné záhady.


Seriál byl poprvé vysílán 9. března 2009 na stanici ABC, hlavním tvůrcem je Andrew W. Marlowe. Největšími hvězdami jsou charismatický Nathan Fillion (Firefly, Serenity, Zoufalé manželky) a půvabná Stana Katic (Quantum of Solace).

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Rendy

Super díl, nabralo to zase pěkné napětí a energii.

3.10.2015 | 14:22:08
TheDarkKnight

Castle na zabití je v nynější době velice úspěšným seriálem, ať v Americe nebo u nás. Co za tím stojí? V prvé řadě je to výborný scénář Willa Beala, Andrew W. Marlowea a dalších spolu-scénáristů. Dialogy kypí hláškami, vtipnými pasážemi, napínavými okamžiky, propracovaným dějem zajímavými postavami, skvělými nápady a hlavně v každém díle přichází s něčím novým, aby divák po první sérii neusnul, protože by se díval stále jen na to samé. Castel nejdříve začínal jako komediální detektivka, poté se přenesl do vážnější sféry a nyní pracuje s oběma styly. Tyto inovace v dnešní seriálové tvorbě dost často chybí (například seriál „Sběratele kostí“ byl všech devět sérií v podstatě stejný). Nemalou zásluhu na spěchu mají zajisté na svědomí i herci v hlavních rolích (Nathan Filion, Stana Katic a další), kteří umí vtipné okamžiky více podpořit a děsivé chvíle plné strachu udělat ještě strašidelnějšími a hroznějšími. Také by se zde našly zajisté momenty, které by se daly vytknout. Kupříkladu: tvůrci dali Castla a Becettovou příliš brzo dohromady a již v sedmé řadě plánují svatbu, přestože to nevypadá, že by měl seriál v brzké době skončit. Hrozí zde proto ztráta jisté energie, kterou každý seriál potřebuje. Jako celek však seriál Castle působí skvělým vtipným i mrazivým dojmem zároveň.

20.6.2015 | 21:04:51
Daydreamer54

Seriál je opravdu dobrá zábava. Vše stojí na Nathanu Fillionovi. Stana Katič je tam jako pěkná dekorace ;-).

14.6.2015 | 13:14:55
Druss

Od pátý série už to není takovej nářez, ale furt dobrý.

28.5.2015 | 18:13:26
Lucifrid

Jo, tohle je čirá a neskonalá zábava. Nejradši mám interakce mezi Castlem, Ryanem a Javierem. A narážky na Firefly :D

webmaster, korektor
10.5.2015 | 22:21:52
Osmajs

Musim říct, že to je po dlouhé době výborný detektivní seriál bez nějakejch super hraček jak mívají kriminálky, a postava Castla úplně dokonalá ty jeho teorie. Tento seriál dokáže diváka rozesmát ale i udržet v napětí do poslední chvíle dopadení zločince. Mé hodnocení 10 z 10.

12.1.2015 | 20:40:47
JerryRose

NEJ seriál :) postava Castla je prostě dokonalá :D

16.12.2014 | 11:58:23
Abaddon

dobrá oddychovka i s napětím :)

30.11.2014 | 19:33:11
pokoraz

mám moc rád všechny herce hlavních rolí, jsou mi velmi sympatičtí. obdivuji – jak napínavě mě vtáhne k pozornému sledování každý příběh

11.8.2014 | 13:55:36
Samgar

Místy super a z poslední série jsem viděl šest dílů a nudil jsem se :-(

12.7.2014 | 14:38:51

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.

Reklama

Castleova Bibliografie

Deadly Heat (5)

Deadly Heat (5)

Český název: Heatová v žáru smrti

Již pátá kniha ze série o newyorském detektivovy z vražd Nikki Heatové, které pomáhá úspěšný novinář Jameson Rook.

Narozeniny