Ashley Zukerman

Ashley Zukerman

Celé jméno:: Ashley Zukerman
Místo narození: Santa Monica, Kalifornie, USA
Známé projekty: Manhattan, Childhood's End, Designated Survivor

Datum narození: 31.12.1983 (40 let)

Ashley se narodil v Kalifornii, ale jeho rodina se odstěhovala do Austrálie, když mu byly dva roky. V Melbourne navštěvoval Monash University, kde získal diplom v oboru Věda a technika a poté nastoupil na Victorian College of the Arts, kde odpromoval v roce 2006.

Svou kariéru začal na divadle, kde byl za roli v The History Boys opěvován kritiky. Objevil se ve válečné minisérii The Pacific a v Austrálii prorazil se seriálem Rush, policejním dramatu, které se udrželo po čtyří série. Poté se objevil ve Spielbergově sci-fi Terra Nova, kde si zahrál zlotřilého syna plukovníka Taylora. Následoval hacker Jesse Banks v australské sérii The Code, která si vysloužila mezinárodní uznání a Zukerman za ni obdržel cenu za nejlepšího herce v AACTA Award.

Jeho prozatím největší rolí je vědec a zázračné dítě Dr. Charlie Isaacs v dobovém dramatu Manhattan, které se odehrává za druhé světové války v Los Alamos a pojednává o výrobě atomové bomby. Z posledních seriálových rolí jmenujme Jakea Greggsona v Childhood's En­d, kongresmana Petera MacLeishe v Designated Survivor a Garyho Buckseyho ve čtvrté řadě Masters of Sex.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Lost Symbol Robert Langdon 2021 2021 1
Designated Survivor Peter MacLeish 2016 2017 1
Childhood's End Jake Greggson 2015 2015 1
Manhattan Charlie Isaacs 2014 2015 2

Filtr seriálů