Ato Essandoh

Ato Essandoh

Celé jméno: Ato Essilfi Bracato Essandoh
Místo narození: Schenectady, New York, USA
Známé projekty: Copper, Elementary, Vinyl, Chicago Med, Altered Carbon, The CodeAway

Datum narození: 29.7.1972 (51 let)

Ato Essilfi Bracato Essandoh je americký televizní a filmový herec. Narodil se v roce 1972 v Schenectady ve státě New Yorku. Jeho rodiče pochází z Ghany. V roce 1980 vystudoval střední školu New Rochelle a poté obdržel bakalářský titul v oboru chemického inženýrství na Cornell University. Poprvé se přidal k divadle na popud přítelkyně. Herectví studoval v hereckém studiu v New Yorku.

Televizní debut měl v roce 2001 v jednom díle Third Watch. Svoji první opakující roli dostal ale až o deset později v seriálu Blue Bloods, kde si zahrála reverenda Darnella Pottera. Ale hned o rok později dostal svoji první hlavní roli v seriálu Copper. Zde ve dvou řadách hrál Matthewa Freemana. Poté získal dvě opakující role v seriálech Elementary a v Believe. V roce 2016 dostal další hlavní roli a to tenkrát v seriálu HBO, Vinyl, kde hrál Lestera Grimese. Seriál byl ale po první řadě zrušen. O další role ale neměl nouzi a ve stejném roce získal vedlejší roli v seriálu Chicago Med, kde do dnešní doby hraje dr. Isidore Lathama. V roce 2018 Netflix vypustil svůj sci-fi seriál Altered Carbon, kde Ato v první řadě hraje jednu z hlavních postav, Vernona Elliota. Další rok se upsal k válečnému seriálu The Code, kde ztvárnil majora Treye Ferryho. A v roce 2020 měl kromě opakující role v Tales from the Loop také hlavní roli v krátkém sci-fi seriálu Away.

Foto: CBS


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Chicago Med Isidore Latham 2016 2021 5

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů