V Santa Clarita Diet se jedí lidi

V Santa Clarita Diet se jedí lidi

Netflix přichází s komedií, ve které se člověk stává největší pochoutkou hlavní hrdinky. Tak raději buďte ostražití.

9 4
10.2.2017

Santa Clarita Diet je novinkou streamovací služby Netflix, což znamená, že byly vydány všechny epizody první řady najednou. Nemusíte se tedy bát, že vám seriál zruší ještě před koncem první řady. Seriál nás zavede do města Santa Clarita, kde žijí Sheila a Joel se svou dcerou Abby poměrně poklidným životem. Jejich největším problémem je, že žijí mezi dvěma policisty, kteří se neustále dohadují. Jednoho dne se ale vše změní, ze Sheily se stane zombie. V hlavní roli seriálu se nám představí známí filmoví herci Drew Barrymore (Charlie's An­gels) a Timothy Olyphant (Justified).

@Zlatodeni

Zombíky z posledních let známe v mnoha podáních, ale se Santa Clarita Diet zaplujete ještě do divnějších vod, než jsou horory a parodie z osmdesátých let. Bez toho, aniž bych si přečetla, na co budu koukat, jsem dlouhou dobu nemohla poznat směr, kterým se děj vydává. Chvilku se tvářil vážně, pak zas působil jako parodie na všechny zombie filmy, dokonce nějakou dobu trvá, než vás trkne, že to je vlastně příběh o zombíkách.


Zábava je pojatá velmi jednoduše a nechutně, to mě nebaví, tak jsem si zvracení své hrdinky Dylan z Charlieho andílků neužila. Stejně tak jsem se nijak nebavila v celém pilotu. Vtipy byly trapné a hledat je musíte skoro lupou. I tak jsem to ale dokoukala do konce a občas jsem zvedla koutky, ale Santa Clarita Diet není můj šálek čaje.

35 %

@Remi91

Seriály se zombie tématikou se stále těší velkému diváckému zájmu. The Walking Dead začal během sedmé řady malinko ztrácet členy své početné hordy, ale to nebrání dalším konkurentům, aby si nepřihřáli polívčičku na jejich úspěchu. Naštěstí se vyskytli tvůrci, kteří k zombie žánru přistupují odlišně, nebojí se například zapojit i komediální stránku. Obdobným případem je i novinka Santa Clarita Diet.

Sledujeme obyčejný manželský pár, který si žije poklidný, rutinní a celkem nudný život. Oba jsou realitní makléři, mají jedinou dceru a největší zpestření dne jim připravují sousedi, místní strážci zákona. Jednoho dne, během klasické prohlídky domu, se Sheile (Drew Barrymore) udělá nevolno. Žaludeční obtíže ji přemohou a začne to z ní lítat jako z jedné nejmenované holčičky postihnuté nemilým případem posednutí. Během tohoto momentu všem zásadně doporučuji vyhnout se jakékoliv konzumaci jídla, páč se dočkáte až nepříjemně detailního grafického znázornění. Tato scéna je velmi důležitá nejen v ději samotném, ale i z hlediska kvalitativního, neboť veškeré dosud zobrazené věci se neskutečně táhly.

Nikdo moc nezaujal. Hlavní postava byla nudná, plochá a postrádáte ochotu o ni projevit byť sebemenší zájem. Její transformace naštěstí vše změní. Najednou před vámi stojí charakter hodný televizního času. Otěže přebírá nepředvídatelnost s nádechem chaosu. Sheila se zcela mění, smrt ji sluší. Je živější než kdykoliv předtím. Je vidět, že si Drew Barrymore užívá pobyt na scéně, i se všemi nechutnými podrobnostmi. Malá poznámka, Drew se na televizní obrazovce objevuje vůbec poprvé v pozici představitelky hlavní role.

Santa Clarita Diet je bizarní a neobvyklá podívaná, rozhodně nesedne každému. Obsahuje dost hluchých míst, zejména na začátku dílu. Přináší také kopu záběrů, na které není lehký pohled. Už jen závěrečné zúčtování s jednou postavou by se dalo řadit do ranku „nechutnost měsíce“. Kromě Barrymore mě nikdo nějak zásadně nezaujal, přestože je pilot narvaný známými tvářemi. Manžel v podání Timothyho Olyphanta nepředvede takřka nic, roli by mohl ztvárnit naprosto jakýkoliv herec. Seriál tak může těžit pouze z události okolo Sheily, protože je jako vystřelená dělová koule. Rozmetá vše, co se jí postaví do cesty a ostatní pak musí ty zbytky uklidit. Moment překvapení je zde zásadní. Pokud chcete vidět něco alternativního k tvorbě většiny konkurence, neměl by vás tento seriál minout.

60 %

@1Bobesh1

Komedie beroucí si na paškál nejpopulárnější žánr současnosti – zombíky. Všechno se zombíky slaví úspěch, tady na to však půjdeme trochu jinak. Máme tu vlastně zatím jen jednoho zombíka a vlastně vůbec nevíme, kde se vzal (tedy vzala). Víme jen, že lidi téhle dámě opravdu chutnají a její manžel tomu hodlá přijít na kloub. Pilotní epizoda je bohužel příliš krátká, hlavně se moc nezabývá podstatou. Spíše seznamuje s novou skutečností, a to rozhodně není na škodu. Sheila se prostě jeden den probudí, není jí dobře a následně vyzvrátí celý obsah žaludku a dostane chuť na maso a krev, což v závěru i ochutná.

Celý tenhle kousek je vlastně naprosto střelený a trochu úchylný. Nesnaží se moc přehánět humorem v podobě hlášek, vsází spíš na vtipné situace a scénky, do kterých se Sheila dostává. Ta je hlavní postavou, vše se točí kolem ní. Zničehonic je z ní velká pohodářka, která má pořádný apetit. Její manžel Joel vše řeší s překvapivě chladnou hlavou, tak chladnou, že to člověka dost překvapí. Bohužel Sheila si zabírá celý pilot pro sebe a je vlastně jedinou postavou, na kterou si můžete udělat pořádný názor. Pokud vás tedy Sheila moc neuchvátí, moc se nepobavíte.

60 %

@EvelinaCZ

Mám slabost pro zombie, baví mě téměř cokoliv, v čem se objevují. Tento pilot jsem tedy očekávala s nadšením. Nenechte se ale zmást, tohle není klasický zombie seriál. Santa Clarita Diet je netradičně pojatá komedie o jedné zvláštní rodině.

Sheila a Joel jsou ideální pár realitních agentů, který vychovává svou náctiletou dceru. Jejich život jde skoro hladce až do momentu, kdy Sheila onemocní a stane se z ní nemrtvá. Rodina se rozhodne situaci tajit a zvládat s pomocí syrového masa, jenže hlad Sheilu stejně dostihne, a tak jsou nuceni přejít ke kreativnějším řešením.

Seriál nemá perfektní herecké výkony, prvotřídní efekty, a ani tu nejpropracovanější zápletku. To mi ale vůbec nevadí. Je to zábavné, vtipné a lehce černo-humorné. Nebere se vážně, klidně si dovolí tedy být i bizarní a takové seriály mě baví. Třicetiminutovou epizodu jsem zhltla jako jednohubku a musela si hned dát další. Nechci na začátku roku používat výrazy jako komedie roku, ale tato série má tím směrem rozhodně našlápnuto.

90 %

Thumbnail Play icon

Celkové hodnocení: 61 %

Zakousli jste se do nové komedie od Netflixu?

Foto: NetflixDiskuze /7

Packa

Za mě tak 60 %, 65 %. Vtipy tam byly, je to brané dost s černým humorem, ale chybí mi tam něco, co by mě fakt zaujalo a donutilo podívat se na celou sérii. Vydržela jsem tři díly. Oddechovka ok, ale existují i lepší.

P.S. Postava manžela je hrozně otravná.

redaktor
10.2.2017 | 17:25:32
XannaX

Tak pre mňa zatiaľ milé prekvapenie. Baví ma to sledovať. Hlavne Timothyho, ktorý je vážne úžasný. Naopak dcéra je trochu na nervy.

10.2.2017 | 17:45:15
dominich

absurdni a uzasne

10.2.2017 | 18:28:55
veronela

souhlas se Zlatodeni – hovadina:(

11.2.2017 | 16:41:08
AurielTheAngel

Vydržela jsem do 4 dílu a vyplatilo se. Ach, ty sousedi!

11.2.2017 | 20:37:09
eva.kosak

Manžel je najlepší…bez neho by to nestálo za nič..5 časť..dobre som sa nasmiala..super seriál..oddychovka a úplne niečo iné

13.2.2017 | 11:19:58
oskarka

Mně to připomíná Overtonovo okénko – že by tréning započal? Abychom si zvykli, že jíst lidské maso je normální?

16.2.2017 | 16:49:36
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů