The Continental: From the World of John Wick (Hotel Continental)
82/100 - 26×

The Continental: From the World of John Wick(Hotel Continental)

The Continental, který je prequelem k filmové sérii John Wick, vypráví příběh o tom, jak v 70. letech přišel Winston Scott ke své pozici ředitele hotelu Continental a jak z něj vytvořil bezpečné útočiště pro zabijáky, v němž platí zákaz zabíjení. Rovněž sledujeme skutečné události jako velkou stávku popelářů či vzestup americké mafie k ekonomické moci.

USA | 2023 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Peacock | 90 minut
žánr
Akční, Krimi, Thriller
hrají
Colin Woodell (mladší Winston Scott), Keanu Reeves (John Wick), Ian McShane (Winston Scott), Lance Reddick (Charon), Michael Nyqvist (Viggo Tarasov), Alfie Allen (Iosef Tarasov), Willem Dafoe (Marcus), Adrianne Palicki (Perkins), Dean Winters (Avi), John Leguizamo (Aurelio), Bridget Moynahan (Helen Wick)

Proč se podoba hotelu oproti filmům liší?

Proč se podoba hotelu oproti filmům liší?

Newyorský hotel Continental jsme mohli vidět v každém filmu Johna Wicka a samotný hotel se v podstatě stal jednou z postav série. V seriálovém prequelu se ale tato „postava“ dočkala pár odlišností na svém zevnějšku. Proč tomu tak je?

4 0
27.9.2023

Pokud jste sledovali první epizodu pozorně, mohli jste si všimnout, že newyorský hotel Continental vypadá zvenku trošku jinak, než jak jej známe z Johna Wicka. Samozřejmě že se příběh seriálu odehrává o nějakých 40 let dříve, takže je pochopitelné, že ta tu dobu se zevnějšek hotelu nějak změnil, nicméně zásadním důvodem ke změně bylo zcela něco jiného.

Budova Beaver Building na newyorském Manhattanu, která sloužila jako hotel Continental ve filmech, totiž nebyla dostupná pro natáčení seriálu. Proto musel produkční designér Drew Boughton vymyslet něco jiného. Tím bylo postavení obdobné budovy na natáčecím placu v Budapešti. A proč nemohli stavitelé vystavět přesnou repliku? Protože jim k tomu majitelé Beaver Building nedali svolení. Tudíž musely být mezi budovami vytvořeny nějaké vizuální odlišnosti na fasádě. Designérům se tak dostalo příležitosti si s podobou hotelu více vyhrát. Fasáda proto odráží i člověka, který hotel zrovna řídí, nyní je to konkrétně Cormac. Proto nad vchodem například nalezneme jakoby fašistické orly.

(Nalevo seriálový vchod do hotelu, napravo filmový. Zdroj fotky: TVLine)

Skutečnost, že Continental prochází různými úpravami, byla zmíněna již v prvním filmu Johna Wicka, když John dorazil do hotelu a povšiml si v něm několika změn. Na to mu Charon pověděl, že od Johnovy poslední návštěvy hotelu došlo k pár předělávkám.

V následujícím videu se ještě můžete podívat, jak se tvůrčí tým rozpovídá o samotném hotelu v 70. letech, ať už jeho zevnějšku či o různých místnostech uvnitř, a navíc ve videu můžeme vidět i nějaké scény, které nás teprve čekají.

Thumbnail Play icon

Zdroje: NBC, TVLine

Všimli jste si, že hotel zvenku nevypadá úplně stejně jako ve filmech?

Zdroj: Peacock

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

Jaká budoucnost čeká Wickovské univerzum?

Jaká budoucnost čeká Wickovské univerzum?

Před námi je čtvrtá kapitola filmové série John Wick a vás tak může zajímat, jestli půjde o poslední akční jízdu Johna Wicka? Na to vám nyní přinášíme odpověď a zároveň se dozvíte, jaké další projekty zasazené do tohoto univerza se připravují.

Reklama

Nejoblíbenější seriálové postavy

Nejoblíbenější filmové postavy

Narozeniny herců

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama