Hell on Wheels
94/100 - 73×

Hell on Wheels

Velkolepý příběh z Ameriky po občanské válce zasazen do prostředí stavby první transkontinentální železnice ukazuje, jak necivilizovaná dokáže civilizace být.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | AMC | 42 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Historický
hrají
Anson Mount (Cullen Bohannon), Robin McLeavy (Eva), Colm Meaney (Thomas ‘Doc’ Durant), Christopher Heyerdahl (Thor ‘Švéd’ Gundersen), Ben Esler (Sean McGinnes), Jennifer Ferrin (Louise Ellison), Tom Noonan (Reverend Nathaniel Cole), Phil Burke (Mickey McGinnes), Dominique McElligott (Lily Bell), Eddie Spears (Joseph Black Moon)


Rozhovor s novým tvůrcem Hell on Wheels

Rozhovor s novým tvůrcem Hell on Wheels

Máme pro vás překlad rozhovoru s novým tvůrcem seriálu Hell on Wheels, Johnem Wirthem. Dozvíte se jakým směrem se bude pod jeho vedením seriál ubírat, s čím vším se při natáčení setkal a hlavně představí změny v chování některých postav.

1 0
4.8.2013

Co byste chtěl přinést do seriálu Hell on Wheels, jako nový vedoucí toho projektu (showrunner)? Co od Vás mohou fanoušci očekávat? 

V prvé řadě bych chtěl smeknout před všemi, kdo se na této show podílejí, nebo podíleli. Můj cíl je úspěšně navázat na odkaz, který tu zanechali a posunout ho na další úroveň. Tato sezóna pro mě tedy byla tak trochu o přeměně Cullena Bohannona, dát mu nějakou novou roli. Mnohokrát jsem říkal, že Cullen Bohannon bude v této sezóně méně pít a více mluvit. Jeho role, se kterou se bude muset vypořádat, bude jasnější. Dáme více vyniknout jeho lidskému charakteru.

Jak se liší Vaše očekávání od toho, co jste zažil při natáčení Hell on Wheels? 

Lidé z AMC se ukázali jako skvělí partneři. Jsou velmi chytří, velmi odhodlaní v tvůrčím procesu, ale zase na nás nevytvářejí přehnaný tlak. Nejsou diktátorští, což je dobře, protože to nemám rád. [smích] Kdo by to měl rád? Ujistili mě, že hledali někoho, kdo by řídil jejich loď, kdo by měl vizi jak dostat tuhle show tam, kam patří.


Při natáčení jste se setkali s hrozivými povodněmi. Jaký to mělo dopad? Jaké to tam osobně bylo? 

Točili jsme epizodu o tom, jak železnice zapadá do bahna, ale v AMC měli hodně otázek, když jsem se pokoušel tenhle nápad prosadit. Ptali se mě třeba: „No, to si vážně myslíte, že vám uvěříme, že nějaké bouřky dokážou vymlít koleje z pražců?“. Ale shodou okolností a ironie nás během natáčení právě této epizody postihly povodně. Byl jsem tam, v úterý odpoledne, seděli jsme s herci u řeky a ve čtvrtek ráno bylo naše náčiní skoro metr pod vodou.

V této sezóně se opakovaně držíte historických fakt. Je tu nějaká postava, která Vás nejvíce oslovila? 

Thomas Durant je naší hlavní historickou postavou a já jsem jím velmi fascinován. Býval velmi pochybnou postavou, ale měl plán vybudovat železnici a změnit celou zemi. Dokázal to a bylo to velmi obtížné. Chtěl dvě věci: bohatství a slávu, ale nedostalo se mu ani jednoho… Colm Meaney (herec Thomase Duranta) je stejně úžasný, jako jeho postava a ve 3. sérii jsme jeho postavu opravdu předělali. Velmi se mi líbí, v co jsme ho změnili, Jennifer Ferrin (nová postava reportérky Lousie Ellison) a její angažmá v příběhu Vám dá možnost vidět, jak se věci opravdu mají. Skrze ni uvidíte, jak železnice funguje.

Pracoval jste na kriminálkách The Cape (Mstitel Cape), Remington Steele, The District (Policejní okrsek). Také na scifi seriálu V a The Sarah Connor Chronicles (Terminátor: Příběh Sáry Connorové). Který žánr je Vám sympatičtější při práci na westernu? 

Je to široký okruh různých postav s rozdílnými rysy. Já jsem měl možnost surfovat na vlnách všech možných stylů, které s sebou seriály nesly. Co já si myslím je, že je nutné vyprávět kvalitní příběh. Lidské bytosti jsou prostě lidské bytosti. Jejich motivace jsou univerzální, takže když máme přesvědčivé postavy a vyprávíme dobrý příběh, tak je jedno, v jakém prostředí je seriál zasazen, protože bude vždy strhující.

Vaše první zkušenost v televizi jako producent byla westernový seriál The Adventures of Brisco County Jr. (Dobrodružství Brisco Countyho Jr.). Cítíte s Hell on Wheels svůj návrat ke kořenům? 

Ne, ale je mi opravdu potěšením psát příběh pro western. Kovbojové, vlaky, děvky, co víc potřebujete? ////

Televize a filmy neexistovaly v letech 1860. Co byste Vy v té době dělal? 

Kdybych si tenkrát měl vydělávat na živobytí, asi bych byl nějaký druh spisovatele, nebo umělce. Nejspíše novinář. Kdybych měl možnost si vybírat, bylo by to asi tohle. Jinak bych byl pistolník, nebo tak něco.

Existuje nějaký aspekt života na divokém západě, který je Vám osobně blízký? 

Ano, existuje. A budete to schopni zpozorovat při sledování seriálu, protože je to krása tehdejšího světa. Svět byl tehdy krásný… ale je velký rozdíl mezi tím to pouze sledovat a opravdu stát někde v divočině. Uvědomíte si, že je tam spousta hmyzu. Jsou tam hadi. Je tam horko. Je tam zima. Jsou tam vichry. Nebylo by lehké tam žít, ale na pohled to vypadá fantasticky. V našem světe představují divočinu jednotlivé postavy v seriálu.

Původní rozhovor v angličtině

  • how3-john-wirth-325-d3d99af0f17554c04076fdbedf16bc30.jpg

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021 · 2022

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z

Reklama