The Good Wife (Dobrá manželka)
93/100 - 40×

The Good Wife(Dobrá manželka)

The Good Wife je drama o matce dvou dětí a manželce politika, která se po provalení jeho nevěr a korupčním skandálu po letech vrací k práci právničky. U nových zaměstnavatelů ji čeká nejen spousta zajímavých případů, ale i stará láska, nová přátelství a štipka starého dobrého intrikovaní, kam se jen podívá.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | CBS | 43 minut
hrají
Alan Cumming (Eli Gold), Matt Czuchry (Cary Agos), Christine Baranski (Diane Lockhartová), Josh Charles (Will Gardner), Jeffrey Dean Morgan (Jason Crouse),


Rozhovor se scenáristy Michelle a Robertem Kingovými

Rozhovor se scenáristy Michelle a Robertem Kingovými

Před časem manželé Kingovi, scenáristé Dobré manželky, poskytli rozhovor TVLine. Přinášíme jeho stručný překlad s nejzajímavějšími informacemi. Dočtete se podrobnosti okolo šesté série, úmyslu scenáristů i o změnách týkajících se postav seriálu. Článek obsahuje spoilery. Nečtěte ho, pokud jste neviděli poslední epizody.


1 0
18.3.2015

TV Line: Šestá série je hektická. Alicina kampaň, firma je v jednom kole, Cary ve vězení a Kalinda řeší spoustu různých věcí. Je to stresující pro scenáristy řešit několik různých příběhů najednou?

Robert King: Je to velmi těžké. Seriály, zejména ty, které mají 22 epizod ročně, spoléhají na zachování současné situace. Máme určitou strukturu, kterou můžeme ihned využít. Vezmeme ji ze šuplíku a použijeme ji. Je velmi těžké, pokud každá epizoda přináší úplně vlastní strukturu, nový děj. Je to zábavné, ale je to také chůze nad propastí.


Michelle Kingová: Nechceme, aby postavy zapomněly, co se s nimi stalo o tři epizody dříve. Přinášejí napětí z předešlého děje. Často si děláme seznamy, abychom nezapomněli na to, co chceme vysvětlit.

TV Line: Bylo tohle chaotické vyprávění úmyslné rozhodnutí, něco, co jste si naplánovali na začátku série, nebo to byl přirozený proces, který se vyvinul z týdne na týden?

Robert King: Úmyslné rozhodnutí. Chtěli jsme jej spustit v Alicině hlavě. Představa neklidu v jejím životě a toho, že se přetvařuje u soudu. A jak jste si asi všimli, Alicia se vyskytuje před soudem méně a méně. Jistě kvůli kampani, ale chtěli jsme vytvořit někoho, kdo ztratil smysl svého života, směr svého života a vše bylo spojeno s Willovou smrtí. Chtěli jsme rozvíjet tyto záměry v Alicině hlavě, jako vlny na rybníku, kde jsou všichni propojeni. Byly jsme ve třech právních firmách za šest měsíců. Chtěli jsme tomu dát nějaký smysl. Doufáme, že diváci jsou s námi. Některé seriály se mění jen tak, ale my chceme udělat změny, které vyplývají z charakteru postav. Alicia chce klid. Nechce být v jednom kole a kymácet se ve větru. Je to v podstatě hodná holka. To je důvod, proč ji budou diváci sledovat. Chce najít své pevné místo, kotviště.

TV Line: Jedno víme, Archie Panjabi, která ztvárňuje Kalindu, odchází po šesté sérii ze seriálu. Viděli jsme, jak Kalinda změnila metadata v emailové komunikaci a je spojena s drogovým králem Lemondem Bishopem. Vše s úmyslem očistit Caryho. Vzhledem k tomu, že ani ne před rokem byla zabita postava Willa Gardnera při odchodu Joshe Charlese ze seriálu, vyloučili jste smrt Kalindy jako jedno z možných řešení odchodu herečky ze seriálu?

Michelle Kingová: Řekla bych, že nic není vyloučeno. Jediné, co můžu říct, že to bude překvapující.

Robert King: Tato práce je tento rok mnohem složitější. Měli jsme velké štěstí, že se nám podařilo zatajit, že Josh Charles odchází ze seriálu. Tuto výhodu již nemáme. Takže hodně toho, co můžeme dělat, je hrát s diváky hru, kdy dojde k odchodu Kalindy. Jsme sedm nebo osm týdnů dopředu v natáčení a psaní a můžeme počítat s pocity diváků z epizod, ale měnit můžeme jen málo. Nemůžeme změnit vodu ve víno, černou na bílou, ale můžeme měnit očekávání.

TV Line: Bude v seriálu scéna mezi Aliciou a Kalindou před úplným odchodem Archie Panjabi ze seriálu? Někteří z našich čtenářů si všimli, že už nemají tolik společných scén a to i během krize s Carym. Jistě došlo k ochlazení vztahu poté, co byl odhalen poměr mezi Kalindou a Peterem, ale nemyslíte, že je třeba nějaké rozuzlení?

Michelle Kingová: K tomu můžeme jen říct, zůstaňte s námi.

Robert King: Ano, k tomu nemůžeme nic dalšího říct.

TV Line: Dobrá, pojďme se bavit o Alicině kampani. Šla do voleb s tím, že chce konat dobro a sesadit Castra. Ale to už je pryč, bylo zde mnoho etických kompromisů a zmatků – třeba Bishop, který financuje kampaň skrz její podporovatele a všechny nápady, které jsou protlačeny manažery kampaně. Chystáte se řešit tyto záležitosti v druhé polovině šesté série?

Robert King: Zdá se, že záporné postavy se v seriálech stávají monstry. Jedním z nejlepších je Walter White (Breaking Bad). Tito televizní antihrdinové mají možnost si vybrat, jestli si vyberou temnou stranu. Náš seriál chce prozkoumat, že tato rozhodnutí nejsou volbou mezi dobrem a zlem. Je to neustálý kompromis něčích hodnot. Každý den, každou hodinu děláme kompromisy. Budete se cítit dobře, když uděláte jedno rozhodnutí denně a to vám připomene, proč to děláte. Všechno ostatní je pokus o přežití další minutu. To je to, co chceme prozkoumat s Alicií. Někdo, kdo nechce být špatný, ale každý den jsou tu etické výzvy, které neočekáváte, které nikdo neočekává. A ona udělá ne špatné rozhodnutí, ale pragmatické.

Michelle Kingová: Ale to, co se nám na Alicie Florrickové líbí, je to, že uzná, že vždy nevolí tu nejčistší cestu.

Robert King: Kampaň nám dává možnost to prozkoumat. Existuje krásná kniha s názvem Whatever It Takes o prezidentské kampani v roce 1992. Je to vidět na všech těchto údajně dobrých ženách a mužů, kteří ve skutečnosti zrazují své hodnoty. Chtěli jsme vidět, jak se Alicii daří, ale i to, jak je zdrcená kvůli tomuto dilematu.

TV Line: V epizodě z tohoto týdne hraje Ed Asner bohatého sponzora, kterého přesvědčují jak Alicia, tak Frank Prady, aby podpořil jejich kampaň. Můžete něco prozradit?

Robert King: Vždycky jsme si mysleli, že je velmi zábavné sledovat snahu kandidátu přimět milionáře, aby je podpořili. Na obou stranách, jak u demokratů, tak republikánů. Tyhle peníze (na kampaň) jsou nazývány špinavé peníze. Jsou dány na kampaň v tajnosti a kandidáti musí udělat mnoho věcí, aby je získali. Další věc co se nám líbila, bylo to, že mnoho demokratů má pocit, že vyřeší problémy rasismu a homofobie a že druhá strana se plete. Chtěli jsme, aby postava Eda Asnera byla trochu staromódní a aby splaskla bublina demokratických představ o vlastní morálce. Ed Asner se ještě objeví v jedné z dalších epizod.

Michelle Kingová: Ed Asner je teda něco. Líbí se nám, jak hraje svoji postavu.

TV Line: Mluvili jsme na začátku série o vztahu Petera a Alicie a objevování toho, jaké můžou být výhody páru v politice. Viděli jsme Petera, který skončil vztah s Ramonou kvůli politickým tlakům. Alicia s Finnem jen kolem sebe krouží, nic víc. Nakonec však Alicia políbí Johnyho. Je zde nějaká naděje nové lásky pro alespoň jednoho z Florrickových?

Robert King: Myslím, že to není nemožné. Zajímavé je, že něco, co by nebylo možné v druhé nebo třetí sérii, se stává realitou, pokud můžu soudit podle Aliciných a Peterových rozhodnutí. Je to silný pár, který si může být nápomocný. Alicia se potýká se svojí představou „hodné holky“. Kdyby chtěla být s někým, udělala by to? Je něco uvnitř, s čím neustále bojuje. Aliciu přitahují zlí hoši, ale chce udělat vždycky správnou věc a myslí velice konzervativně, což je správné. Je to něco v její povaze a má to něco společného s její matkou, která byla několikrát vdaná. Alicia se snaží udělat přesný opak toho, co dělá její matka.

TV Line: Mám rád tu scénu, jak sedí Alicia a Finn na gauči a dotýkají se. Byla to asi nejvíc sexy scéna celé série.

Robert King: Já vím a jsem rád, že byla natočena. V seriálu může být mnoho způsobů, jak ukázat určitou věc. Nejvíc sexy je, když někdo ví, že by se určité věci neměli dělat, ale ocitne se nad propastí. Julianna Margulies a Matthew Goode jsou úžasní ve vyjádření tohoto napětí. Matthew nebyl v posledních dvou epizodách kvůli natáčení Panství Downton, ale ve zbylých epizodách šesté série bude a je skvělý.

Původní rozhovor najdete na webu TVLine.com.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Reklama